Keturių kolonų keltuvai

3 balandžio 2022, 11:16

Keturių kolonų keltuvas – patogus, universalus ir patikimas pasirinkimas dirbtuvėms. Leidžia atlikti tiek universalius remonto darbus, tiek specializuotus – ratų geometrijos suvedimą.

Keltuvo paskirtis

 • Ratų suvedimui
 • Remontui
 • Automobilių parkavimui

Keltuvas ratų suvedimui

Pirmiausia renkantis keturių kolonų keltuvą reikia atsižvelgti į pagrindinį klausimą ar bus atliekamas ratų suvedimas ar keltuvas skirtas tik automobilių remontui. Jei suvedimui, tuomet tam keltuvas turi būti pritaikytas – su papildomai priedais: platformose integruotomis galinėmis slystančiomis plokštėmis bei įmontuotomis priekinėmis ratų pasukimo plokštėmis. Tai leidžia keltuvą pritaikyti su beveik visais rinkoje esančiais ratų geometrijos reguliavimo stendais. Taip pat suvedimui yra būtinas ašinis keltuvas – ratų atlaisvinimui nuo platformos. Dažnu atveju ašiniai keltuvai būna komplektuojami kartu su diagnostikai pritaikytu keturių kolonų keltuvu arba galima įsigyti atskirai.

Keltuvas remontui

Tik automobilio pakabos, stabdžių ir panašiam remontui skirti keltuvai yra pigesni – platformos be priedų. Darbui yra būtinas ašinis keltuvas, ratams atlaisvinti.

Parkavimosi keltuvas

Parkingo keltuvai puiki išeitis turint kelis ar daugiau automobilių, kai vietos ribota. Šiuos keltuvus taip pat galima pritaikyti ir nuosavam name, kai garažas yra pakankamo aukščio ir norima sutaupyti vietos kieme. Taip pat yra galimybė tarp platformų įrengti aliuminio plokščių platformą smulkioms transporto priemonėms (dviračiai, motoroleriai ir pan.).

EVERT6435B 52 EVERT6435S 48 Parkingo keltuvas

 

Keliamoji galia

Aptarnaujamų transporto priemonių svoris yra vienas iš svarbiausių faktorių. Svarbu atkreipti dėmesį į maksimalią keliamąją galią, nes nuo to priklausys, kurioms transporto priemonėms galėsite atlikti remonto darbus su šiuo keltuvu.

Keturių kolonų keltuvų keliamoji galia svyruoja nuo 4 000 kg. iki 12 000 kg. Lengviesiams automobiliams aptarnauti užteks 4000–5000kg keltuvo, jei tenka remontuoti ir ilgos ratų bazės komercinį transportą, furgonus tuomet rekomenduojama rinktis universalesnį – 5000-6000 kg, o sunkvežimiams nuo 7000 kg keliamosios galios keltuvą.

LT-SDW50 OMA 528C

Platformų ilgis

Pirmiausia, svarbu atsižvelgti į aptarnaujamų ilgiausių transportų priemonių ratų bazę, tai lems reikalingą keltuvo ilgį. Keturių kolonų platformos ilgiai gali būti įvairūs: nuo 4,5 iki 8 metrų.

Jei dažniausiai aptarnaujate lengvuosius automobilius ar visureigius tuomet užteks keltuvo iki 5 metrų ilgio. Jei yra poreikis aptarnauti ir ilgesnės bazės mikroautobusus VW „Crafter“, MB „Sprinter“ ir pan. tuomet reiktų rinktis 5-6 metrų. Servisams aptarnaujantiems sunkvežimius – nuo6 metrų

EVERT6435BWF 52 OMA 529

Pagalbinis keltuvas: ašinis ar platforminis

 

Ašinis keltuvas (pagal pavaros tipą skirstomi į hidraulinius ir pneumohidraulinius) yra būtinas priedas 4 kolonų keltuvui norint atlaisvinti transporto priemonės ratus. Šis keltuvas puikiai tinka pakabos darbams bei yra būtinas ratų geometrijos suvedimui atlikti.

Dar lengvesniam ir greitesniam visų 4 ratų atlaisvinimui naudojami integruoti platforminiai žirkliniai keltuvai. Transporto priemonė gali būti papildomai pakeliama iki 50 cm. Žirklinio keltuvo platformų ilgis yra reguliuojamas, kad būtų galima pritaikyti įvairios ratų bazės automobiliams. Tai itin patogu dirbant eksploatacinius remonto darbus: keičiant ratus/padangas, stabdžių diskus ar kaladėles, taip sutaupoma laiko nei naudojant vieną ašinį keltuvą ir jį perdedant ant skirtingų ašių.

