Kodėl svarbu naudoti skystas varžtų fiksavimo priemones?

4 vasario 2021, 15:10

Nenumatytas varžtinių sujungimų atsisukimas arba atsipalaidavimas, sukeltas išorės veiksnių, pvz., vibracijų, šiluminio išsiplėtimo, korozijos arba nepakankamo priveržimo momento, gali pasibaigti labai liūdnai. Dėl to skystos varžtų fiksavimo priemonės yra dažnai taikoma alternatyva mechaniniam fiksavimui.

skysta varžtų fiksavimo priemonė.jpg

Daugelyje sričių, kuriose lemiamą vaidmenį atlieka absoliučiai pastovus srieginis sujungimas, iš esmės yra galimas dviejų sprendimų taikymas. Mechaninio fiksavimo, tokio kaip spyruokliuojantys žiedai ir poveržlės arba fiksuojančios veržlės, trūkumu yra tai, kad laikui bėgant jis praranda pirminį įtempimą. Tačiau šio trūkumo neturi elastiniai varžtai su išsitempiančiu kotu, kurie gali įgyti ir išlaikyti reikalaujamą pirminį įtempimą, pvz., cilindrų galvutės tvirtinimo varžtai. Gilesne pirminio įtempimo praradimo priežastimi yra faktas, kad varžto sąlyčio paviršius sriegyje sudaro vos nuo 15 iki 20 %, priklausomai nuo sriegio žingsnio, ir dėl šios priežasties yra galimi minimalūs varžto poslinkiai sriegyje.

Sąlyčio paviršiaus padidinimui ir poslinkių sriegyje apribojimui gali būti naudojamos varžtų fiksavimo priemonės. Tai yra pagrindinė šių priemonių naudojimo priežastis. Tarp kitų priežasčių galima paminėti taikymo praktiškumą ir kaštus.

Naudojant šiuos produktus būtina suprasti jų veikimo principą. Skysta priemonė varžtų fiksavimui – tai anaerobiniai klijai. Tai reiškia, kad skystis reaguoja tik beorėje aplinkoje ir tik sąlytyje su metaliniu paviršiumi. Tačiau tai turi būti vadinamieji aktyvieji metalai, pvz., plienas, žalvaris, varis, geležis arba bronza. Pasyviųjų metalų atveju, pvz., nerūdijančio plieno arba aliuminio, būtina patikrinti, ar konkrečiu atveju įmanoma sukelti cheminę reakciją. Priemonė varžtų fiksavimui yra dedama tiesiogiai ant nuvalyto varžto sriegio, o po to iš karto yra atliekamas srieginis sujungimas. Atsižvelgiant į kapiliarumą, įmanomas priemonės taikymas po sumontavimo, jei pritaikymo vieta yra pasiekiama.

Kitas skystų varžtų fiksavimo priemonių privalumas – tai sriegio apsauga nuo korozijos. Tai reiškia, kad klijavimas ir sandarinimas yra atliekami kaip vienas procesas, dėl to yra naudojamas pavadinimas – sandarinamoji masė.

Kuo skiriasi varžtų fiksavimo priemonės?

„El-Loc 43“ (vidutinė) yra tinkama sriegių skersmenims iki M36 ir ją galima demontuoti naudojant įprastus įrankius. O štai „El-Loc 70“ (tvirta) yra skirta sriegiams iki matmenų M20. Dėl aukštesnio nutraukimo momento, naudojant „El-Loc 70“ rekomenduojama stipriai įkaitinti srieginį sujungimą prieš demontavimą. Esant temperatūrai virš 200v°C ši varžtų fiksavimo priemonė turi pastos konsistenciją. Temperatūrų diapazonas eksploatacijos metu abiems produktams siekia nuo -55 °C iki +180 °C. Abi priemonės sustingsta maždaug po 10 minučių, o funkcionalus tvirtumas yra pasiekiamas vidutiniškai po 3 valandų, galutinis tvirtumas – po 12-24 valandų. Platus temperatūrų diapazonas priklauso nuo konkrečių medžiagų ir aplinkos temperatūros. Abu produktai yra atsparūs mineralinių ir sintetinių alyvų, degalų, aušinimo ir kitų medžiagų poveikiui.

 


Kokie naujos varžtų sandarinimo medžiagos privalumai?

Abi naujos varžtų fiksavimo priemonės yra klasifikuojamos kaip ekologiškos, o tai reiškia, kad naudojimo procese nesusidaro jokių pavojingų medžiagų.

Nauji gofruoti buteliukai su integruotais kamšteliais „Twist cap“ suteikia papildomą privalumą – įgalina jų naudojimą viena ranka, todėl užtikrina labai tikslų padengimą ir dozavimą.

Be to, įmonė „Elring“ siūlo abi varžtų fiksavimo priemones 10 ml ir 50 ml talpos buteliukuose.

Daugiau informacijos ir saugos duomenų lapus galite rasti tinklapyje www.elring.de.

Prekės ženklo „Elring“ varžtų fiksavimo priemonių privalumai, palyginti su tipiniais mechaniniais fiksavimo elementais:

 • santykinių poslinkių sumažinimas;
 • apsauga nuo savaiminio srieginių sujungimų atsipalaidavimo;
 • patikimas srieginių sujungimų sandarinimas;
 • sriegio apsauga nuo korozijos;
 • aukštas atsparumas vibracijoms;
 • neprarandama priveržimo jėga;
 • paprasčiausias aptarnavimas.

Pritaikymo pavyzdžiai

Variklis:

 • smagračio srieginis sujungimas;
 • alkūninio veleno skriemulio srieginis sujungimas;
 • paskirstymo veleno atramos srieginis sujungimas.

Automobilis:

 • durų vyriai;
 • posūkio gembė;
 • stabdžių suportai.

Kiti:

 • dviračio vairas;
 • motociklas – sankabos / generatoriaus dangtis.

 

/intercars.lt/

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!