KNECHT pataria: kodėl reikia keisti filtrus?

19 gruodžio 2016, 21:21

Jei servise paklaustumėte, kada geriausia keisti oro filtrą, įprastai jums atsakytų, kad pavasarį. Filtras turi labai daug įtakos efektyviam šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos veikimui vasarą. Vis dėlto dažniausiai neįvertinama, kad karštuoju metų laiku, kai sausa, ore sklando ypač daug žiedadulkių ir teršalų. Jie gerai įsitvirtina filtre, o pasekmes akivaizdžiai pastebime tik žiemą: langus padengiančios rasos ir šerkšno nebeįmanoma pašalinti ventiliatoriumi, sumažėja šildymo efektyvumas ir išauga oro užterštumas, nuo kurio atsiranda blogas kvapas. Šios problemos tampa ypač nemaloniomis šaltuoju metų laiku, kai langai beveik neatidaromi. Daug vairuotojų ne tik neįsivaizduoja, kada geriausia keisti filtrą, bet ir nežino, kokios būna pasekmės, jei filtras ilgai nekeičiamas. Šiek tiek informacijos, padėsiančios pagrįsti minėtus teiginius…

Filtro nauda

Jei kelionė trunka valandą, per lengvojo automobilio saloną prateka iki 100 000 litrų oro. Komerciniuose automobiliuose šis skaičius gali siekti 540 000 litrų. Ore, kuris siurbiamas iš lauko, yra žiedadulkių, dulkių, suodžių, dūmų, dylančių padangų ir stabdžių sistemos dalelių, ozono, dujų ir benzeno bei sieros junginių. Didžiausią pavojų sveikatai kelia smulkiosios dalelės, nes jos įsiskverbia giliai į plaučius ir gali sukelti uždegimą, įvairių rūšių alergijų ir vėžį. Salono filtrai neleidžia šiems kenksmingiems teršalams patekti į saloną, todėl ekipažas kvėpuoja švariu oru, nerasoja langai. Taip tausojama važiuojančiųjų sveikata, vairuotojui lengviau susikaupti ir mėgautis geresne savijauta. Filtrai įrengiami prieš šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemą, todėl jie ir ją apsaugo nuo užterštame ore esančių nešvarumų.

knecht-4-600

Efektyvaus filtravimo sąlygos

Oras valomas veiksmingai, jei tenkinamos trys sąlygos: filtro elementas tiksliai atitinka korpusą, naudojama ypač kokybiška filtravimo medžiaga su vienodomis stabiliomis klostėmis ir filtras užterštas nežymiai. Pirmosios dvi sąlygos patenkinamos naudojant „MAHLE Original“ ir „Knecht“ filtrus. Periodinis filtrų keitimas yra būtinas, net jei jie būna užteršti nesmarkiai. Priežastys:

  • Iš oro surinkti nešvarumai yra puikia terpe daugintis pelėsiui ir bakterijoms. Šio proceso pasekmės – nemalonūs kvapai ir pavojus sveikatai.
  • Pro užkimštą filtrą įsiurbiama labai mažai oro arba jo visai nepavyksta įsiurbti. Pasekmės, nuo kurių kenčia ekipažas – teršalų koncentracija yra šešis kartus didesnė už koncentraciją pakelėje. Poveikis šildymo ir vėsinimo sistemai – mažėjantis efektyvumas, galintis pasibaigti gedimu, nes nešvarumų dalelės, kurių nepavyksta sulaikyti, kaupiasi ant šilumokaičio ir garintuvo.
  • Didėjant filtro užterštumui auga jo pasipriešinimas oro srautui. Pasekmės – rasojantys langai ir didėjanti ventiliatoriaus variklio apkrova, galinti baigtis gedimu dėl perkaitimo.

Metas keisti!

MAHLE salono oro filtrai techniškai suprojektuoti taip, kad atitiktų automobilių gamintojų nurodomą keitimo periodiškumą, kuris kartais gali siekti 12 mėnesių. Vis dėlto, atsižvelgiant į aukščiau minėtas priežastis, paprastai rekomenduojama keisti filtrą bent kartą per metus arba nuvažiavus ne daugiau kaip 15 000 km. Kad klientai įsitikintų filtro keitimo būtinumu, parodykite jiems senąjį filtrą. Kai jie išvys visa, kas surenkama ant filtro, neraginami atvažiuos vos suėjus kito keitimo terminui. Mūsų patarimas: MAHLE atsarginių dalių prekybos partneris gali pasiūlyti dėmesį patraukiančių blizgių etikečių, ant kurių galima užrašyti salono filtro keitimo datą ir kito keitimo terminą.

Daugiau anglies, didesnis efektyvumas

Gaminami paprastieji dalelių filtrai (LA), sulaikantys kietąsias medžiagas, pavyzdžiui, žiedadulkes arba smulkiąsias daleles, arba veiksmingi trisluoksniai kombinuotieji filtrai su aktyvintosios anglies sluoksniu (LAK), sugeriančiu kvapus ir dujines medžiagas, pavyzdžiui, azoto oksidus, benzino garus ir ozoną.

Nuo stambių iki smulkių

Filtrų medžiaga sudaryta taip, kad pirmiausia būtų surenkamos stambesnės dalelės, po to – smulkesnės. Dėl to labai svarbu įdėti filtrą tinkama kryptimi, kad jis optimaliai sulaikytų nešvarumus. Išsamūs montavimo nurodymai pateikiami perlenkiamos kartoninės pakuotės viduje arba interneto svetainėje www.mahle-aftermarket.com.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!