Originalūs žibintai ar pakaitalai: priimkite tinkamą sprendimą!

8 vasario 2014, 8:28

Nepaisant piniginių baudų, skiriamų automobilių dalių tiekėjams, gaminių kopijos, susijusios su saugumu, kelia grėsmę tiek platintojams, tiek vartotojams. Jos kelia rimtą galvos skausmą automobilių apšvietimo ir žibintų srityje.

Įtartinas kai kurių gaminių sertifikavimas

Sertifikavimo ženklas E13, kurį naudoja kai kurie pakaitalų gamintojai, remiasi kriterijais, pagal kuriuos vertinama, švelniai tariant, labai nuolaidžiai. Tokio sertifikavimo procedūra, vykdoma Liuksemburge, net nereikalauja pateikti gaminio nepriklausomų ekspertų komisijai. Šio sertifikavimo procedūra yra paremta tik gamintojo atliktų testų rezultatais! Todėl sunku patikėti ataskaitos rezultatų, kuriuos bendrai pateikia teisėjas ir suinteresuota pusė, objektyvumu. Kontrolės, vykdomos trečiosios – nepriklausomos – pusės, stoka gali sukelti daugybę rūpesčių, susijusių su montavimu ir reikalavimų, keliamų apšvietimo prietaisų kategorijai, tokių kaip patvarumas ir patikimumas, vykdymu.

Neleiskite savęs apakinti žema kaina

Labai žemos pakaitalų kainos suteikia jiems didelį patrauklumą, ypač ekonominės krizės laikotarpiu. Tačiau tokios žemos kainos slepia tikrąją apgaulę, kurios aukomis tampa automobilių dalių gamintojai, nes jų technologijos ir „know-how“ yra vagiamos, neteisėtai naudojant patentus. Save gerbiantys, užimantys tvirtas pozicijas automobilių dalių gamintojai didelę dalį gaunamo pelno skiria tyrimams ir gaminiams tobulinti. Ksenoniniai ir LED žibintai – tai tokių firmų kaip „Valeo“ didelių investicijų rezultatas.

Inovacijos patenka į firmą „Valeo“ natūraliu būdu

Pagal Prancūzijos pramoninės nuosavybės instituto (INPI) duomenis, firma „Valeo“ užima šeštą vietą pagal pateiktų patentinių paraiškų skaičių Prancūzijoje. 2009 metais grupė įvardijo inovacijas kaip pagrindinį strategijos tikslą, investuodama 6,3 % pelno į tyrimus ir plėtrą bei pateikdama 411 patentinių paraiškų.

Būkite atidūs, venkite optinės apgaulės!

Pakaitalai nereikalauja jokių investicijų į tyrimus bei tobulinimą vien todėl, kad tai tik kopijos, be to, dažnai pagamintos skubotai ir keliančios potencialią grėsmę:

·         Platintojams, nes kopijos gali tapti teisminio tyrimo dėl klastojimo ir pardavimo priežastimi;

·         Atliekantiesiems remontus, prisiimantiems teisinę atsakomybę bei galintiems tiesiogiai susidurti su instaliavimo problemomis, atimančiomis laiką, taip pat galinčiomis lemti klientų praradimą, nepasitenkinimą darbų kokybe;

·         Vartotojams – dėl prasto matomumo ir eismo įvykio pavojaus, nenormaliai greito susidėvėjimo bei neatitikimų nustatymo techninės apžiūros metu.

„Valeo“ – aukščiausios kokybės apšvietimas

Matyti ir būti matomam – tai pagrindiniai veiksniai, užtikrinantys saugumą keliuose. Siekiant užtikrinti aukščiausią kokybę, kiekvienas iš „Valeo“ gamyklų išleidžiamas gaminys privalo:

·                            turėti ECE sertifikatą, suteiktą nepriklausomų agentūrų, pvz., UTAC arba TÜV, kurios įvertina montavimo paprastumą, apšvietimo parametrus bei gaminių patvarumą;

·                            išlaikyti elektromagnetinius, klimatinius, mechaninius ir terminius testus, viršijančius homologacijos reikalavimus, keliamus kuriamam gaminiui;

  • gamybos metu pereiti nuolatines patikras, paremtas tais pačiais testais.

Automobilio gamintojo įvaizdis didžiąja dalimi priklauso nuo gaunamų komponentų kokybės. „Valeo“ yra vienas iš dvieju pirmaujančių pagrindinio ir pagalbinio apšvietimo tiekėjų pasaulyje. Kokybė, kurią siūlo automobilių gamintojams, taip pat užtikrinama ir atsarginių dalių bei aksesuarų rinkose.

Žiūrint į ateitį…

Apšvietimo ir signalinių lempučių technologijos vystosi nepaprastai greitai, integruodamos vis daugiau elektrinių ir elektroninių elementų. Eksploatacijai, remontui ir keitimui reikia daug techninių žinių. Automobilių pramonės tiekėjai, tokie kaip „Valeo“, kurie plėtoja inovacijas, yra gerai strategiškai išsidėstę ir gali perduoti reikiamą techninę patirtį remonto dirbtuvėms. Šių naujų technologijų tobulinimas yra pagrindinis iššūkis remonto dirbtuvėms, kurios nori būti pasiruošusios ateičiai. „Valeo“ ir partneriai, tokie kaip „Exponentia“, gali apmokyti Jūsų darbuotojus ir pasiūlyti įrankius bei įrangą, reikalingus diagnostikai. Pasirinkdami „Valeo“, pasirenkate partnerį ateičiai.

Saugumas yra neįkainojamas

Toliau pateikiame keletą neatitikimų pavyzdžių, aptiktų žibintų pakaitaluose, kurie gali lemti neigiamą techninės apžiūros rezultatą arba turėti dar blogesnių pasekmių.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!