Naujas „Continental“ tvarios gamybos etalonas: netaršių automobilių dalių gamyba bus neutrali anglies dvideginiui

11 gruodžio 2020, 14:23

Technologijų kompanija „Continental“ patvirtino vieną ambicingiausių ir pažangiausių tvarumo veiksmų planų per visą automobilių įrangos tiekėjų istoriją, taip atverdama kelią naujam pasaulio pramonės etalonui. Dalis šio plano apima nulinės taršos automobilius: nuo 2022 metų visa „Continental“ gamyba, susijusi su netaršiais automobiliais, autobusais ir kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis bus neutrali anglies dvideginiui. Ši programa apims tiek gamybos procesą, tiek ir žaliavų tiekimą ir perdirbimą ciklo pabaigoje. Tokiu būdu technologijų kompanija prisidės prie pramonės siekio mobilumą be emisijų padaryti visiškai nedidinančiu anglies dvideginio.

„Su mūsų ambicingu planu ryžtingai pereiname prie tvarios ekonomikos. Tai yra esminis etalonas ne tik mums, bet ir visai mobilumo pramonei. Nors dar neturime visų sprendimų, tačiau sukūrėme veiksmų seką sau ir savo partneriams. Tvarumas ilgą laiką buvo vienas pagrindinių „Continental“ inovacijų variklių, bet dabar žengiame didelį žingsnį į priekį ir paverčiame tai neatsiejama savo strategijos dalimi. Su šiuo veiksmų planu mes grindžiame tvirtą pagrindą tvarumui kaip nei vienas kitas įrangos tiekėjas, tad tai leis užtikrinti papildomą pelningą augimą ir įgyti konkurencinį pranašumą“, – sako dr. Ariane Reinhart, „Continental“ Ryšių su visuomene ir Tvarumo padalinių valdybos narė.

Kryptingas ateities mobilumo progresas

„Continental“ programa, apimanti anglies dvideginio taršos nedidinančią nulinės emisijos automobilių įrangos gamybą, susieja mobilumą be emisijų ir neutralią anglies dvideginiui gamybą – dvi vieną nuo kitos priklausančias koncepcijas. „Kelias į anglies dvideginio nedidinantį mobilumą yra sprinto ir maratono derinys, – sako dr. Steffen Schwartz-Höfler, „Continental“ Tvarumo padalinio vadovas. – Sprinto sąvoka apima nulinės emisijos automobilių gamybą visame pasaulyje, kuri turi būti neutrali anglies dvideginiui, o maratonas reiškia, kad itin sparčiai augančiai ateities mobilumo be emisijų rinkai reikalingi pažangūs technologiniai sprendimai.“

Programa yra visapusiškos „Continental“ klimato strategijos dalis, kurios pagrindiniai etapai yra šie:

  1. a) nuo 2020 m. visa įmonės pagaminama elektros energija yra iš atsinaujinančių šaltinių;
  2. b) iki 2040 m. visi gamybos procesai turės būti neutralūs anglies dvideginiui;
  3. c) vėliausiai iki 2050 m. visa „Continental“ veikla nuo veiklos grandinės pradžios iki pabaigos bus neutrali anglies dvideginiui. 

Pirmųjų žingsnių svarba: CO2 emisijų neutralizavimas „neigiamomis emisijomis“

Vadovaujantis anglies dvideginio nedidinančia netaršių automobilių įrangos gamybos programa, tiesioginė su šiais automobiliais susijusi veikla iki 2022 metų taps neutrali anglies dvideginiui. Tokios transporto be emisijų priemonės kartu su tradiciniais elektromobiliais apima ir elektromobilius su vandenilio kuro celėmis, elektra varomus sunkvežimius ir traukinius. Pirmasis žingsnis, siekiant CO2 neutralizacijos, bus atitinkamo kiekio taip vadinamų „neigiamų emisijų“ sukūrimas. Siekiant šio tikslo, visa su žaliavų įsigijimu ir tiekimu, taip pat kompanijos vykdoma veikla ir perdirbimu susijusi tarša bus atitinkamai neutralizuota.

Ši neutralizacija daugiausiai apima medžių sodinimą ir kitas priemones, susijusias su ekosistemos atstatymu ir leidžiančias pasiekti neutralias anglies dvideginio emisijas. Neutralizavimas apskaičiuojamas remiantis patvirtintais CO2 kiekiais paskutinėse tvarumo ir metinėse ataskaitose, taip pat ateinančiais metais bus kruopščiai atrenkami programos partneriai.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!