EVERT6435B 48 EVERT6435BWF 48

 

AUKŠTOS KOKYBĖS KELTUVO KONSTRUKCINIAI PRIVALUMAI

 • Reguliuojamas atstumas tarp platformų. 4 kolonų keltuvai paprastai siūlo platformų, kurių atstumą galima reguliuoti atsižvelgiant į automobilį, kurį ant jo keliate.
 • Integruotos galinės paslankios plokštės bei išpjovos priekinėms lėkštėms –keltuvas pritaikytas ratų geometrijos suvedimui atlikti.
 • Aliumininis variklio korpusas užtikrina gerą aušinimą ir ilgaamžiškumą.
 • Elektro-magnetinis fiksavimas – kėlimas ir nuleidimas atliekami mygtuko paspaudimu, nereikia eiti atkabinti mechaninių saugumo fiksatorių rankiniu būdu prie kiekvienos kolonos.
 • Kokybiškas miltelinis dažymas, apsaugantis nuo aplinkos poveikio, rūdijimo, oksidacijos. EVERT gamintojo miltelinis padengimas atlaiko 10 metų.
 • Kokybiški keltuvai gaminami iš storesnio plieno, jiems naudojami storesni sinchronizavimo trosai – tai užtikrina didesnį standumą, stabilumą ir patikimumą eksploatuojant. Tas labai svarbu diagnostiniams keltuvams.
 • FLOW-CONTROL technologija apsauganti nuo hidraulinio skysčio nuotėkio.
 • Įrengtas garsinis įspėjimas užtikrina saugų keltuvo nuleidimą.
 • Variklio apsauginis dangtis. 24V valdymo dėžutė.
 • Ilga galinė slydimo plokštė ir reguliuojama sukamoji plokštė tinkanti daugumai automobilių ratų bazių: nuo lengvųjų automobilių iki furgonų, sunkiųjų visureigių ir kai kurių sunkvežimių.
 • Maksimalaus aukščio jungiklis apriboja platformos eigą ir užtikrina sinchronišką cilindrų veikimą.
 • Platesnės platformos – lengvesnis užvažiavimas.
 • Platformų nesinchronizavimo signalizacijos sistema
 • Trosai su avariniu fiksavimu trūkio atveju
 • Savaime sutepama įvorė ir guolis
 • „Zumeris“ paskutinėje nusileidimo dalyje, kad apsaugoti kojas.
Reguliuojama sukamoji plokštėtinkanti daugumai automobilių ratų bazių Patikimi ir tvirti trosų skriemuliai

 

Hidraulinės žarnos apsauga

 

 

HEAVY-DUTY plieninis sinchronizavimo trosas 14mm skersmens. FLOW-CONTROL technologija apsauganti nuo hidraulinio skysčio nuotekio. 24V valdymo dežutė.

Dviejų ir keturių kolonų keltuvo skirtumai

 • Keturių kolonų keltuvas žymiai palengvina transporto priemonės užvarymą ir pakėlimą. Nereikia (kaip naudojant dviejų kolonų keltuvą) išlipti iš automobilio, priklaupti ir tinkamai pridėti atramas, kad transporto priemonė būtų pakelta tolygiai.
 • Itin žemus automobilius daug lengviau pakelti su 4 kolonų keltuvu.
 • Dėl didesnio stabilumo keturių kolonų keltuvas gali atlaikyti didesnę apkrovą, todėl darbas yra saugesnis ir sužalojimų tikimybė mažesnė.
 • Tačiau, 2 kolonų keltuvas yra kompaktiškesnis už 4 kolonų keltuvą – užima mažiau vietos.
 • Su 2 kolonų keltuvu pakelti automobilį galima aukščiau patalpoje su žemomis lubomis, nes keliama transporto priemonė nuo slenksčio atramos, o keturių kolonų keltuve – nuo rato apačios, dėl to aukštis gali padidėti iki 30-50 cm.

Montavimo vieta

Įrengiant keturių kolonų keltuvą, svarbu suplanuoti pakankamai vietos prieš ir už keltuvo, atsižvelgiant į platformas ir užvažiavimo rampas. Patogiam darbui rekomenduojama palikti vietos praėjimui, pravažiavimui su įrankių vežimėliu, 3D ratų suvedimo stendui nuo 1 iki 1,5 metro atstumą iki sienos. Siauri tarpai tarp sienų ir keltuvo kolonų gali sumažinti darbo našumą.

Keturių kolonų keltuvo montavimas

Reikalavimai pagrindui, ant kurio bus montuojamas keturių kolonų keltuvas nėra tokie aukšti kaip 2 kolonų keltuvui, tačiau turi būti montuojami tik ant tvirto pagrindo: armatūra sustiprintų betoninių grindų, tvirtinami prie grindų inkariniais varžtais griežtai laikantis gamintojo instrukcijų. Įsigytą keltuvą INTER CARS dirbantys profesionalūs sertifikuoti montuotojai gali jį sumontuoti, išduoti ir keltuvo techninį pasą.

NUSSBAUM keturių kolonų keltuvas:

EVERT keturių kolonų keltuvas:

/intercars.lt

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!