Ar sugedus oro kondicionieriaus kompresoriui reikia keisti ir kondensatorių?

4 sausio 2018, 2:22

Su tokiais klausimais susiduria klientai ir mechanikai, aptarnaujantys oro kondicionavimo sistemas. Atsakymas į šį klausimą nėra vienapusiškas, nes kondensatoriaus pakeitimas priklauso nuo konkretaus automobilio kondensatoriaus instrukcijos.

Galima suskirstyti oro kondicionieriaus kondensatorius į lygiagretaus jungimo ir nuoseklaus jungimo kondensatorius. Nuoseklaus jungimo kondensatoriai yra su vienu serpentino pavidalo vamzdeliu, kuris jungia įėjimą su kondensatoriaus išėjimu.  Lygiagretaus jungimo kondensatorius turi daugelio vamzdelių struktūrą, su labai mažo diametro vamzdeliais. Vamzdeliai išdėstyti lygiagrečiai – patenka į tarpines kameras, sukuriančias plačią struktūrą. Lygiagretaus jungimo kondensatoriai lengvi ir tuo pat metu veiksmingi. Galima pasakyti, kad šiais laikais lygiagretaus jungimo kondensatoriai dažniausiai randami populiariuose automobiliuose.

Kai į kondensatorių patenka nešvarumai kartu su skysčiu, reikia juos pabandyti išplauti iš kondensatoriaus specialių įtaisų ir skysčių pagalba, kad jie vėl negrįžtų į oro kondicionavimo sistemą. Skalavimas yra gana veiksmingas nuosekliai sujungtų (vienas serpentininis vamzdis), tuo tarpu skalavimas lygiagrečiai sujungtų kondensatorių, negali išskalauti nešvarumų, nes daugybė kamerų ir siaurų vamzdelių kondensatoriuje tam nepritaikyta. Tuo atveju, kad būtume užtikrinti, jog drožlės ir nešvarumai iš seno kondensatoriaus nepaklius vėl į sistemą, reikia profilaktiškai sumontuoti naują oro kondicionavimo kondensatorių.  Jei susidėvėjus kompresoriui naudosime lygiagretaus jungimo seną kondensatorių, tai nešvarumai ir drožlės gali užblokuoti išsiplėtimo vožtuvą bei sugadinti naują kompresorių.

Reikėtų nepamiršti, kad oro kondicionavimo sistemos techninės priežiūros metu visada turėtų būti atliekamas vizualinis oro kondicionavimo sistemos techninės būklės įvertinimas, įskaitant oro kondicionavimo kondensatoriaus būklę. Esant didelei korozijai ir kondensatoriaus defektui, rekomenduojama sumontuoti naują kondensatorių. Nepakankamas senojo oro kondicionavimo kondensatoriaus efektyvumas gali paskatinti oro kondicionavimo kompresorių kaisti ir pagreitinti susidėvėjimą.

 

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!