Auksinis trofėjus stabdžių trinkelėms „Ferodo Eco-Friction“

7 lapkričio 2013, 23:28

Ekologiškos stabdžių trinkelės „Ferodo Eco-Friction“ laimėjo aukso trofėjų tarptautuniame automobilių inovacijų konkurse. Apdovanojimai vyko Prancūzijoje, parodos „Equip Auto“ metu.

Ferodo Eco-Friction

Gamintojo „Federal Mogul“ pagamintos stabdžių trinkelės, buvo išrinktos geriausiomis kategorijoje „Detalės ir elementai atsarginių automobilių detalių rinkoje“. Inovatyviausius produktus, skirtus automobilių pramonei atrinko žurnalistai ir automobilių pramonės ekspertai iš dvidešimties šalių. Auksiniu trofėjumi apdovanotas „Federal-Mogul“ specialistų darbas, kurie penkerius metus testavo 1 500 alternatyvių medžiagų ir šiuo metu 25 iš jų naudojamos naujų stabdžių trinkelių gamybai. Pagrindiniai rodikliai pasirenkant medžiagas buvo tokio paties lygio atsparumas nusidėvėjimui ir trinties charakteristikos toje pačioje temperatūroje.

Kodėl stabdžių trinkelių gamintojai vengia vario? Varis yra būtinas elementas trinties medžiagoje didelio našumo stabdžių trinkelėse. Varis mažina stabdžių trinkelių ir diskų nusidėvėjimą bei mažina triukšmą ir vibraciją. Šis metalas sudaro nuo 5 iki 20 % frikcinės medžiagos, tipinių stabdžių trinkelių be asbesto sudėties naudojamos Pietvakarių Amerikoje, Azijoje ir Europoje. Vario buvimas stabdžių trinkelėse bus reguliuojamas, o galiausiai galbūt visiškai pašalintas dėl susirūpinimo poveikiu aplinkai. Pavyzdžiui, kai kuriose JAV valstijose, teisės aktai apima laipsnišką vario pašalinimą iš stabdžių trinkelių. Nuo maksimalaus lestino 5 % kiekio, mažinama iki mažiau, nei 0,5 %.

Stabdžių trinkelės „Ferodo Eco-Friction“ šiuo metu yra pirmaujančios pasaulyje tarp trinkelių, kurių sudėtyje yra vario arba visiškai jo nėra. Apdovanotos stabdžių trinkelės 2014 m. bus montuojamos pagrindinių Europos automobilių gamintojų gaminamuose automobiliuose. Šios stabdžių trinkelės bus montuojamos C klasės „Mercedes-Benz“ automobiliuose.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!