Turbokompresorius – ar verta pirkti naudotą?

7 liepos 2013, 22:00

Šiuolaikinėse transporto priemonėse (tiek benzininėse, tiek dyzelinėse) vis dažniau montuojami turbokompresoriai.

Dyzelinės turbinos – neatsiejamas elementas, būtinas naujų variklių darbui. Ir dyzelinių, ir benzininių turbokompresorių struktūros tampa vis naujoviškesnės ir sudėtingesnės, o konstrukcija gerokai pažengė į priekį nuo tos, kuri buvo naudojama su „senos kartos varikliais“. Anksčiau „kintamos geometrijos“ turbokompresorius buvo naujiena, o dabar jis montuojamas visuose naujuose dyzeliniuose ir benzininiuose varikliuose – tiek keleiviniame transporte, tiek mikroautobusuose, tiek sunkvežimiuose. Naudojant šias turbinas, siekiama veiksmingo variklio darbo ir tinkamai sureguliuoti vožtuvus, kurie kontroliuoja dujų išmetimą.

Nauji modeliai valdomi naudojant elektrinį modulį vietoje tradicinio pneumatinio vožtuvo – tai atsakas į variklių gamintojų keliamus reikalavimus: visiškas ir tolygus variklio užpūtimas, esant kuo mažesnėms apsukoms. Pastaruoju metu atsiradęs pažangiausias dizainas – „dviejų etapų“ sistema, susidedanti iš dviejų integruotų turbokompresorių. Tokios konstrukcijos leidžia išgauti maksimalų sukimo momentą jau esant 1200 aps./min. ir išlaikyti išmetamųjų dujų švarumą, atitinkantį EURO 4 standartus. Nesunku pastebėti, kad naudojant tokias modernias technologijas, naujų turbokompresorių kainos turėtų būti labai didelės, o tai skatina pirkėjus ieškoti pigesnių alternatyvų.

Ar verta ieškoti turbokompresoriaus panaudotų automobilių rinkoje?

Ar verta pirkti turbokompresorių pvz.: naudotų detalių turguje?

Į šį klausimą galima atsakyti taip:

• Turbokompresoriaus neįmanoma patikrinti be specializuotos įrangos.

• Turbinos yra jautrios visų rūšių mechaninėms priemaišoms ir drėgmei (tarša gali patekti į variklio sutepimo sistemą).

• Perkant nežinomos kilmės turbokompresorių, nėra jokios kokybės garantijos.

• Netinkamai pasirinktas (dažnai vizualiai tinkantis) turbokompresorius po montavimo gali veikti netinkamai ir sukelti variklio gedimus.

Pirkti naudotą turbokompresorių – pirkti „katę maiše“. Pirkėjas rizikuoja nusipirkti prekę, kuri tik iš pirmo žvilgsnio atrodo tinkama ir už prieinamą kainą. Dažnai pirkėjai, pirkdami naudotą turbokompresorių, veltui eikvoja brangų laiką ir pinigus.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!