Skandinavijos specialistai išrinko geriausias žiemines padangas

29 spalio 2015, 22:23

Skandinavijos specialistai išrinko geriausias žiemines padangas

• Nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“ padangos užėmė aukščiausią vietą Švedijos žurnalo „Teknikens Värld“ specialistų atliktame 18 žieminių padangų teste;

• „ContiWinterContact TS 850“ padangos pripažintos geriausiomis Vidurio Europos žiemai skirtomis padangomis.

Hanoveris, 2015 m. spalio mėn. Populiariausio automobilininkams skirto Švedijos žurnalo ir internetinės svetainės „Teknikens Värld“ specialistai atliko 18 žieminių padangų testą, kurio rezultatai buvo paskelbti spalio mėnesio žurnalo numeryje.

Nuo 1948 metų Švedijoje leidžiamas žurnalas „Teknikens Värld“ pasaulyje išgarsėjo, kai šio leidinio specialistai 1997 metais atliko garsųjį „briedžio“ arba kliūties apvažiavimo testą, kurio metu apsivertė ką tik rinkoje debiutavęs pirmosios kartos A klasės „Mercedes“ automobilis.

Kilus skandalui gamintojui teko atšaukti visus naujus automobilius ir juose įdiegti ESP stabilumo sistemą, o nuo 2014 metų ši sistema tapo privaloma visuose Europos Sąjungoje parduodamuose naujuose automobiliuose.

„Teknikens Värld“ specialistai kasmet atlieką ir padangų bandymus, kurių rezultatus skelbia prieš prasidedant žiemos ir vasaros sezonams. Šių metų spalio mėnesio numeryje (Nr. 22) buvo išspausdinti išsamių padangų bandymų rezultatai, kuriuose įvertintos žieminės dygliuotos ir nedygliuotos, taip pat Vidurio Europos žiemai skirtos naujausių modelių padangos.

Padangos buvo bandomos skirtingose – stabdymo, valdymo, akvaplanavimo, kliūties apvažiavimo, komforto ir pasipriešinimas riedėjimui – disciplinose. Kiekvienas testas buvo vertinamas atskirai, o galutiniai įvertinimai paskelbti susumavus visus gautus rezultatus.

Nedygliuotos padangos pranoko dygliuotas

Bandant bene pačias svarbiausias žiemą – stabdymo savybes, geriausius rezultatus pasiekė nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“ ir dygliuotos „Nokian Hakkapeliitta 8“ padangos. Specialistai išskyrė, kad nedygliuotos padangos stabdymo savybėmis ant sniego ir ledo pasižymėjo tokiais pat aukštais rodikliais kaip ir dygliuotos padangos, todėl buvo įvertintos maksimaliu balu.

Ne mažiau svarbioje valdymo ant sniego ir ledo, taip pat šlapio asfalto rungtyje geriausiomis savybėmis pasižymėjo dygliuotos „Pirelli IceZero“ ir „Continental IceContact 2“ padangos, taip pat nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“, „Goodyear Ultra Grip Ice 2“ ir „Nokian Hakkapeliitta R2“ padangos. Tačiau jei vertinti tik važiavimo šlapiu asfaltu savybes, geriausią valdymą užtikrino nedygliuotos Vidurio Europos žiemai skirtos „Continental ContiWinterContact TS 850“ ir „Michelin Alpin 5“ padangos.

Šie du padangų modeliai buvo ir akvaplanavimo bandymų, važiuojant šlapiu asfaltu, lyderiai – pro nedygliuotų Vidurio Europos žiemai skirtų padangų standesnio gumos mišinio, todėl mažiau besideformuojantį protektorių prasiskverbdavo daugiau vandens, taip išvengiant nepageidaujamo ir automobilio kontrolės praradimu gręsiančio akvaplanavimo.

Tuo tarpu kliūties apvažiavimo teste aukščiausius rezultatus pasiekė ir maksimaliai balais buvo įvertinti visi trys „Continental“ padangų modeliai, tyliausią riedėjimą užtikrino „Continental ContiVikingContact 6“ modelis, o mažiausiu pasipriešinimu riedėjimui pasižymėjo abu „Nokian“ padangų modeliai ir absoliučiomis padangų bandymų nugalėtojomis tapusios nedygliuotos „Continental ContiVikingContact 6“ padangos.

Atliktų bandymų rezultatai (vieta, markė, modelis, tipas, galutinis įvertinimas balais):

 

1

„Continental“

„ContiVikingContact 6“

nedygliuotos

126*

2

„Continental“

„IceContact 2“

dygliuotos

119**

3

„Pirelli“

„Ice Zero“

dygliuotos

116

4

„Goodyear“

„Ultra Grip Ice Arctic“

dygliuotos

115

4*****

„Nokian“

„Hakkapeliitta 8“

dygliuotos

115

6

„Goodyear“

„Ultra Grip Ice 2“

nedygliuotos

114

7

„Continental“

„WinterContact TS 850“

nedygliuotos (VE)

****108***

8

„Hankook“

„Winter i*Pike“

dygliuotos

106

8

„Michelin“

„Alpin 5“

nedygliuotos (VE)

106

10

„Nokian“

„Hakkapeliitta R2“

nedygliuotos

104

11

„Michelin“

„X-Ice North 3“

dygliuotos

97

12

„Vredestein“

„Snowtrac 5“

nedygliuotos (VE)

92

12

„Yokohama“

„Ice Guard IG50“

nedygliuotos

92

14

„Kumho“

„Wintercraft Ice Wi31“

dygliuotos

80

15

„Infinity“

„Ecosnow“

dygliuotos

77

16

„Yokohama“

„Ice Guard“

dygliuotos

76

 

* Geriausios nedygliuotų padangų kategorijoje, testo nugalėtojos.

** Geriausios dygliuotų padangų kategorijoje.

*** Geriausios Vidurio Europos žieminių padangų kategorijoje.

**** Vidurio Europos žieminės padangos.

***** Vienodą įvertinimą pelniusios padangos išdėstytos abėcėlės tvarka. 

Continental plėtoja pažangias technologijas, skirtas žmonių ir krovinių pervežimui. Tarptautinis padangų gamintojas, būdamas patikimas partneris ir automobilinės industrijos tiekėjas, siūlo tvarius, saugius, patogius, individualiai pritaikytus ir prieinamus sprendimus. Korporacijos, kurios sudėtyje yra penki padaliniai – Važiuoklės ir saugumo, Vidaus įrangos, Transmisijos, Padangų ir ContiTech, 2014 metų apyvarta apytiksliai siekė 34,5 milijardus eurų. Šiuo metu 53 pasaulio šalyse esančiuose įmonės padaliniuose dirba apie 205 000 darbuotojų.

Padangų padalinysturi 24 tyrimų ir gamybos centrus visame pasaulyje. Platus produktų asortimentas drauge su nuolatinėmis investicijomis į tyrimus ir plėtrą užtikrina ekonomiškumą ir yra ekologiškai saugus. Padangų padalinys yra vienas pirmaujančių pasaulyje padangų gamintojų, turintis daugiau nei 47 000 darbuotojų, kurio 2014 metų apyvarta siekė 9,8 milijardus eurų.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!