Ar aliumininiai ratlankiai tinka žiemai?

17 lapkričio 2014, 0:02

Pagal vyraujančius stereotipus prieš žiemą aliumininius ratlankius reikia keisti į plieninius, nors skirtumas tarp jų naudojimo nėra didelis.

Pagrindinis argumentas, kodėl aliumininiai ratlankiai prieš žiemą turi būti keičiami plieniniais, yra – rūdys. Teigiama, kad aliuminiai ratlankiai, dėl žiemą naudojamos druskos ir sunkių atmosferos sąlygų, labai rūdija. Iš tiesų labiau rūdija ir rūdžių paveikiami yra plieniniai ratlankiai. Taip pat plieninius ratlankius pažeidžia uždedamai ratų gaubtai. Aliumininiai ratlankiai yra labiau apsaugoti nuo korozijos, jie padengti dažais, laku bei antikorozinėmis medžiagomis.

Kitas argumentas yra tas, jog aliumininiai ratlankiai yra labiau pažeidžiami atsitrenkus į šaligatvį ar įvažiavus į didesnę duobę bei aliumininių ratlankių remontas yra kur kas brangesnis. Taip, aliumininių ratlankių remontas yra brangesnis, tačiau vėl gi labiau pažeidžiami ir neatsparūs smūgiams yra plieniniai ratlankiai.

Žiemą reikėtų vengti labai poliruotų ir chromuotų aliumininių ratlankių, nes kaip bebūtų, žiemą ratlankiai vis tiek yra lengviau pažeidžiami.

Vyrauja nuomonė jog aliumininiai ratlankiai yra brangesni už plieninius. Tačiau, plieniniams ratlankiams reikia pirkti gaubtus bei varžtus, todėl kartais nauji plieniniai ratlankiai kainos atžvilgiu supanašėja su pigiais aliumininiais.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!