Sportiškas filtravimas

29 gegužės 2017, 23:28

Sportiniai oro filtrai taip vadinami dėl atitinkamų valymo savybių, kurios sumažina pro filtrą tekančio oro pasipriešinimą. Tai šiek tiek padidina variklio galią.

Įprastas, masiškai montuojamas oro filtras yra gana pigus ir pakankamai gerai filtruojantis. Prieinama kaina susideda iš keleto komponentų. Vienas iš jų yra medžiagos, iš kurios jie padaryti, kaina. Įprastuose oro valymo  filtruose panaudotas tradicinis pigus popierius, kuris kartu su visais privalumais turi ir vieną trūkumą – turi didelį pasipriešinimą. Mažiau oro, mažiau deguonies degiam mišiniui. Mažiau degaus mišinio, mažiau variklio galios.

Automobilių dalių ir jų priedų gamintojai klientui siūlo sportines versijas serijinių komponentų. Tame tarpe ir oro filtrus. Sportinės oro filtrų sistemos turi privalumą, nes sumažina per jį praeinančio oro pasipriešinimą.

Pagrindinis indėlis yra geresnis medžiagos efektyvumas. Vietoje popieriaus naudojamas medvilninis įdėklas, sutvirtintas aliuminio  ar poliuretano tinkleliu, vakuumo aplinkoje  suspausta kempinė.

Daugiau oro tiekimo sistemoje daro geresnį poveikį automobilio reakcijai. Tipinis variklio galios padidėjimas nėra labai svaiginantis ir svyruoja  nuo 1 AJ iki kelių AJ galios, bet keičiasi variklio garsas. Tas pastarasis yra taip pastebimas, kad pažadintų kai kuriuose vairuotojuose lenktynininko gyslelę ir tuo pat metu  yra tiek diskretiškas, jog netrukdo kasdieniniam automobilio naudojimui.

Sportiniai oro filtrai yra dažniausiai daugkart naudojami. Tai reiškia, jog juos valyti galima tam skirtais preparatais tokiu būdu sumažinant eksploatacines išlaidas.

„Inter Cars“ tiuningo ir autosporto skyriaus asortimentas siūlo tris gerai žinomų gamintojų sportinius oro filtrus.

K&N, pagaminti JAV nuo 4 iki 6 sluoksnių medvilnės išdėstyti tarp dviejų lakštų aliuminio tinklelio. Viskas yra sulankstyta armonikos principu, todėl paviršiaus plotas, valantis orą padidėja. Tokia konstrukcija leidžia beveik neribotą oro srautą ir tuo didina variklio efektyvumą.

„Pipercross“ produktai tai – daugkartinio naudojimo filtrai. Jų valymas ir techninė priežiūra gali būti atliekama ir garažo sąlygomis. Šiuo atveju filtravimo medžiaga yra poliuretano kempinė. Jos trys sluoksniai su skirtingu poringumu sulaiko daugiau teršalų nei popierinis filtras. Jei to būtų maža, „Pipercross“ gamina drėgnus filtrus, prisotintus tepalu, kuris sulaiko daugiau teršalų. Tai trigubai prailgina tarnavimo laiką.

Kiti „Inter Cars“ siūlomi, prieinami filtrai, gaminami BMC firmoje. Italų gamintojo paneliniai įdėklai taip pat turi  didesnį oro pralaidumą ir išlaiko valančias savybes. BMC filtrai tai – hibridinis sprendimas, kuriame naudojamas poliuretano ir  medvilnės sluoksnis. Visa tai uždengta metaliniu tinkleliu.

Oro srauto filtrai su ribotu pasipriešinimu ne tik padidina variklio galią ir sutaupo pinigus, išleidžiamus atsarginėms dalims. Taip pat sumažina ir kuro išlaidas.

 

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!