„Continental“ padangų gumos iš kiaulpienių gamyklos atidarymas – jau šiemet

21 rugsėjo 2018, 0:34

 Bandomojoje gamykloje sumontuoti pirmieji natūralios gumos iš kiaulpienių šaknų gavybos įrenginiai;

  • Planuojama gamyklos veiklos pradžia – jau šį rudenį.

Hanoveris / Anklamas, 2018 m. rugsėjo mėn. „Continental“ eksperimentinių „Taraxagum Lab Anklam“ gamybinių patalpų įrengimas vyksta pilnu pajėgumu – čia sumontuoti pirmieji įrenginiai, skirti natūralią gumą – kaučiuką išgauti iš kiaulpienių šaknų. „Visi darbai vyksta tiksliai pagal grafiką,“ – kalbėdamas apie bandomąją gamyklą, kurioje pirmą kartą pasaulyje serijiniu būdu iš kiaulpienių šaknų bus išgaunamas kaučiukas, sako projekto vadovas dr. Carstenas Venzas. „Iš pradžių nugąstavome, kad nepavyks laiku išauginti reikiamo kiekio kiaulpienių, tačiau tai pavyko padaryti laiku ir viskas einasi pagal planą.“

Šiandien svarbiausia užduotis – užtikrinti, kad jau šio rudenio pabaigoje pradėtų veikti pirmoji pasaulyje gamykla, kurioje iš kiaulpienių šaknų pramoniniu būdu būtų išgaunamas kaučiukas, skirtas padangų gamybai. Bandomojoje gamykloje jau sumontuotas specialus maždaug 50 m2 ploto ir beveik 40 tonų svorio įrenginys. Pradėjus veiklą, čia bus išgaunama žymiai daugiau natūralios gumos iš kiaulpienių šaknų, nei tai buvo įmanoma įprastoje laboratorijoje.

„Continental“ atlieka kaučiuko gavybos iš kiaulpienių šaknų industrializavimo tyrimus „Taraxagum Lab Anklam“ laboratorijoje, kurioje kaip žaliava naudojamos vidutinių platumų klimato juostoje kitoms kultūroms auginti netinkamose žemėse auginamos kiaulpienės. Padangų gamintojas šią kiaulpienių gumą ketina naudoti kaip visavertę ir aplinką tausojančią alternatyvą atogrąžų miškuose išgaunamam kaučiukui, žymiai sumažinant logistikos išlaidas ir su pervežimu susijusį poveikį aplinkai.

www.continental-corporation.com

Continental plėtoja pažangias technologijas ir sprendimus, skirtus tvariam ir apjungtam žmonių ir krovinių pervežimui. 1871 metais įkurta technologijų kompanija siūlo saugius, efektyvius, sumanius ir prieinamus sprendimus automobiliams, įrenginiams, eismo ir transporto parko valdymui. 2017 metais Continental apyvarta siekė 44 milijardus eurų ir šiuo metu 61 pasaulio šalyje esančiuose įmonės padaliniuose dirba daugiau kaip 238 000 darbuotojų.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!