apie kuro sistemą – Kaip sumažinti automobilio kuro sąnaudas?

7 sausio 2021, 15:21

Automobiliui išlaikyti gali tekti skirti pakankamai laiko ir pinigų. Apskritai automobilį reikia nuolat prižiūrėti ir pilti degalus, o jų kainos neretai tiesiog auga akyse. Todėl vairuotojams aktualu rasti būdų, kurie padėtų išsaugoti automobilio galingumą ir naudingumą, tačiau sumažintų išlaikymo išlaidas. Vienas tokių būdų – kuro sąnaudų mažinimas, kartu sumažinantis ir vizitų į degalinę skaičių.

Kaip apskaičiuoti kuro sąnaudas?

Automobilių kuro sąnaudos gali skirtis ne tik dėl transporto priemonės modelio. Joms įtaką daro ir degalų kokybė, vairavimo stilius. Patiems išsiaiškinti, kokios vidutinės kuro sąnaudos, nesunku. Svarbu pastebėti, kad nustatant vidutines sąnaudas neužtenka tiesiog nuvažiuotą atstumą dalyti iš sunaudotų degalų kiekio. Reikia atsižvelgti į padangų plotį, kuris sukuria ± 5 proc. paklaidą, automobilio techninę būklę, oro temperatūrą. Pavyzdžiui, jei automobilis su automatine pavarų dėže, juo važinėjama žiemą, dažnai sustojama ar akseleruojama (tai būna važiuojant mieste), tuomet kuro sąnaudos bus didesnės nei gautos dalijant. Žinant, kaip apskaičiuoti kuro sąnaudas, galima pradėti planuoti, kaip jas sumažinti.

Kuro sąnaudų mažinimo būdai

Dažnai automobilių kuro sąnaudos būna didesnės dėl netinkamo vairavimo stiliaus. Norint tai pakeisti, reikėtų vadovautis šiais patarimais:

  • stabdžių ir akseleratoriaus pedalus reikia spausti pamažu. Staigus stabdymas, „gazavimas“ gali pagreitinti dalių dėvėjimąsi, padidinti kuro sąnaudas. Vairuodami pasistenkite manevruoti, kad netektų staigiai stabdyti.

  • Vairuodami sekite greičio apribojimus: ženklai nėra pastatyti vien dėl saugumo. Važiuojant nustatytu greičiu, jo neviršijant, galima išsaugoti ir daugiau kuro. Kuo daugiau viršysite greitį, tuo Jūsų automobilio kuro sąnaudos bus didesnės.

  • Nepalikite įjungto variklio. Jei sustojote palaukti bendrakeleivių ir reikės stovėti bent kelias minutes, išjunkite variklį. Šiuolaikiniai automobiliai pagaminti taip, kad jiems nereikėtų laiko sušilti ir galėtumėte pradėti važiuoti iš karto.

  • Susitvarkykite savo automobilį, nesivežiokite nereikalingų daiktų. Papildomas svoris – papildomos kuro sąnaudos.

Jeigu Jūsų vairavimo stilius nepriekaištingas, tuomet reikėtų patikrinti automobilį. Dažnai didesnės automobilių kuro sąnaudos atsiranda dėl per vėlai atrastų techninių problemų ar nesilaikant gamintojų nurodymų.

  • Laikykitės padangų gamintojų rekomendacijų: jos visada turi būti tinkamai pripūstos ir subalansuotos. Tai gali sumažinti kuro sąnaudas 3–4 proc., sulėtinti padangų dėvėjimąsi. Oro spaudimą reikėtų tikrinti kartą per mėnesį.

  • Kuro sąnaudos didėja ir dėl karščio – stenkitės mieste važiuoti atidarę automobilio langus, o kondicionierių įjunkite tik važiuodami didesniu nei 70 km/val. greičiu. Palikę automobilį stovėjimo aikštelėje, langus uždenkite saulės spindulius atspindinčia medžiaga – tai sumažins salono karštį ir nereikės naudoti oro kondicionieriaus pilnu pajėgumu.

  • Patikrinkite variklį, akumuliatorių ir oro filtrą – svarbu, kad būtų pakeista alyva, tepalai, filtras būtų švarus, o variklis veiktų sklandžiai.

  • Pirkite tik kokybiškus degalus.

Žinodami kaip apskaičiuoti kuro sąnaudas ir jas mažinti galėsite rečiau lankytis degalinėse, išlaikyti vienodą automobilio efektyvumą. Tai leis sumažinti bendrąsias automobiliui išlaikyti skirtas išlaidas.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!