„Fomar Friction“ stabdžių trinkelių konstrukcija

18 kovo 2015, 22:46

Jokia gamyboje naudojamo mišinio sudėtis neturi įtakos bendrajai diskinių stabdžių trinkelių konstrukcijai, kuri daugumos gamintojų naudojama tokia pati – metalinė plokštelė ir prie jos pritvirtintas frikcinis antdėklas. „Fomar Friction“ stabdžių trinkelių gamyboje naudojo vadinamąją balastinę technologiją, nuo kurios priklauso stabdžių trinkelių eksploatacinės savybės.

Balastas yra papildomas sluoksnis, kuriuo tvirčiau surišama plokštelė ir frikcinis antdėklas. „Fomar Friction“ naudojami vadinamieji tarpikliai (slopinimo plokštelė, nudažyta specialiais dažais) sumažina keliamą triukšmą, t. y. sumažina cypimą. Tai yra elementai, liudijantys apie „Fomar Friction“ naudojamų kokybinių procesų šiuolaikiškumą.

Taigi standartinės „Fomar Friction“ stabdžių trinkelės yra ne iš dviejų, o iš keturių sluoksnių. Be to, „Fomar Friction“ trinkelės turi įrengtus mechaninius (atstumiančius) arba elektrinius (šviesos arba akustinius) susidėvėjimo jutiklius.

Gamybą (pardavimą) reguliuojantys teisiniai reikalavimai (normos)

Visos atsarginės dalys, turinčios įtakos saugumui, privalomai turi būti sertifikuojamos. Visoms frikcinių produktų grupėms (tai yra stabdžių trinkelėms ir būgninių stabdžių kaladėlių antdėklams), skirtoms tiek lengviesiems automobiliams, tiek sunkvežimiams, reikalavimas sertifikuoti pagal reglamentą 90 ECE Europoje yra privalomas.

Europos taisyklės reikalauja, kad visos diskinių stabdžių kaladėlės būtų išbandomos, taip vadinamų neoriginalių dalių charakteristikos ir kokybė būtų palyginta su originaliomis stabdžių sistemos dalimis.

Bandymų metu nustatomi:

• Trinties koeficientas – šalti stabdžiai;

• Trinties koeficientas – karšti stabdžiai;

• Trinties koeficiento priklausomybė nuo transporto priemonės judėjimo greičio;

• Statinė trintis – stovėjimo stabdis;

• Kaladėlių tamprumas;

• Atsparumas šlyčiai;

• Šiluminis laidumas.

Stabdžių trinkelės sandara

Taigi, standartinės „Fomar Friction“ stabdžių trinkelės yra ne iš dviejų, o iš keturių sluoksnių:

Papildomai „Fomar Friction“ trinkelėse yra įrengti mechaniniai (atstumiantys) arba elektriniai (šviesos arba akustiniai) susidėvėjimo jutikliai.

Originalios įrangos tiekimas

„Fomar Friction“ tiekia savo produktus keliems pagrindiniams automobilių gamintojams. Šiuo atveju trinkelės žymimos ne „Fomar Friction“, o konkretaus gamintojo ženklu. Tačiau sudarytos

sutartys įpareigoja „Fomar Friction“ laikytis prekybinės paslapties.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!