Valymas sausu ledu- „Ice Blaster“ iš „Kärcher“

25 spalio 2017, 19:04

Firma „Kärcher“ siūlo valymo sausu ledu įrangą. Dėl specifikos įranga bus plačiai naudojama pramonėje.

„Ice Blaster IB 15/120“ – įrenginys, kuris pašalina sudžiūvusius nešvarumus: alyvą, riebalus, klijus, silikoną be jokių prastovų darbe. Valymo procesas nesukelia nei nusitrynimo nei valomos medžiagos korozijos. Tinka kietų medžiagų, daugiausiai metalų valymui. „Ice Blaster“ skirtas naudoti automobilių, medienos, maisto, plastmasės ir spaustuvių pramonėje bei atliekant remonto darbus.

Šis įrenginys ypač tinka toms vietoms, kuriose negali būti naudojamas vanduo (elektronika, drėgmei jautrios sudedamosios dalys). Privalumas yra tai, jog galima dirbti nesukeliant prastovų gamybos procese, tokiu būdu sutaupomas laikas. Lyginant sauso ledo technologiją su smėlio panaudojimo technologija, kuria naudojantis reikia elementą išmontuoti, panaudoti smėliavimą, tada  išdžiovinti, išvalyti ir vėl sumontuoti,  tai – daug ilgesnis ir sudėtingesnis darbas.Valymas sausu ledu yra daug paprastesnis ir efektyvesnis. Po valymo „Ice Blaster“ nėra jokių atliekų (nei smėlio likučių, nei purvino vandens, naudojant slėgio įrangą), nes sausojo ledo dalelės išgaruoja. Svarbu, kad sausojo ledo granulės  neturėtų abrazyvinių savybių ir nesubraižytų išvalyto metalinio paviršiaus.

Kaip veikia ši technologija? Ledo suvartojimas bei slėgis svyruoja tarp 30-120kg/h ir 0,-1.6 MPa (nuo 2 iki 1 bar) . Sauso ledo  (CO2) granulių srovė pasiekia garso greitį, o toliau, kai granulės, turėdamos -79ºC temperatūrą pasiekia nešvarų paviršių, kinetinė energija sutrupina nešvarumus. Dėl temperatūros skirtumų nešvarumai susitraukia, o sauso ledo atakuoti plyšiai padidėja.  Pabaigoje ledo dalelės įsiskverbia į tuos plyšius, kuriuose vyksta sublimacijos procesas (kietos būsenos perėjimas į dujas), tuo pačiu metu padidinant tūrį apie 400 kartų, dėl to nukrinta purvas.

Šio įrenginio naudojimas apima įvairias pramonės šakas:

  • Plastiko ir pakavimo pramonėje prietaisas tinkamas silikonui, gumai, dažams, lakui pašalinti ar kitokiems stipriai prilipusiems teršalams gamybos linijose.
  • Metalurgijos ir mašinų pramonėje „Ice Blaster“ kasdien valo gamybos mašinas, suvirinimo robotus, konvejerius bei dažymo cechus.
  • Spaustuvėse valo spausdinimo mašinas, cilindrus ir įrankius. Medienos ir elektros pramonėje valomos medienos apdirbimo staklės, generatoriai ir turbinos.
  • Automobilių pramonėje, liejyklose ir liejimo formose. Švariai išvalo prilipusį silikoną, gumos likučius, dažus ir laką iš įpurškimo formų, įrankių ir gamybos linijų.
  • Maisto, farmacijos ir kosmetikos pramonėje jis bus naudojamas valyti konvejerius, pripildymo sistemą, maišytuvus, gamybos linijas, cisternas ir krosnis. Pašalina priskretusius nešvarumus, riebalus ir krakmolą.
  • Popieriaus pramonėje galėsite iš gamybos įrangos pašalinti klijus, kalkes, dulkes ir celiuliozę.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!