10 skirtumų tarp originalios įrangos (OE) ir ne originalios įrangos atsarginių dalių

5 birželio 2021, 8:18

„Brembo“ paaiškina, kaip nesupainioti originalios įrangos (OE) detalių ir standartinių detalių: 10 skirtumų.

Originali įranga: kodėl negalima jos painioti su tokios pačios kokybės įranga. 10 skirtumų.

10 skirtumų tarp originalios įrangos (OE) ir ne originalios įrangos atsarginių dalių.jpg

Vienas sudėtingiausių iš daugelio klausimų, kuriuos „Brembo“ užduoda vis daugiau žmonių, yra dėl atsarginių stabdžių detalių. Iš esmės, viską, ką transporto priemonėje reikia reguliariai keisti – nuo variklio tepalų iki stabdžių trinkelių, aušinimo skysčio ir filtrų, išskyrus padangas, yra sunku įvertinti, kadangi jų plika akimi nematome.

Vienas ilgiausiai sprendžiamų klausimų yra susijęs su dichotomija tarp originalios įrangos (OE) ir tokios pačios kokybės įrangos, susijusios su stabdžiais, taip pat stiklais, elektros įranga ir netgi išmetimo sistema. Patys terminai yra gana erzinantys ir vienas iš dažnai naudojamų būdų skirtumui tarp jų paaiškinti yra jų lyginimas su generiniais ir originaliais vaistais.

Tačiau tai visiškai neteisinga, kadangi skirtumas tarp originalios įrangos ir tokios pačios kokybės įrangos yra gana pastebimas, ne tik pagal prekių ženklo reputaciją ar investicijas į reklamą, kaip paaiškinsime toliau. Pirmiausia, pateikiame paaiškinimą, kuris turėtų padėti jums aiškiai suprasti, kas yra „Brembo“.

Kaip originalių stabdžių sistemų ir detalių gamintojas įvairiems didžiųjų prekių ženklų gamintojų automobilių (ir motociklų) modeliams, gamyklų Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje ir Kinijoje dėka, daugiau nei tris dešimtmečius „Brembo“ yra savarankiškas originalios įrangos gamintojas.

Toliau pateikiame 10 skirtumų tarp originalios įrangos ir tokios pačios kokybės įrangos. Prieš įsigilindami į šiuos skirtumus pateikiame naudingą patarimą, kaip galite iš karto ir lengvai atskirti originalios įrangos produktus.

Kaip atpažinti originalios įrangos produktą

Ant visų originalių produktų pakuotės yra OE tiekėjo logotipas ir taip juos galima iškarto atpažinti.

Dėl tos pačios priežasties paprasta atpažinti originalius produktus iš „Brembo Aftermarket“ asortimento.  Iš tiesų, OE tiekėjo logotipas yra ant „Brembo“ stabdžių trinkelių, diskų, atnaujintų stabdžių apkabų, būgninių stabdžių trinkelių ir būgnų dėžučių.

Lengva pasakyti ketus

Anksčiau stabdžių diskai visada būdavo  gaminami iš ketaus ir iki šiol daugumoje naudojamų automobilių ši medžiaga naudojama, išskyrus išskirtinius superautomobilius, kuriuose vietoj ketaus naudojama anglies keramikos medžiaga. Tačiau, daugelis nežino, kad ketus gali būti skirtingos cheminės sudėties ir dėl to skiriasi jo savybės.

„Brembo“ naudoja daugiau nei 40 skirtingų ketaus rūšių. Pasirinkę originalios įrangos detales taip pat pasirenkate originalios įrangos medžiagą. Tas negarantuojama, jei renkatės standartines detales.

Didelis stabdžių trinkelių pasaulis

Pasirinkus „Brembo“ stabdžių trinkeles garantuojamas didžiausias stabdymo saugumas, dėl to, kad visiškai kontroliuojami visi gamybos proceso etapai: nuo mokslinių tyrimų ir plėtros, iki bandymų, įskaitant trinties mišinio gamybą ir mechaninį apdirbimą.

Gamindama stabdžių trinkeles „Brembo“ naudoja virš 100 skirtingų mišinių, kurie sukurti taip, kad galėtume pasiūlyti tinkamiausią sprendimą kiekvienos rūšies automobiliui ir vairavimo stiliui tiek veiksmingumo, tiek komforto atžvilgiu. Tokios pačios kokybės detalių gamintojui gaminti tokią įvairovę būtų tiesiog utopija.

Išvaizda gali būti apgaulinga

Iš pirmo žvilgsnio ekonominių savybių stabdžių diskas gali atrodyti panašiai kaip originalios įrangos produktas, bet kas galėtų užtikrinti, kad šios dvi dalys bus estetiškai neatskiriamos po poros mėnesių naudojimo? Nėra garantijos, kad sumontavus detalę laikysis dažų danga.

„Brembo“ stabdžių diskai, kurių dažai buvo apdoroti UV spinduliais, užtikrina aukščiausios klasės atsparumą korozijai, ką patvirtina druskos mišinio purškimo bandymas ir atsparumo drėgmei bandymas. Tai ne tik patrauklus produktas automobilių naudotojui, tačiau taip pat suteikia didesnę pačių stabdžių diskų apsaugą nuo korozijos ir atmosferos veiksnių.

Saugumas užkoduotas skaičiuose

„Brembo“ artimai bendradarbiauja su automobilių gamintojais kuriant naujų modelių koncepcijas, pradedant nuo prototipo kūrimo etapo, kad galėtų patvirtinti pačią veiksmingiausią stabdymo sistemą. Stabdžių detalių tyrimas, įskaitant statinius bandymus ir bandymus kelyje, optimizuojamas tam automobilio modeliui, kuriam jie skirti.

