Laikas keisti salono filtrą

10 liepos 2014, 23:39

Rudenį ir žiemą pablogėja matomumas, veiksnus ir naujas salono filtras užtikrina saugią kelionę. Per vasarą ir pavasarį daug žiedadulkių sugeba užkimšti salono filtrą. Dėl šios priežasties kiekvienas servisas turi informuoti klientą, jog salono filtrą būtina keisti kas 15 000 kilometrų arba kas metus.

Atliktų tyrimų duomenimis Vokietijoje vairuotojai salono filtrą keičia kartą per šešis metus, kas nėra pagirtina.

Sveikatos apsauga

Tyrimai rodo jog automobilių be salono filtro arba su užterštu salono filtru vairuotojai ir jų keleiviai gauna žymiai didesnę dozę bakterijų, negu pėstieji praeinantys pro automobilį. Tai yra ypač svarbu žmonėms, turintiems alerginių susirgimų arba vaikams. Automobilio vėdinimo sistema kaip siurblys iš lauko sutraukia visus nešvarumus ir dujas į automobilio saloną. Per valandą pro salono filtrą patenka 540 000 litrų oro, kuris patenka į automobilio saloną.

Salono filtras valo iš lauko paimamą orą ir panaikina kenksmingas daleles. Laikui bėgant salono filtro filtravimo elementas palaipsniui užsikemša, kas pamažu sumažina vėdinimo sistemos efektyvumą net iki 50-70 proc. Tam, kad oras patenkantis į saloną visą laiką būtų švarus bei kad oro srautas nemažėtų reikia reguliariai keisti salono filtrą.

Geras matomumas

Salono filtras apsaugo klimatizavimo sistemą ir pailgina jos tarnavimo laiką. Laiku keičiamas salono filtras sumažina nuosėdų kaupimąsi ant salono radiatoriaus. Taip yra užtikrinamas puikus šalto ir šilto oro tiekimas. Reguliariai keičiant salono filtrą žiemą oras automobilyje sušyla greičiau. Čia ypač svarbu ir geras salono ventiliatoriaus veikimas. Jeigu Jūsų salono filtras yra užterštas, automobilio stiklas pasidengia garais ir sumažėja matomumas. Sumažėjęs matomumas gresia avarijomis ir labai kenkia naktį.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!