Salono filtro keitimas – lengvas pelnas

14 liepos 2020, 15:50

Salono filtro keitimas atliekamas maždaug kartą per metus. Tai dažnai sutampa su būtinybe pakeisti variklio alyvą, alyvos ir oro filtrus. Automobilių mechanikams tai akivaizdu, tačiau dirbtuvių klientai ne visada tai supranta.

Verta informuoti savo klientus apie būtinybę pakeisti salono filtrą, pavyzdžiui, atliekant aukščiau minėtus remonto darbus. Tai naudinga abiem šalims. Dirbtuvėms tai dar viena galimybė gauti papildomų pajamų ir padidinti pelną. Klientui tai suteikia tikrumo, kad po kasmetinio remonto jo automobilis bus visiškai veiksmingas ir paruoštas važiavimui.

Priklausomai nuo automobilio modelio ir vietos, filtro keitimas trunka nuo kelių iki kelių dešimčių minučių, todėl tai gali būti užduotis iš kategorijos „lengvai ir greitai gaunamos pajamos“. Taip atsitinka, kad automobilių gamintojas salono filtrą įdiegė sunkiai pasiekiamoje vietoje, o jam pakeisti reikia specialių įrankių ir daugiau laiko – taip vėl padidėja dirbtuvių pelnas, priskaičiuojant sekančią darbo valandą.

Taip pat svarbu pasitarti su automobilio savininku, ar jis sutinka pakeisti filtrą. Tuo atveju, jei atliksime tokį remontą be jo žinios, klientas gali atsisakyti mokėti už paslaugą, kurios atlikimui jis nesutiko. Taip pat svarbu atsižvelgti į automobilių savininkų nuomonę ir suteikti jiems įvairių pasirinkimo variantų – tiek pigesnius filtrus su paprastesne popierine struktūra, tiek tuos, kurie sustiprinti anglies intarpu ir užtikrinančius geresnį dulkių, kenksmingų dujų, grybelių ir visų alergenų filtravimą. Klientas turi pasirinkti, ar nori investuoti į brangesnį filtrą, ar pasirinks pigesnį. Salono filtrų pasiūla automobilių dalių rinkoje šiuo metu yra labai plati, tad tikrai kiekvienas ras ką nors tinkamo savo automobiliui, tačiau užduotis supažindinti klientą su geresnės atsarginės dalies įsigijimo pranašumais yra mechaniko pusėje.

Jei klientas nusprendžia nestatyti naujos dalies, verta pasiūlyti jam patikrinti ir išvalyti seną salono filtrą. Tai ypač svarbu, jei automobilis važinėja dideliais atstumais žvyrkeliais arba vietose, kuriose yra didelis oro užterštumas. Kai mechanikas savininkui parodo susidėvėjusios dalies būklę, jis gali apsigalvoti dėl būtinybės ją pakeisti nauju filtru.

Automobilių savininkai pastebi sugedusio salono filtro problemą tik tada, kai jiems kyla problemų dėl garuojančių langų ir visos vėdinimo sistemos efektyvumo, jų automobilių viduje atsiranda bjaurus kvapas, kurį sukelia mikroorganizmų skilimas ir bakterijų veikla filtre. Didelė dalis vairuotojų mano, kad dulkių filtras ir jo pakeitimas yra reikšmingi tik nuo astmos ar alergijos kenčiantiems žmonėms. Tai netiesa, nes užsikimšęs filtras praleidžia į aplinką daug kenksmingų medžiagų (pvz., automobilių išmetamųjų dujų), o tai sukelia galvos skausmą ir pagreitina net sveikų transporto priemonėje su neefektyviu filtru esančių žmonių nuovargį. Todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į būtinybę pakeisti ir prižiūrėti salono filtrus.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!