V formos rumbuotojo diržo keitimas „Volkswagen“ grupės automobiliuose – SKF patarimai

12 lapkričio 2014, 22:00

V formos rumbuotojo diržo gedimas yra kiekvieno automobilio problema. Šio diržo keitimas nėra labai sudėtingas. Įmonė „SKF“ parengė instrukcijas populiariajam „Volkswagen“ grupės 1.9 TDI varikliui.

Gedimai neaplenkia net ir generatoriaus skriemulio (FAP), kurio prastas stovis yra viena iš pagrindinių V formos diržo gedimo priežasčių. Siekiant išvengti tolimesnių gedimų SKF rekomenduoja keičiant V formos diržą keisti ir skriemulius bei diržo įtempėjus.

Patarimai keičiant V formos rumbuotająjį diržą VW 1.9 TDI variklyje

1. Atjunkite akumuliatorių ir numontuokite ventiliatorių nuo termomovos. Atlaisvinkite kondicionieriaus diržo įtempėją, nuimkite V formos diržą ir atsukite įtempėją;

2. Naudodami 19 mm raktą atpalaiduokite įtempėją;

3. Kartu su senu diržu nuimkite įtempėją;

4. Pakeiskite V formos diržo įtempėją nauju (SKF kodas: VKM 31013). Atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodytą sukimo galią (daugiau informacijos SKF leidinyje „SKF Pole Positionnr 6“ (kodas: VKMA 31020));

5. Pakeiskite kondicionieriaus diržo įtempėją nauju (SKF kodas: VKM 31059).

Kitame etape mechanikas gali numontuoti generatorių ir generatoriaus skriemulį (FAP) pakeisti ant darbinio stalo ar pakeisti skriemulį nenumontuojant generatoriaus (priklausomai nuo vietos).

Keitimas nenumontuojant generatoriaus

Naudokite SKF įrankių komplektą VKN 350:

Nuimkite seną generatoriaus skriemulį:

Sumontuokite naują skriemulį VKM 03107 ir prisukite jį 80 Nm jėga. Pakeiskite generatoriaus skriemulio  sankabos dangtelį ir uždėkite naują diržą VKMV 5PK1432.

Prasukdami patikrinkite ar diržas visur uždėtas tolygiai, pakeiskite alkūninio veleno skriemulio dangtelį ir uždėkite kondicionieriaus kompresoriaus diržą VKMV 4PK855.

Keitimas ant darbinio stalo

Nuimkite generatorių ir idėkite jį į spaustuvus, naudokite apsaugas, kurios apsaugotų generatoriaus korpusą nuo pažeidimo.

Naudokite „SKF“ įrankių komplektą VKN 350.

Nuimkite seną skriemulį ir sumontuokite naują skriemulį VKM 03107, prisukdami jį 80 Nm jėga.

Uždėkite naują generatoriaus sankabos dangtelį, sumontuokite generatorių ir uždėkite naują diržą VKMV 5PK1432.

Prasukdami patikrinkite ar diržas visur uždėtas tolygiai, pakeiskite alkūninio veleno skriemulio dangtelį ir uždėkite kondicionieriaus kompresoriaus diržą VKMV 4PK855.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!