Naujas „Bosch ConnectedWorld“ mobilumo aspektas

19 birželio 2018, 1:02

Pasak tyrimų firmos „Gartner“, iki 2020 m. maždaug ketvirtis milijardo transporto priemonių visame pasaulyje bus prijungtos prie tinklo. Šiuo tikslu būtina plėtoti mobilias paslaugas, kurias „Bosch“ pristatė savo „Bosch ConnectedWorld 2018“.

Vietoje automobilio raktų – išmaniųjų telefonų programa, skaitmeninės parkavimo vietos – vietoje varginančių parkavimosi vietų paieškos ir paslaugos tipo „car sharing“ arba laikinas naudojimasis automobiliu: tinklo ryšys palengvins eismo dalyvių gyvenimą, padidins saugumą ir komfortą, sumažindamas streso lygį keliuose.

„Car sharing“ paslauga ir multimodalinis mobilumas skirtas judėjimui mieste be streso:

 • COUP. Rezervuok, sumokėk, važiuok („Book, pay, drive“) – „COUP“ scooters sharing servise – tai paprasta  alternatyva viešajam transportui, privatiems automobiliams ir taksi. Po Berlyno ir Paryžiaus e-motoroleriai bus pristatyti  2018 m. vasarą Madrido gatvėse. Dėl COUP programos vartotojas gali lengvai užsisakyti artimiausią e-motorolerį ir mėgautis važiavimu.
 • moveBW. 2017 m. liepos mėn. „Bosch“  pradėjo moveBW multimodalinio mobilumo asistento bandymo etapą. Ši paslauga naudoja realaus laiko duomenis, kad rastų paprasčiausią kelią per miestą. Tai leidžia greitai ir lanksčiai pasiekti tikslą ir tuo pačiu metu daro teigiamą poveikį eismo valdymo pokyčiams mieste.
 • myScotty. Naudojant myScotty vartotojai yra pastoviai mobilūs dėka įvairiausių pasiūlymų, susijusių su transportu – nuo „sharing“ paslaugos automobiliams, motoroleriams ir dviračiams, baigiant taksi ir nuomojamais automobiliais. Vartotojai rezervuoja ir moka už paslaugas išmaniuoju telefonu. Norėdami naudoti myScotty, kiekvienas vartotojas patvirtina savo tapatybę vienkartiniame vaizdo pokalbyje; start-up aptarnauja ir palaiko registravimo ir tikrinimo procesą įvairiems paslaugų tiekėjams.

Su tinklu susijusios paslaugos leidžia judėjimą be streso :

