Kaip išvengti žiemą pasireiškiančių automobilio elektros sistemos gedimų

1 gruodžio 2014, 23:15

Žiema – vienas iš sunkiausių etapų vairuotojui. Greitai temstančios dienos, slidi kelio danga ir krentantis sniegas atima automobilio vairavimo malonumą. Prie viso to prisideda ir šaltis, dėl kurio automobilis neužsiveda pačiu netinkamiausiu momentu. Kaip išvengti žiemą iškylančių automobilio elektros sistemos nesklandumų?

Pasunkėjęs automobilio užsivedimas  prispaudus žiemos šaltukui – tai pirmasis signalas patikrinti akumuliatoriaus kontaktus bei laidus, vedančius link akumuliatoriaus. Derėtų patikrinti ir laidus, vedančius link generatoriaus ir starterio. Taip pat nepamirškite patikrinti akumuliatorių.

Starteris, tai įrengimas, kuris nepritaikytas dirbti nesustojant. Tvarkingame automobilyje starteris užveda automobilį per kelias sekundes. Kai lauko temperatūra nukrenta žemiau nulio, starterį tenka pasukti ilgiau net kelis kartus. Reikia nepamiršti, jog tarp starterio sukimų turite palaukti keliasdešimt sekundžių ir bandyti vėl užvesti automobilį. Taip pat dyzeliniame automobilyje nepamirškite kelis kartus pakaitinti žvakių.

Dažnai automobilio akumuliatoriaus neįkrauna ir generatorius. To priežastis gali būti nusidėvėję generatoriaus šepetėliai arba generatoriaus įtampos reguliatorius, kuriuos nedelsiant turite pakeisti.

Geras ekspertas turi patikrinti ir generatoriaus diržo būklę. Diržo nusidėvėjimas gali sukelti diržo trūkimą arba išskirti jus iš vairuotojų minios savo cypiančiu garsu.

Straipsnį paruošė „Lauber“

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!