Kaip dažnai keisti degalų filtrą – specialistų rekomendacijos

19 kovo 2024, 8:36

Reguliarus filtrų keitimas automobilyje yra būtinas norint išlaikyti transporto priemonės efektyvumą. Degalų filtras užtikrina, kad varikliui tiekiamas kuras būtų švarus. Kaip ir visi kiti filtrai, laikui bėgant jis susidėvi, todėl nebegali tinkamai atlikti savo funkcijų. Kaip dažnai reikėtų keisti degalų filtrą, kad išlaikytumėte degalų sistemos efektyvumą ir kodėl tai svarbus aptarnavimo veiksmas?

Kodėl degalų filtro keitimas yra toks svarbus?

Degalai gali būti užteršti nešvarumais, kurie gali patekti per gamybos ir tiekimo procesą. Pavyzdžiui, smėlio dalelės ar net vanduo gali patekti į degalus ir kartu su jais būti tiekiami varikliui. Degalų filtras atsako už jų atskyrimą transportuojant iš bakas į degimo kamerą. Todėl vairuotojai gali susimąstyti, kaip dažnai reikėtų keisti degalų filtrą, kad išlaikytų degalų sistemos efektyvumą ir nekeliautų grėsmės varikliui dėl nepageidaujamų veiksnių kontakto. Nėra universalaus atsakymo, kaip dažnai reikėtų keisti degalų filtrą. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių, tokio kaip filtro dėvėjimosi greitis benzino ir dyzelino varikliuose, ar degalų kokybė įvairiose degalinėse. Tačiau yra nurodymų, kurie padės nustatyti optimalų keitimo laiką.

Degalų filtro keitimas – kaip dažnai tai turėtų būti atliekama?

Priklausomai nuo automobilyje sumontuotos variklio tipo, skiriasi rekomenduojami keitimo intervalai nuo 15 iki net 60 tūkstančių kilometrų, o kartais dar daugiau. Benzino varikliams su netiesioginiu įpurškimu keitimas atliekamas gana retai – paprastai po maždaug 30-50 tūkstančių kilometrų. Tiesioginio įpurškimo benzino varikliams tai dažniausiai yra nuotolis tarp 20-30 tūkstančių kilometrų.

Kaip dažnai keisti degalų filtrą dyzeliniame variklyje? Dyzeliniams varikliams, dėl dyzelino tiekimo, reikia dažnesnio keitimo – kas 15-20 tūkstančių kilometrų. Tačiau specialistų rekomendacijos rodo, kad gerąja praktika yra keisti degalų filtrą dyzeliniuose automobiliuose kas 10 tūkstančių kilometrų. Kai kurie rekomenduoja sutrumpinti keitimo intervalą tiesioginio įpurškimo benzininiuose automobiliuose iki 10-15 tūkstančių kilometrų.

Užsikimšęs degalų filtras – simptomai

Nors reguliarus degalų filtro keitimas pagal ekspertų rekomendacijas turėtų užtikrinti sklandų degalų sistemos darbą, svarbu neignoruoti būdingų užsikimšusio degalų filtro simptomų. Pastebėjus juos, geriausia nedelsiant atlikti keitimą, kad būtų išvengta didesnių išlaidų už servisą ir transporto priemonės remontą.

Užsikimšusio degalų filtro požymiai gali būti:

  • sunkumai užvedant variklį,
  • variklio nelygus darbas, kartais net užgesimas neaktyviu bėgiu,
  • trūkčiojimas, jaučiamas spartinant,
  • padidėjęs degalų sąnaudos,
  • juntamas naftos kvapas,
  • dūmai išmetant iš išmetimo vamzdžio.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!