 • Community-Based Parking. Dėka automobilių stovėjimo aikštelės paieškos sistemos, pagrįstos  Community-Based Parking, „Bosch“ padeda vairuotojui surasti automobiliui tinkamą vietą. Naudodami ultragarsinius pagalbinius parkavimo sistemos jutiklius, automobiliai nustato ir išmatuoja laisvą erdvę tarp priparkuotų automobilių, pro juos pravažiuodami. Surinkti duomenys siunčiami į skaitmeninį automobilių stovėjimo vietų žemėlapį, kuris  yra prieinamas naudotojams.
 • Automated Valet Parking: Vairuotojas palieka savo automobilį prie įėjimo į garažą ir duoda komandas išmaniojo telefono programos pagalba. Automobilis pats ieško laisvos vietos ir automatiškai parkuojasi. Vienas iš veiksnių, dėl kurio visiškai automatizuota parkavimosi sistema tampa realybe – tai intelektualioji parkavimosi infrastruktūra, kuri leidžia prisijungti prie transporto priemonių programinės įrangos.
 • Programinės įrangos over-the-air atnaujinimas. Tai, kas aktualu išmaniuosiuose telefonuose, „Bosch“ pritaiko automobiliams: programinės įrangos atnaujinimai bus atsisiunčiami iš „debesies“. Taip pat galite atsisiųsti papildomas funkcijas, pvz.: skaitmeninį automobilių stovėjimo vietų žemėlapį.
 • Perfectly keyless. Skaitmeninis automobilio raktas. Norint juo pasinaudoti, vairuotojas parsisiunčia programą į išmanųjį telefoną, kurį susieja su savo automobiliu. Kai tai padaro, išmanusis telefonas sukuria vienkartinį saugumo raktą, tinkantį skaitmeniniam automobilio užraktui. Savininkas su Perfectly keyless pagalba gali perleisti savo automobilį kitiems asmenims, pvz.: šeimos nariams arba draugams.
 • Profilaktinė transporto priemonės diagnostika. Dėl prevencinės diagnostikos paslaugų, pagrindinių automobilio dalių, tokių kaip akumuliatorių baterija, kuro filtrai ar stabdžių trinkelės, būklė yra analizuojama naudojant duomenis iš debesies. Jei ji nurodo, jog dalis susidėvėjusi ir ją reikia keisti, vairuotojas gauna pranešimą. Tai apsaugo automobilį nuo nenumatyto gedimo kelyje.
 • Concierge service. Concierge service paslaugų dėka vairuotojai visada turi asistentą. Jis padeda surasti artimiausią pašto skyrių, rezervuoti staliuką restorane, nusipirkti bilietą į koncertą ar rasti norimas pramogas svetimame mieste. Pasiekus paskirties miestą, asistentas perduoda adreso informaciją į navigaciją.
 • Secure Truck Parking. Firmos „Bosch“ visoje Europoje teikiamos Secure Truck Parking paslaugos sunkvežimių vairuotojams padeda rasti tinkamą saugią stovėjimo vietą. Ekspeditorių bendrovė ir sunkvežimių vairuotojai gali naudotis nemokamu interneto portalu, o ateityje ir  programa, skirta rezervuoti stovėjimo vietas, esančias maršruto trasoje – iš anksto arba jau keliaujant. Tai leidžia geriau planuoti kelionę, atsižvelgiant į pertraukas kelyje.
 • eCall: Nuo 2018 m. balandžio mėn. eCall automatinė skubios pagalbos iškvietimo sistema bus standartinė visoms naujoms motorinėms transporto priemonėms. „Bosch“ sukūrė eCall modifikavimo priedą, skirtą transporto priemonėms, kuriose nėra standartinio eCall įrenginio. Automobilinio žiebtuvėlio vietoje įdiegta eCall modifikacija naudoja pagreičio jutiklius ir pažangiuosius algoritmus, kad nustatytų, ar transporto priemonė patyrė avariją. Neatidėliotinais atvejais specialus prašymas perduoda duomenis paslaugų centrui. Tai leidžia greičiau reaguoti greitosios pagalbos tarnyboms ir gali padidinti šansus nelaimės atveju išgelbėti gyvybę.
 • Išmaniųjų telefonų integracija mySPIN. Navigacijos, transliacijos paslaugų ar kalendoriaus naudojimas vairuojant automobilį ar važiuojant motociklu. Tai įmanoma mySPIN pagalba. Integruojama į išmanųjį telefoną taikomąsias programas į transporto priemonės multimedijos sistemą. Greitai bus galima integruoti ir rodyti duomenis iš debesies realiuoju laiku. Šie duomenys gali įspėti vairuotojus apie pavojingas ir nenumatytas situacijas kelyje pvz.: eismo kamščius.
 • Programa Driving: Ši programa leidžia vairuotojams saugiai naudotis telefono, navigacijos, ryšių ir muzikos programomis naudojant balso ir gestų komandas. Dabar vairuotojui nereikia žiūrėti į išmaniojo telefono ekraną bei liesti jį, vairuotojas gali sukoncentruoti visą dėmesį į kelią. „Bosch“ programa Driving suteikia patogumą ir pramogą vairuotojui, o to neturi kitos transporto priemonės be multimedijos sistemos.
 • Connected horizon. Prijungtas horizontas su tinklu leidžia vairuoti ir važiuoti saugiau ir patogiau. Yra teikiami duomenys apie kelių eismo spūstis ir nelaimingus atsitikimus, maršrutų topografinius duomenis, duomenis apie infrastruktūrą, pvz.: kelio ženklus ir greičio apribojimus – viskas realiu laiku. Sistema leidžia automobiliams „mąstyti“ į priekį, todėl padidėja saugumas ir patogumas.
 • Radar Road Signature. Aukštos raiškos žemėlapiai reikalingi savarankiškam vairavimui. Naudodamasis radarų jutiklių pateikta informacija, „Bosch“ sukūrė vieną paslaugą – Radar Road Signature . Ši programa gali būti integruota į didelės skiriamosios gebos žemėlapius, kad tiksliai būtų galima nustatyti poziciją eismo juostoje.
 • Kelių eismo prognozavimo paslaugos. Ši „Bosch“ paslauga pagerina saugumą keliuose. Transporto priemonės sukibimas su paviršiumi yra skirtingas priklausomai nuo metų laiko ir orų, dėl kurių vairuotojas arba autonominis automobilis turi keisti vairavimo stilių, kad būtų išvengta kritinių situacijų. „Bosch“ sukūrė paslaugą, pagrįstą duomenimis iš debesies, kad būtų galima gauti informaciją apie kelių būklę. Paslauga naudoja ESP stabilizavimo sistemos daviklius, kad nustatytų dangos paviršiaus būklę ir trinties koeficientą. Šie duomenys realiu laiku siunčiami į prijungtas transporto priemones per debesį.

Sujungtos su paslaugų tinklo mobilumo sistema 

Įkrovimo ir mokėjimo programa „Bosch“ kartu su automobilių gamintojais, įskaitant „Mercedes-Benz“, „Smart“ ir „Renault“ sukūrė Charging App programą, skirtą pakrauti elektrines transporto priemones. Programą naudojantys klientai turi prieigą prie 17 400 įkrovimo stočių penkiose Europos šalyse. Netrukus programa bus atnaujinta su naujomis įkrovimo vietomis.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!