3 dalykai, kuriuos verta žinoti apie akumuliatorius

6 kovo 2018, 1:02

Kaip rūpintis akumuliatoriais? Kuo skiriasi aukščiausio lygio akumuliatoriai? Visa tai sužinosite, kai perskaitysite šį tekstą.

1.Profilaktinė akumuliatorių kontrolė

Norint pasiruošti žiemos šalčiams, verta patikrinti akumuliatoriaus būklę su testeriu. Profilaktika gali apsaugoti vairuotoją nuo automobilio problemų šaltą rytą, kai akumuliatorius yra per  silpnas užvesti automobilį. Esant žemai temperatūrai, akumuliatoriuje vykstantys procesai sulėtėja. Jei akumuliatorius yra dalinai susidėvėjęs, gali jame pritrūkti energijos. Todėl akumuliatorių verta patikrinti kaskart, kai lankotės dirbtuvėse.

Prieš išbandant akumuliatorių, reikia palaukti, kol jo būsena stabilizuosis t.y. palikti 2 valandoms po įkrovimo. Papildomai reikia patikrinti akumuliatoriaus korpuso sandarumą, polių būklę ir tvirtinimo laikiklius.

2.Kuo skiriasi aukščiausio lygio akumuliatoriai?

Daugelis žmonių susiduria su dilema, kokiais kriterijais remiantis rinktis akumuliatorių ir ar verta pasirinkti aukštesnio lygio produktą. Toks produktas reiškia didesnę galią užvedant automobilį ir ilgesnį gyvavimo laiką.

„Bosch“ akumuliatoriai – tai produktai, kurių efektyvumas ir ilgaamžiškumas yra puikūs. PowerFrame® grotelės pagamintos naudojant ekstruzijos technologiją, dėl kurios- palyginus su įprastiniu akumuliatoriumi – galima išgauti daugybę įkrovimo ir iškrovimo ciklų, o tai reiškia lengvesnį automobilio užvedimą žiemos metu.

3.Akumuliatorius su Start/Stop sistema

Lietuvoje jau du iš trijų naujų parduodamų automobilių turi Start/Stop sistemą. Ši sistema reikalauja didesnio paleidimų skaičiaus, o tai reiškia dažnesnius ir gilesnius akumuliatoriaus išsikrovimus.

Verta prisiminti, kad tokios sistemos buvimas reikalauja naudoti specialų akumuliatorių. Priklausomai nuo automobilio tipo, pasirinkite „Bosch S5 AGM“ arba „Bosch S4 EFB“ akumuliatorių. AGM akumuliatorius su elektrolitais, sugertais stiklo pluošto medžiagoje, skirtas automobiliams su stabdymo energijos atkūrimu, o EFB – transporto priemonėms be šios funkcijos.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!