Vakar Lenkijoje, šiandien – visame pasaulyje!

8 rugsėjo 2013, 21:40

Iš pradžių „Fomar“ buvo tipinė lenkų įmonė, gaminanti antdėklus, skirtus lenkiškiems automobiliams. Tačiau vėliau įvyko pokyčių…

Pirmasis didelis pokytis įvyko iš įmonės TEXTAR įsigijus licenciją naujam fabrikui įrengti ir cheminėms receptūroms kurti. Kitas didelis pokytis įmonėje – antdėklų padengimas asbestu ir proceso sertifikavimas pagal ISO 9001.

1990-aisiais įmonė buvo parduota pirmau­jančiam skandinavų koncernui, gaminančiam guminius dirželius – A/S „Roulunds Fabriker“. Bendrovė pradėjo dirbti laikydamasi Skandi­navijoje galiojančių standartų. Tada „Fomar“ istorijoje įvyko lūžis – per keletą mėnesių asor­timentas padidėjo iki 800 naujų prekių: stab­džių kaladėlių ir būgninių stabdžių kaladėlių, taip pat iki 1 000 stabdžių sistemų dalių. Per trumpą laikotarpį įdiegta keletas naujų che­minių medžiagų, naudojamų antdėklams ga­minti, sumontuota nauja gamybinė serija.

Tokių procesų pasekmė – visa antdėklų ga­myba, skirta Europai, buvo perkelta į Lenkijos koncerną.

„Fomar“ pradėjo tiekti savo gaminius ne tik „Roulunds“ grupei priklausančioms įmonėms, bet ir kitoms Vakarų Europos bendrovėms. Pradėjo bendradarbiauti su lyderiaujančiaisiais ašių ir važiuoklės gamintojais – tiekė jiems ant­dėklus. Toks bendradarbiavimas atskleidė, kad „Formar“ gaminiai išties aukštos kokybės.

Naujas akcininkas

Kitas svarbus žingsnis – 2004 metais „Fomar“ akcijas perėmė vienas iš didžiausių regeneruotų generatorių ir starterių atsargi­nių detalių tiekėjų vakarų Europos rinkai „Borg Automotive“.

Pasirodžius naujam akcininkui atsirado gali­mybių tobulėti, modernizuoti gamybą, plėstis, vystyti laboratorijų tyrimus. Buvo bendradar­biaujama su įmonėmis, nepriklausančiomis „Fomar“ grupei – tai paskatino įsilieti į Azijos, Afrikos rinkas. Pradėta bendradarbiauti ir su naujais Europos rinkoje lyderiaujančiais auto­mobilių gamintojais, ypač su skandinavų. Įmo­nės gaminių sąrašą papildė produktai „Lucas“ (starteriai ir generatoriai).

Šiandien

Balandžio mėnesį pasikeitė prekės ženklo FOMARFRICTION savininkas.

Koncernas „MAT Holdings Inc.“, kuris įsikūręs JAV – pasaulinis gamintojas automobilių pramonėje, gaminantis frikcines medžiagas, įsigijo FOMAR FRICTION, prekybinę organizaciją bei viską, kas susiję su pardavimo teise.

„MATHoldingsInc.“ Įkurtas 1984 m. ir šiuo metu dirba daugelyje pramonių, tame tarpe ir automobilių pramonėje. Įmonė turi gamybinį verslą JAV, Europoje ir Azijoje. „MATHoldingsInc.“ Dirba apie 13 000 darbuotojų. Europos koncerno dalį sudaro: ROULUNDS BRAKING (Danija – frikcinių medžiagų gamyba), EURAC Holdings (Didžioji Britanija, Čekija – stabdžių diskai), MENETA (Danija – metalo plokštelių stabdžių trinkelėms gamyba), MAT Foundaries Europe (Vokietija – stabdžių sistemos elementai).

Šiuo metu „MATHoldingsInc.“ Stabdžių trinkeles tiekia pirmaujantiems pasauliniams automobilių gamintojams (kaip OE detales) bei atsarginių detalių rinkai. Per metus pagaminama daugiau, nei 20 000 stabdžių trinkelių komplektų.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!