Iš tiesų, būtent šis bendradarbiavimas sudaro galimybę „Brembo“ rasti ir taip atkartoti siauras toleravimo vertes, numatytas originalios įrangos stabdymo detalėms, kurios įvairiose sistemose būna skirtingos. To paties negalima pasakyti apie standartinių detalių gamintojus, kurių gaminių dažniausi trūkumai yra stabdžių storio skirtumai (DTV) ir disko virpėjimas ratui sukantis bei dėl to atsirandantis nuokrypis.

Paslaptis slypi viduje

Kažkada tereikėjo pažvelgti į išorę ir pamatyti apdailą, kad galėtum nustatyti, jog stabdžių diskas yra geras. Modernūs stabdžių diskai yra kur kas sudėtingesni, nei galėtumėte pagalvoti, nes jų viduje yra vėdinimo kiaurymės kiek įmanoma greitesniam karščio išgarinimui, kurių neįmanoma pamatyti, nebent diskas būtų perskeltas.

Kelis originalios įrangos diskus galima atpažinti dėl atramų vėdinimo (PVT), kurią užpatentavo „Brembo“. Ši technologija dėl atramų formos ir paskirstymo, vėdinimo kiaurymėje sukelia oro cirkuliaciją ir dėl to greičiau išsisklaido karštis bei yra užkertamas kelias „Brembo“ naujausios kartos stabdžių diskų trūkimams; atramos yra skirtingų geometrinių formų ir tvirtinamos prie trijų žiedų pagal stabdymo paviršių. Tokios pačios kokybės detalių gamintojai neturi teisės naudoti PVT ventiliacijos.

Išorė taip pat yra išskirtinė

„Brembo“ stabdžių trinkelių paviršius taip pat termiškai apdorojamas, tai vadinama apdeginimu, ir tai užtikrina didžiausią efektyvumą net esant aukščiausiai temperatūrai.

Apdeginimas (kuris paprastai neatliekamas ekonominės kokybės stabdžių trinkelėms) skirtas tam, kad iš anksto pašalintų visas dujas, kurios gali reikšmingai sumažinti trinties koeficientą tarp stabdžio disko ir trinkelės esant aukštai temperatūrai. Tai reiškia, kad nėra nusitrynimo, o stabdymas yra nuolatinis.

Tylos, vyksta stabdymas

Be to, kad užtikrina optimalų stabdymą, „Brembo“ originalios įrangos stabdžių trinkelės užtikrina aukščiausio lygio komfortą stabdant. Tai pasiekiama dėl daugelio tarpiklio sluoksnių, kitaip tariant: gumos, plieno ir slopinamą poveikį turinčios gumos. Tačiau esminis pasirinkimas, šiuo atveju tik dėl efektyvumo, yra mišinys, kuris užtikrina ne tik saugų stabdymą, bet ir didžiausią komfortą bei kad nebūtų varginančio triukšmo ir cypimo.

Nereikia sakyti, kad labai nedaug tokios pačios kokybės stabdžių trinkelių gamintojų investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą šioje srityje.

Didysis brolis viską mato

„Brembo“ stabdžių detalės parduodamos tik jei praeina pačius griežčiausius bandymus, kurie atliekami visomis naudojimo sąlygomis, net ir pačiomis ekstremaliausiomis. Pradedant statiniais stendų bandymais, kurių metu atliekami didesnės apkrovos ciklai, nei fiziškai taikomi transporto priemonėms skirtingomis aplinkos sąlygomis.

Po to atliekami dinaminiai stendų bandymai, kurių metu atkartojama transporto priemonių, į kurias detalės bus montuojamos, dinamika. Šiuo atveju taip pat taikomos apkrovos, kurios yra didesnės nei realiai veikimo metu atsirandančios apkrovos, kad būtų užtikrinama galia, efektyvumas, komfortas ir funkcionalumas. Galiausiai atliekami ne mažiausia svarbūs bandymai kelyje. Ekonominės klasės detalių gamintojai retai kada turi tiek išteklių, metodikų ir mechanizmų tokiems bandymams atlikti.

Lengva surinkti

„Brembo“ stabdžių trinkeliųpakuotėje yra naudinga informacija ir techniniai produkto duomenys, ant jos taip pat žymimi tarptautinio sertifikavimo

Montavimą taip pat palengvina dėžutėje pridedami įvairūs priedai ir montavimo rinkiniai, bet juos taip pat galima atsisiųsti iš svetainės. Tokia pagalba nepakeičiama montuojant kryptines stabdžių trinkeles, kadangi jei jos pritvirtinamos ne toje pusėje, padaugėja triukšmo ir nusidėvėjimas bei sumažinama stabdymo efektyvumas.

Tegyvuoja tvarumas

„Brembo“ įsipareigojimą tvarumui ir aplinkosaugai atspindi visa prekės ženklo veikla nuo pradinių mokslinių tyrimų ir plėtros etapų, kad produktai, sprendimai ir procesai būtų kuo tvaresni. Toks požiūris taip pat akivaizdus vykdant įvairius standartinių detalių gamybos procesus.

„Brembo“ naudojami dažai džiovinami UV lempomis. Kadangi UV dažai pagaminti vandens pagrindu, jie skiriasi nuo tradicinių dažų, kurie pagaminti su cheminiais tirpikliais. Dėl to sunaudojama mažiau energijos ir neišskiriama lakiųjų organinių junginių.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!