Kelių metų senumo padangos – kaip naujos

29 spalio 2014, 23:06

Kelių metų senumo nedėvėta padanga yra tokia pa gera kaip nauja.

Nauja padanga nėra tik šiais metais pagaminta padanga. Net ir kelių metų senumo padanga yra nauja, jeigu ji buvo tinkamai sandėliuojama. Tinkamai sandėliuojama padanga nepraranda savo savybių.

Padanga – ne maisto produktas, ji neturi riboto galiojimo laiko. Padangos gumos savybės nepakinka net daugelį metų. Gamintojai padangos gamyboje naudoja specialius priedus, kurie žymiai pailgina padangos ilgaamžiškumą.

Sandėliuojamoje padangoje senėjimo požymius įžvelgti praktiškai nėra įmanoma. Sandėliuojama padanga „sensta“ žymiai ilgiau palyginus su naudojama padanga. Naudojamą padangą veikia įvairios cheminės reakcijos, susijusios su trintimi ir įkaitimu, kurių dėka guma praranda gerąsias savybes.

Padangos negali būti sandėliuojamos lauke. Servisai ir sandėliai privalo sandėliuoti padangas sausoje vėsioje vietoje, kurioje būtų gera ventiliacija. Patalpoje, kurioje sandėliuojamos padangos turi būti tinkama temperatūra bei šviesos šaltinis. Padangos negali būti sandėliuojamos arti šilumos šaltinių bei įvairių chemikalų. Tokios yra „Europos padangų ir ratų asociacijos“ (ETRTO) rekomendacijos nuo 2008 metų.

Kiekviena padanga turi žymėjimą: E.C.E, snaigė su kalnu, DOT numeris ir išmatavimas:

Simbolis E.C.E., e.g. E3 0259091 parodo padangos europietišką homologaciją (leidimas padangą eksploatuoti Europoje). E3 parodo, kurioje šalyje pagaminta padanga, o toliau esantys skaičiai nurodo homologacijos numerį.

Snaigės su kalnu žymėjimas yra vienintelis simbolis parodantis jog padanga yra žieminė. M+S simbolis parodo tik tai kad padangos protektorius žieminis, tačiau padangos mišinys gaminant padangą nėra skirtas eksploatuoti žiemą.

DOT numeris tai nurodo padangos numerį bei gamyklą, kurioje ji buvo pagaminta. Paskutiniai 4 skaičiai nurodo gamybos metus (savaitė ir metai). Pavyzdžiui: XXY DOT 111XXY02 1612 (16 savaitė 2012 metai).

Kiti žymėjimo elementai yra padangos išmatavimas (plotis, aukštis ir skersmuo) bei greičio ir nusidėvėjimo indeksai.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!