Pagamintos pirmosios žieminės padangos iš kiaulpienių

21 rugsėjo 2016, 0:00

  • Pirmoji bandomoji žieminių padangų partija buvo sėkmingai išbandyta;
  • Planuojama tolesnė gamybos plėtra.

Hanoveris, 2016 m. rugsėjo mėn. Tarptautinis „Premium“ padangų gamintojas „Continental“ žengė dar vieną žingsnį padangų iš kiaulpienių gamyboje, pristatęs pirmąją žieminių „ContiWinterContact TS 850“ padangų bandomąją partiją, kurių protektoriaus gamybai buvo panaudotos kiaulpienių šaknys. Padangos, pagamintos iš „Taraxagum“ gumos, buvo išbandytos Laplandijoje, Švedijoje ir „Contidrom“ bandymų poligone Vokietijoje ir pateisino gamintojo lūkesčius.

1_taraxagum_wintercontact_ts_850

„Po keleto intensyvių tyrimo metų bendradarbiaujant su Fraunhoferio institutu, tai ypatinga akimirka kai realiomis sąlygomis kelyje bus pradėtos naudoti pirmosios iš kiaulpienių pagamintos padangos. Siekdami, kad mūsų eksperimentinio augalų pasėlio rezultatai būtų kuo svaresni, nusprendėme žaliavą panaudoti žieminių padangų gamybai, kadangi jų sudėtyje yra ypatingai didelė natūralios gumos dalis. Mes toliau tęsime padangų, kurių gamybai bus naudojama iš kiaulpienių pagaminta guma, tyrimus ir planuojame, kad serijinė tokių padangų gamyba bus pradėta po penkerių–dešimties metų“, – sako Nikolajus Setzeris, „Continental“ valdybos narys, atsakingas už Padangų padalinį.

2_kiaulpieniu_saknys

Drauge su partneriais „Continental“ toliau tęsia iš kiaulpienių šaknų pagamintos gumos platesnį pritaikymą padangų ir kitų gumos gaminių gamybai, o perspektyvos yra itin daug žadančios. Ilgalaikio projekto tikslas yra rasti ekologiškai, ekonomiškai ir socialiai perspektyvų sprendimą didėjančiam natūralios gumos poreikiui, kuris leistų sumažinti tropiniuose miškuose išgaunamo kaučiuko poreikį, taip pat sumažinti priklausomybę nuo itin žaliavų biržose svyruojančių kaučiuko kainų. Taip pat vidutinių platumų klimato juostoje anksčiau nenaudotose žemėse auginamos kiaulpienės netoli „Continental“ padangų gamybos vietų Europoje žymiai sumažins išlaidas logistikai ir su pervežimu susijusį poveikį aplinkai.

3_taraxagum

Dandelions in meadow during sunset.
Dandelions in meadow during sunset.

www.continental-corporation.com

Oficialusis UEFA EURO 2016™ rėmėjas

Continental plėtoja pažangias technologijas, skirtas žmonių ir krovinių pervežimui. Tarptautinis padangų gamintojas, būdamas patikimas partneris ir automobilinės industrijos tiekėjas, siūlo tvarius, saugius, patogius, individualiai pritaikytus ir prieinamus sprendimus. Korporacijos, kurios sudėtyje yra penki padaliniai – Važiuoklės ir saugumo, Vidaus įrangos, Transmisijos, Padangų ir ContiTech, 2015 metų apyvarta siekė 39,2 milijardus eurų. Šiuo metu 55 pasaulio šalyse esančiuose įmonės padaliniuose dirba daugiau nei 212 000 darbuotojų.

Padangų padalinys turi 24 tyrimų ir gamybos centrus visame pasaulyje. Platus gaminių asortimentas drauge su nuolatinėmis investicijomis į tyrimus ir plėtrą užtikrina ekonomiškumą ir yra ekologiškai saugus. Padangų padalinys yra vienas pirmaujančių pasaulyje padangų gamintojų, turintis maždaug 49 000 darbuotojų, kurio 2015 metų apyvarta siekė 10,4 milijardus eurų.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!