Ar jau patikrinote valytuvus?

29 kovo 2017, 22:30

Pavasaris – tai metas, kai matomumas keliuose pablogėja, o važiavimo saugumas sumažėja. Todėl reikia patikrinti visų į servisą alyvos, filtrų keitimui ar stabdžių aptarnavimui atvykusių automobilių valytuvų būklę ir informuoti vairuotojus apie jų keitimo būtinybę. Tai ne tik galimybė servisui gauti papildomų pajamų, bet ir pasirūpinimas automobilio naudotojo saugumu.

Saugus važiavimas neįmanomas be gero ma­tomumo, priklausančio nuo stiklo valymo efektyvumo, kurį, savo ruožtu, lemia valytuvų būklė ir kokybė. Verta atkreipti dėmesį į valytu­vo kokybę, įskaitant gumą, aptaką ir adapterį. Geros kokybės produktų, tokių kaip „Bosch“ va­lytuvai, pasirinkimas taip pat leidžia išvengti er­zinančių cypimų, nešvarumų juostų ant stiklo ir valytuvų peršokimų.

Kuo skiriasi valytuvai?

Be ilgio valytuvai skiriasi savo konstrukcija, gu­minės dalies medžiaga, aptaku, adapteriu ir pagaminimo tikslumu. Modernios konstrukcijos valytuvai yra plokšti, o tradiciniai – karkasiniai su lankstais. „Aerotwin“ ir „Twin“ valytuvų gumi­nė dalis gaminama iš dviejų tipų medžiagos – minkštos ir kietos, todėl užtikrinamas tylus ir efektyvus valymas. „Eco“ valytuvų atveju yra naudojama natūrali guma. Aptakas užtikrina aerodinamines savybes ir valytuvo prispaudi­mą važiuojant dideliu greičiu. Jie naudojami visuose plokščiuose valytuvuose „Aerotwin“ ir karkasiniuose „Twin Spoiler“ linijos valytuvuose. Adapteriai yra skirtingi dėl rinkoje vis didėjančio tvirtinimo būdų skaičiaus.

Plokšti valytuvai „Aerotwin“ pasižymi didžiausiu valymo efektyvumu. Jį užtikrina tolygus valytu­vo prispaudimas per visą jo ilgį. Prispaudimas atliekamas išilgai valytuvo einančia stabilizuo­jančia lanksčia plieno juosta „Evodium“. Tuo plokšti valytuvai skiriasi nuo karkasinių su lanks­tais, kurie prie stiklo yra spaudžiami keliuose taš­kuose, taigi, ne taip tolygiai. „Aerotwin“ taip pat yra su slydimą mažinančia polimerine gumos danga („Power Protection Plus“ technologija). Ji užtikrina tylų valytuvo darbą. Ilgą eksploatacijos trukmę užtikrina sintetinė valytuvo guma.

Naujiesiems automobilių modeliams

Naujausiuose automobiliuose pasirodo vis daugiau valytuvų tvirtinimo būdų. Universalus sprendimas su atitinkamiems modeliams skir­tomis jungtimis („toplock“, „sidelock“, „bayonet lock“), kuris tinka 90 % automobilių modelių, yra valytuvai „Aerotwin Plus“ su 4 adapteriais, užtikri­nančiais tvirtinimą 10 populiariausių tvirtinimo būdų. Produktų liniją sudaro 15 skirtingų valytu­vų ilgių, siekiančių nuo 340 mm iki 800 mm. Šią liniją papildo valytuvai „Aerotwin Retrofit“, tvirti­nami ant kablio.

Ant tradicinių kablių galima montuoti valytuvus „Aerotwin Retrofit“. Tai 14 atskirai parduodamų valytuvų, kurių ilgis siekia nuo 340 mm iki 700 mm, ir daugiau nei 40 rinkinių. Valytuvų „Aerotwin Retrofit“ rinkiniai pa­sižymi pagerintomis aerodinaminėmis savy­bėmis, yra su asimetriniu aptaku, kuris padidina prispaudimą važiuojant di­deliu greičiu.

Valytuvų linija Valytuvų tipas Savybės Specifikacija
„Aerotwin“ Plokščias Didžiausias valymo efektyvumas 2 tipų guma, polimerinė danga
„Twin“ Karkasinis Aukščiausios kokybės karkasiniai valytuvai 2 tipų guma
„Eco“ Karkasinis „Bosch“ kokybė už prieinamą kainą Natūrali guma

 

„Twin“ – tai karkasinių valy­tuvų rinkiniai su 2 tipų guma. Kieta apatinė dalis užtikrina veiksmingą valymą, o minkš­ta viršutinė dalis – tylų darbą be cypimo. „Twin“ rinkiniai yra skirti tam tikriems automobilių modeliams. Jei reikia, gerą va­lymą užtikrina lenktos formos keleivio pusės valytuvas, ati­tinkantis priekinio stiklo išlinkį. Taip pat yra rinkinių su aptaku „Twin Spoiler“, pagerinančiu valymo efektyvumą važiuojant dideliu greičiu.

Karkasinių valytuvų „Eco“ linija apima 10 univer­salių valytuvų, skirtų senesniems automobilių modeliams su tradiciniu tvirtinimo kabliu. „Eco“ valytuvų guminė dalis pagaminta iš natūralios gumos su grafitine slydimo danga, o metalo karkasas – patvarus ir atsparus korozijai. „Eco“ – naudingas pasirinkimas, nes gaunate „Bosch“ kokybę už prieinamą kainą.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!