DENSO oro kondicionavimo sistemos naujienos

3 liepos 2013, 22:00

DENSO papildė savo asortimentą naujais oro kondicionavimo sistemos produktais, skirtais antrinei rinkai. Asortimentas papildytas džiovintuvais, slėgio jutikliais ir plėtimosi vožtuvais.

DENSO oro kondicionavimo sistemos elementai

DENSO papildė savo oro kondicionavimo sistemos elementų asortimentą, kurį anksčiau sudarė tik kompresoriai ir kondensatoriai. Asortimentas papildytas 285 džiovintuvų pozicijomis, 70 pozicijų slėgio jutiklių ir 100 pozicijų plėtimosi vožtuvų.

Nauji DENSO produktai skirti tokiems automobiliams, kaip: „Audi“, „VW“, „Seat“, „Škoda“, „BMW“, „BMW Mini“, „Mercedes“, „Alfa Romeo“, „Lancia“, „Fiat“, „Citroen“, „Renault“, „Nissan“, „Toyota“, „Lexus“, „Mitsubishi“, „Suzuki“, „Subaru“, „Saab“, „Volvo“, „Hyundai“, „Ford“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Rover“, „Daewoo“, „Chrysler“, „Jeep“, „John Deere“, „Case“, „Man“, „DAF“, „Scania“, „Claas“, „Caterpillar“, „New Holland“ ir „Iveco“.

Sausintuvas

Priklausomai nuo konstrukcijos oro kondicionavimo sistema turi sausintuvą arba akumuliacinę talpą. Jų funkcijos iš esmės yra tokios pat, skirtumas tik tas, kad sausintuvas montuojamos aukšto slėgio pusėje, o akumuliacinė talpa – žemo slėgio pusėje.

Jei į sistemą patenka vandens, padidėja slėgis ir kompresoriaus šiluminė apkrova, sumažėja aušinimo efektyvumas ir gali prasidėti metalinių elementų korozija. Taip pat gali užsiblokuoti išsiplėtimo vožtuvas.

Drėgmės prisotintas desikantas gali sukelti gedimus bei perkrovas įvairiuose sistemos elementuose. Gali užsikimšti išsiplėtimo vožtuvas ir sugesti kompresorius. Vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis, sausintuvą reikia periodiškai keisti.

Jei kondicionavimo sistema buvo tuščia arba atidaryta, būtinai pakeiskite sausintuvą arba akumuliacinę talpą, nes desikantas, kuris skirtas vienkartiniam montavimui, sąlyčio su išorės oru metu, prisisotina drėgmės.

Slėgio jutiklis

Šiuo metu DENSO asortimente yra 70 slėgio jutiklių pozicijų. Šis prietaisas apsaugo elementus, esančius šaldymo vamzdyne, nuo per didelio ar per mažo slėgio. Slėgio jutiklis taip pat siunčia signalą į valdymo įtaisą, kuris remiantis pateikta informacija, apskaičiuoja impulso pločio moduliaciją (PWM), reikalingą elektromagnetinio vožtuvo valdymui, kuris valdo kompresoriaus pajėgumą.

Plėtimosi vožtuvas

Plėtimosi vožtuvas užtikrina tolygų freono paskirstymą įpurkšdamas jį į sistemą per mažą angą. Toliau freonas keičia savo būseną iš skystos būsenos pavirsdamas žemos temperatūros ir slėgio dujomis.

Plėtimosi vožtuvas reguliuoja freono kiekį priklausomai nuo dujų temperatūros garintuve. Pagal taisyklę freonas pakeočia savo būseną ir į kompresorių turi patekti tik dujos.

Jeigu kondicionavimo sistema nepučia šalto oro arba jo pučia nedaug gali būti pažeistas arba užsikimšęs plėtimosi vožtuvas. Tokio tipo gedimai visada turi būti patikrinami profesionalių meistrų, kadangi netinkamai nustatytas gedimas gali brangiai kainuoti.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!