Ką reikia prisiminti montuojant Xenon lemputes?

19 gegužės 2013, 22:00

„Xenon“ lemputės turi daug privalumų. Tačiau jos gali ir pakenkti, ypač tada kai lemputės neturi homologacijos arba montuojamos į tam nepritaikytus žibintus.

„Xenon“ lempučių privalumai

Pirmasis serijinis automobilis, kuriame galima buvo pasirinkti „Xenon“ lemputes, buvo 1991 m. pagamintas 7 serijos BMW. Vėliau „Xenon“ lemputes pradėta naugoti ir kitų markių automobiliuose. Šiuo metu „Xenon“ lemputės tampa vis populiaresnės. Šios lemputės dažniausiai montuojamos vokiškuose vidutinės ir aukštesnės klasės automobiliuose. Naujų technologijų dėka „Xenon“ lempučių populiarumas auga vis sparčiau.

„Xenon“ lemputės generuoja natūralią atitinkančią šviesą. Jų pagrindines savybes galima įvertinti tamsoje. Stipri šviesa puikiai apšviečia kelią, leidžia ankščiau pastebėti ženklus, kliūtis ir galimus pavojus. Balta su melsvu atspalviu šviesa leidžia ilgiau nepavargti vairuotojo akims. Vairuojant automobilį su šiomis lemputėmis dieną, lengviau pastebimi kiti eismo dalyviai.

„Xenon“ lemputės vartoja 30 % mažiaus energijos, nei įprastos halogeninės lemputės, o tai tiesiogiai daro įtaką mažesnėms kuro sąnaudoms. Be to, šios lemputės yra daug stipresnės nei halogeninės, todėl jų tarnavimo laikas yra kelis kartus ilgesnis. Halogeninės lemputės tarnavimo laikas yra 300 – 550 valandų, kai tuo tarpu, „Xenon“ lemputės tarnavimo laikas yra iki 3 000 valandų.

Nelegalus montavimas

Keliuose važinėja daug automobilių, kuriuose yra sumontuotos „Xenon“ lemputės, nors automobilis nėra pritaikytas prie to. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tai yra neteisėta ir pavojinga. Kiekviename automobilyje yra žibintai, kuriems yra ptitaikytos konkrečios lemputės. Sumontavus ne tas lemputes, kurios yra pritaikytos konkretiems žibintams, nepraeisite techninės automobilio apžiūros.

„Xenon“ lemputės, sumontuotos paprastuose žibintuose, kelią grėsmę kitiems eismo dalyviams. Halogeninių žibintų konstrukcija yra nepritaikyta „Xenon“ lemputėms, tai daro įtaką kitų eismo dalyvių akinimui arba halogeninų žibintų sugadinimui dėl „Xenon“ lempučių UV spinduliavimo. Kiekvienas „Xenon“ žibintas privalo turėto aukščio reguliavimo bei žibintų apiplovimo sistemą.

Taisyklingas „Xenon“ lempučių montavimas

Atkreipkite dėmesį į tai, kad „Xenon“ lemputės skleidžia daug ryškesnę šviesą, nei tradicinės halogeninės lemputės. Taigi, norint neakinti priešais važiuojančių vairuotojų, reikia gerai sureguliuoti žibintus. Akinačios šviesos sukelia didesnę avarijos tikimybę.

Didelė problema yra tai, kad rinkoje padaugėjo padirbtų „Xenon“ lempučių. Jos yra daug prastesnės kokybės ir neatitinka techninių reikalavimų.

Įmonė „Philips“ siūlo trijų skirtingų rūšių „Xenon“ lemputes: „Xenon Vision“, „Xenon BlueVision“ ir „Xenon X-tremeVision“. Visos jos atitinka konkrečius vairuotojų poreikius ir turi ECE patvirtinimus.

Straipsnis paruoštas, remiantis „Philips“ technine medžiaga.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!