Nauja „Bosch“ technologija „Head-up“

6 rugpjūčio 2014, 22:14

Vaizdo technologija „Head-up“ leidžia vairuotojui pamatyti svarbią informaciją, smarkiai neatitraukiant akių nuo kelio. „Bosch“ sukūrė aukščiausios kokybės ir aukščiausio informacijos pateikimo tikslumo ekraną, kuris bus montuojamas įvairiuose BMW grupės automobiliuose. Technologija „Head-up“, kuri pradžioje bus montuojama naujame „MINI Hatch“ modelyje, duomenis pateikia įvairiomis spalvomis ir gali būti visiškai integruota į prietaisų skydelį.

Nauja sistema priklauso „Combiner Head-up“ ekranų klasei. Vairuotojui sudaromas įspūdis, kad informacija pateikiama apie dviejų metrų atstumu nuo automobilio ir susilieja su peizažu. Sistema nerodo informacijos ant priekinio stiklo, bet prieš jį, nedideliame plastikiniame ekrane. „Head-up“ sistema yra visiškai automatinė, todėl be jokių didelių techninių sunkumą, ją galima naudoti įvairių rūšių transporto priemonėse. Ekrane pateikiami duomenys nėra matomi keleiviui, sėdinčiam šalia.

Ekranas yra sumontuotas geriausioje vairuotojo matomumo zonoje, jam ekrano kraštas nėra pastebimas, todėl rodoma informacija susilieja su vaizdu. Galinė ekrano pusė yra padengta neatspindinčia danga, o paviršius yra atsparus įbrėžimams. Ekranas „Combiner“ turi elektrinį varikliuką su kintamu greičiu, kuris įjungus sistemą, padeda ekranui „išvažiuoti“ iš prietaisų skydelio. Išjungus sistemą, ekranas įtraukiamas atgal į prietaisų skydelį.

Naujas ekranas yra sudarytas iš projekcinės dalies ir ekrano. Projekcinė dalis – tai spalvotas LCD (Liquid Crystal Display – skystųjų kristalų ekranas), turintis 480 x 240 pikselių rezoliuciją, pro kurį prasiskverbia ryški LED šviesa.

Ekrano „Combiner“ kampą galima reguliuoti pagal vairuotojo ūgį. Pateikiamos informacijos ryškumas yra reguliuojamas davikliais arba sukamosiomis rankenėlėmis.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!