Padangų gamintoja „Michelin“ reaguoja į klimato kaitą

5 kovo 2014, 11:39

Naujos padangos „Michelin Alpin 5“ buvo sukurtos kaip atsakas į klimato kaitą Europoje. Šių padangų tikslas yra užtikrinti saugumą ne tik važiuojant snieguota kelio danga, bet ir esant sausai, drėgnai ir apledėjusiai kelio dangai.

Pagal kelių eismo įvykių statistinius duomenis, nuo spalio mėnesio iki balandžio mėnesio, tik 4 % avarijų nutinka snieguotame kelyje ir net 57 % esant sausai kelio dangai. Tai yra rezultatai mokslinių tyrimų, kurie buvo atlikti Drezdene (VÜFO, 12 000 atvejų analizė, per 12 metų).

Michelin padangos protekoriaus gumos mišinyje panaudojo funkcionalius elastomerus, kurie garantuoja geresnį sukibimą šlapiame ir apsnigtame kelyje, išlaikant mažą pasipriešinimą riedėjimui. Naujas gumos mišinys yra pagrįstas ketvirtos kartos technologija „Helio Compound“. Mišinio sudėtyje yra saulėgrąžų aliejaus, kuris išlaiko gumos savybes ir lankstumą, esant žemai temperatūrai.

Kryptinis naujų padangų „Michelin Alpin 5“ protektorius turi gilius griovelius ir specialiai sukurtus protektoriaus blokus, siekiant „vėžlių”efekto, esant kontaktui su sniegu. Protektoriaus grioveliams grįžtant į pradinę padėtį šoniniai padangos kraštai efektyviai pašalina vandenį, taip sumažinant akvaplaningo riziką.

Protektoriaus išraižymas padidina sukibimą tokiu būdu, lyg būtų įsikabinama nagais. Palyginus su ankstesniu modeliu šis Michelin Alpin 5 modelis protektorius turi 12 proc. didesnius kraštus, 16 proc. didesnį sukibimą ir 17 proc. daugiau gumos protektoriuje.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!