2018 m. „Continental“ mobilumo studija: europiečius erzina spūstys, amerikiečiai mano esą itin geri vairuotojai

4 gruodžio 2018, 0:05

  • Du trečdaliai apklaustų vairuotojų skundžiasi spūstimis, bet mėgsta vairuoti;
  • „Continental“ valdybos narys Helmutas Matschi: „Sumanus mobilumas reiškia ramybę prie vairo“.

Hanoveris, 2018 m. lapkričio mėn. 2018 metų „Continental“ pasaulinė vairuotojų ir ekspertų apklausa atskleidžia, kad nors vairuotojams didžiausią stresą kelią eismo spūstys, jie vis dar mėgsta vairuoti patys. O kai kurių šalių vairuotojai savo sugebėjimus prie vairo vertina ypač gerai.

Mobilumo studijos „Continental Mobility Study“ rezultatai teigia, kad dviem trečdaliams vairuotojų, ypatingai tiems, kurie gyvena dideliuose miestuose arba šalia jų, didžiausią stresą kelia intensyvus eismas ir spūstys keliuose. Bet lygiai tokia pati vairuotojų dalis patvirtino, kad jiems patinka vairuoti, o savo vairavimo įgūdžius jie vertina gerai arba labai gerai.

Vokietijoje vairuotojų, kuriuos erzina vairavimas, skaičius per penkerius metus išliko didelis ir nepakitęs (67 proc.), o Japonijoje jis padidėjo nuo 50 iki 64 proc. Taip pat daugiau kaip pusė (53 proc.) JAV vairuotojų mano, kad vairavimas vargina (2013 m. tokių buvo 49 proc.). O štai Kinijoje tik 40 proc. vairuotojų prie vairo jaučiasi nesmagiai.

„Sumanus mobilumas ir savivaldžio važiavimo funkcijos gali sumažinti vairavimo keliamus nepatogumus. Automobilių junglumas leidžia vairuotojams atsipalaiduoti važiuojant spūstyse ir suteikia daugiau malonių akimirkų prie vairo. Vairuotojas visada gali perimti automobilio vairavimą arba pasirinkti, kad automobilis važiuotų savivaldžiu režimu“, – sako Helmutas Matschi, „Continental“ valdybos narys.

Nepatogumai keleiviams ir geriausi vairuotojai

Visgi nors spūstys ir erzina, du trečdaliai Vokietijos (64 proc.) ir JAV (62 proc.) vairuotojų teigia, kad jiems patinka vairuoti. Įdomu, kad tokių vairuotojų Kinijoje per penkerius metus padaugėjo nuo 48 iki net 69 proc., o štai Japonijoje jų labai sumažėjo – jei 2013 m. 57 proc. japonų atsakė, kad mėgsta vairuoti, 2018 m. tokių liko tik 43 proc. Taip pat Japonijoje tik 9 proc. patinka keliauti automobiliu – Vokietijoje kelionę automobiliu rinktųsi 43 proc. keleivių, JAV ir Kinijoje tokiai kelionei privalumą teiktų trečdalis apklaustųjų.

Apklausoje taip pat buvo domimasi, kaip skirtingų šalių vairuotojai vertina savo sugebėjimus prie vairo. Čia niekas negali prilygti JAV vairuotojams – net 83 proc. amerikiečių save vertina kaip gerus ar labai gerus vairuotojus. Palygimui, Kinijoje taip apie savo gabumus mano 69 proc. vairuotojų, Vokietijoje – 66 proc. O štai Japonijoje tik 25 proc. atsakiusiųjų teigia, kad yra geri vairuotojai – įdomu, kad prieš penkerius metus 50 proc. japonų teigė, kad vairuoja labai gerai.

2018 m. „Continental“ mobilumo studiją atliko „Infas“ rinkos ir socialinių tyrimų institutas. Jos metu buvo apklausti Vokietijos, JAV, Japonijos ir Kinijos vairuotojai, taip pat savo nuomonę išsakė skirtingų mokslo sričių atstovai bei automobilinės industrijos ekspertai. „Continental Mobility Study“ yra viena išsamiausių studijų pasaulyje, tirianti visuomenės požiūrį į pagalbines vairavimo sistemas ir savivaldžių automobilių mobilumą.

www.continental-corporation.com

Continental plėtoja pažangias technologijas ir sprendimus, skirtus tvariam ir apjungtam žmonių ir krovinių pervežimui. 1871 metais įkurta technologijų kompanija siūlo saugius, efektyvius, sumanius ir prieinamus sprendimus automobiliams, įrenginiams, eismo ir transporto parko valdymui. 2017 metais Continental apyvarta siekė 44 milijardus eurų ir šiuo metu 61 pasaulio šalyje esančiuose įmonės padaliniuose dirba daugiau kaip 244 000 darbuotojų.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!