Tarptautiniame konkurse geriausiu jaunuoju automechaniku tapo lietuvis

11 birželio 2017, 23:59

Pirmajame tarptautiniame Geriausio jaunojo automechaniko konkurse sėkmė nusišypsojo Lietuvai. Aršioje superfinalo kovoje su lenkais ir latviais pergalę pelnė Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Kęstutis Mockus.

20-metis profesinės mokyklos moksleivis po pergalės tarptautinės įmonių grupės „Inter Cars S.A.“ organizuotame konkurse neslėpė jaudulio. Pasak jo, automobilių elektriko specialybę jis pasirinko todėl, kad visa šeima domėjosi transporto sritimi. Jį ypač domino elektronika, daug konstruodavo, tad profesijos kelias buvo natūralus. Beje, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje jis mokytis ryžosi ne tik dėl gerų atsiliepimų, bet ir dėl to, kad čia mokėsi ir vaikino brolis.

Svajonė  – savas verslas

„Laimėti tikrai nesitikėjau – po konkurso kalbėjo K. Mockus. – Nuostabus jausmas. Tokie konkursai yra puiki galimybė išbandyti savo įgūdžius. Ir, manau, pergalė čia man bus itin naudinga ateityje.“

Nugalėjo ateities planai – nemenki. Turimos automobilių elektriko specialybės, taip pat automobilių mechanikos jis nežada mainyti į jokią kitą sritį, atvirkščiai – patirties ir žinių jam norisi įgyti kuo daugiau. O tolimoje ateityje K. Mockaus vizijose – ir nuosavas automobilių servisas.

Vaikinas sako, kad panašiame renginyje dalyvauti jam tenka pirmą kartą, mat analogų Geriausio jaunojo automechaniko konkursui paprasčiausiai nėra. Tai viena priežasčių, kodėl K. Mockus pasidžiaugė, jog konkurso pabaigoje vertintojai išvardijo padarytas klaidas bei pasakė, kaip iš tiesų reikėtų atlikti vieną ar kitą darbą.

„Tai buvo ne tik žinių patikrinimas, bet ir sužinojau daug ką naujo“, – sako K. Mockus, tapęs geriausiu ne tik konkurso superfinale, bet ir Lietuvoje bendrovės „Inter Cars Lietuva“ organizuotose „Geriausiojo jaunojo mechaniko“ finalinėse varžybose.

Konkursu nugalėtojas pabrėžia, kad patiko ne tik varžybos, bet ir laimėti prizai, įsteigti konkurso partnerių, taip pat ir galimybė aplankyti „Porsche“, „Mercedes-Benz“ muziejai bei ekskursija automobilių komponentų tiekėjos „Elring“ gamykloje.

Nuo sankabos iki sabdžių

Konkurso dalyviams teko įveikti pačias įvairiausias užduotis per itin ribotą laiką. Pavyzdžiui, jauniesiems automechanikams reikėjo tinkamai diagnozuoti oro kondicionavimo sistemos gedimą. Taip pat atrasti priežastį, dėl kurios juntama sankabos disko vibracija. Teko ir tinkamai sumontuoti automobilio stabdžius su elektroniniu stovėjimo stabdžiu. Visas šias užduotis „Inter Cars“ specialistai parengė bendradarbiaudami su konkurso partneriais.

Korneliuszas Kąkolas, „IAM Lenkija“, „Erling Klinger AG“ atstovės, pardavimų direktorius sako, kad kompanija tapti konkurso partnere nusprendė iš karto, vos apie jį sužinojusi.

„Konkurso idėja puikiai tinka perduoti mūsų vizijas ateities mechanikams“, – sako jis.

Be tradicinių užduočių, konkurso dalyviai turėjo progą išbandyti ir visiškai šviežią naujovę – simuliatorių „Car Mechanic Simulator“, leidžiantį imituoti automobilio remontą. Net konkurso organizatoriai pripažino, kad išspręsti daugumai užduočių čia reikėjo itin daug automobilių mechanikos žinių.

„Žaidimą specialiai pritaikėme „Inter Cars“ poreikiams. Įdiegėme specialią vertinimo sistemą, kuri leido įvertinti konkurso dalyvių įgūdžius“ – atskleidžia Krzysztofas Kostowskis, „PlayWay SA“ valdybos pirmininkas.

Pergalė latviams ir lietuviui

Pirmą kartą organizuotame tarptautiniame „Geriausio jaunojo automechaniko“ („Young Car Mechanic“) konkurse dalyvavo trijų šalių profesinių mokyklų ir profesinio rengimo centrų mokiniai: Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Bendradarbiavimo su mokyklomis iniciatyvą, dar vadinamą „profesijos tramplinu“, remia tarptautinė įmonių grupė „Inter Cars“.

„Konkurso tikslas – skatinti jaunimą rintis automechaniko profesiją bei atrasti pačius talentingiausius“, – tikina Marta Ciesielska, projekto vadovė.

Tarptautinio konkurso geriausiais pripažinti lietuvis Kęstutis Mockus, taip pat latviai Audarsas Karlis Klintsas ir Gunarsas Filonenka.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!