Lenkijos atsarginių automobilio dalių gamintojai rūpinasi savo įvaizdžiu

29 liepos 2014, 21:56

Grupė lenkiškų automobilių dalių gamintojų bendromis jėgomis pradėjo kovoti dėl savo įvaizdžio Lenkijos atarginių dalių rinkoje. Šiuo tikslu buvo sukurta reklaminė kampanija „Montuoju lenkiškas dalis”

Globalizacijos metu pirkėjų patriotiškumas pralaimi paprastiems rinkodaros veiksmams. Lenkiškos automobilių dalys puikiai parduodamos svečiose šalyse, tačiau šių dalių nevertina patys Lenkijos gyventojai. Ši reklaminė kampanija informuoja kodėl verta pirkti lenkiškas automobilių dalis.

Lenkijos gamintojai nori užkariauti Lenkijos rinką

Kasmet Lenkijoje gaminama vis daugiau pirminio montavimo dalių. 2013 metais automobilių dalių pardavimai Lenkijoje buvo rekordiškai dideli, net 60 mlrd. (15 mlrd eurų).

Lenkijos atsarginių automobilių dalių gamintojai privalo konkuruoti gimtojoje šalyje su kaimyninių šalių automobilių dalių gamintojais, kurie atidarinėja vis daugiau naujų savo padalinių. Dėl šios priežasties lenkiškų dalių gamintojai nespėja vystytis ir negali diegiant naujas technologijas išsaugoti žemų kainų.

Šios kampanijos iniciatoriai yra šie gamintojai: „ASMET” (išmetimo sistemos dalys), „ENZET” (stabdžių žarnelės), „LUMAG” (stabdžių trinkelės) ir „TEDGUM” (pakabos sailentblokai ir kitos guminės dalys).

Kaip veikia kampanija „Montuoju lenkiškas dalis”?

Ši kampanija skirta automobilių rinkos prfesionalams – automobilių dalių parduotuvių savininkams ir pardavėjams bei autoservisams. Kampanijos tikslas yra nurodyti pirkėjui Lenkijos automobilių dalių gamintoją, kuris gamina aukščiausios kokybės atsargines dalis.

Kam tai reikalinga? Pasirodo jog Lenkijos gyventojai silpnai pažįsta Lenkijos automobilių dalių gamintojus ir per mažai juos vertina. Kaip bebūtų keista lenkiškos automobilių dalys, kurių pardavimai Lenkijoje nėra dideli Europos šalyse yra puikiai perkamos.

Spaudos kanalais, juokingais komiksais publikuojamais intenete bei animacijomis yra siekiama padėti pirkėjui išsirinkti tinkamas dalis. Šia kampanija Lenkijos gyventojui norima parodyti, jog lenkiškos automobilių dalys yra puiki alternatyva kitoms brangesnėms ir labiau žinomoms automobilių dalims. Šia kampanija norima apsaugoti pirkėją nuo neaiškios kokybės atsarginių dalių iš tolimųjų rytų ir dėvėtų automobilių dalių, parduodamų skelbimų portaluose.

Pamatyk pats lenkiškų automobilių dalių kokybę!

Vienas iš įdomesnių kampanijos „Montuoju lenkiškas dalis” sumanymų yra apsilankymai kampanijoje dalyvaujančių automobilių dalių gamintojų gamyklose. Šių apsilankymų metu yra vykdomi seminarai, parodomas gamybos ir testavimų procesai. Į apsilankymus yra kviečiami žurnalistai ir autoverslo profesionalai.

Birželio mėnesį buvo apsilankyta „Lumag” gamykloje. Šioje gamykloje yra gaminamos stabdžių trinkelės, kurios labiau žinomos Europoje „Breck” pavadinimu. „Lumag” neseniai įdiegė naują gamybos liniją, kuri yra vienintelė tokia Vidurio ir Rytų Europoje.

– „Ši gamykla pribloškia savo dydžiu. Nesitikėjau, kad tai tokia didelė ir technologiškai pažangi gamykla. Ši „Lumag” gamykla yra technologiškai pažangi, todėl jai nėra ko gėdytis Europoje ir visame pasaulyje. Didžiuojuosi tuo, jog lenkiška gamykla yra tokiam aukštam lygyje.” – pasakė Grzegorz Kacalski žurnalo „Motorizacijos pasaulis” ir internetinio puslapio „Warsztatowiec.info” redaktorius.

 

Tai yra gera mintis

Lenkijoje privačios įmonės pradėjo masiškai kurtis tik 80 metų pabaigoje XX amžiuje. Gerų norų ir argumentų neužtenka, lenkiškos dalys nėra pripažįstamos gimtojoje šalyje ir joms sunku suformuoti gerą įvaizdį bei kokuruoti prieš labiau žinomus kitų šalių gamintojus.

Šiame kontekste gamintojų iniciatyva ir bendradarbiavimas sukuriant bendrą kampaniją, kuri informuotų pirkėjus, gali duoti teigiamų rezultatų. Daugelis pirkėjų pasirinks lenkišką automobilių dalį, nes ja pasitikės ir žinos jog ji yra kokybiška. Dėl šio pasitikėjimo ir kovoja kampanija „Montuoju lenkiškas dalis”

Internetinis kampanijos puslapis lenkų kalba:

www.polskieczesci.pl

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!