10 klausimų apie skystį langams plauti

9 liepos 2013, 22:00

Šiame atraipsnyje aptarsime dažniausiai kylančius klausimus apie skystį langams plauti.

1. Po kiek laiko sandėliuojant langų ploviklį jame atsiranda dažų nuosėdų?

Kokybiškame ploviklyje nuosėdų apskritai neturi būti, nes jos atsiranda dėl kieto vandens, nekokybiškų arba blogai parinktų aktyviųjų medžiagų.

2. Ar tikrai žieminis langų skystis neužšąla esant ant pakuotės nurodytai oro temperatūrai? Kokia to priežastis?

Jis privalo išlikti skysto pavidalo iki nurodytos kristalizacijos temperatūros. Bet nereikia pamiršti, kad net ir kokybiškiausias skystis esant žemai temperatūrai tirštėja, yra kelios priežastys, kodėl gali užšalti ploviklis.

• Jei ploviklio nepurškia ant langų, gal jis tiesiog baigėsi.

• Nuplovus stiklą ant jo atsiranda plėvelė – esant itin žemai temperatūrai ir didelei sąlyginei drėgmei alkoholis ploviklio sudėtyje garuodamas praranda energiją (pabandykite ant piršto užpilti spirito – jis garuodamas šaldys odą) ir dar labiau atvėsina stiklą. Be to, alkoholis turi savybę sugerti aplinkoje esančią drėgmę ir taip labiau sumažina ploviklio alkoholio koncentraciją. Be viso to dar yra šaltas stiklas, prasti susidėvėję valytuvai ir štai – ant stiklo matyti baltos juostos. Valytuvai tiesiog nenuvalo ploviklio ir sniego mišinio – stiklas apšąla. Kaip išspręsti problemą? Niekada nepurkškite ploviklio ant šalto stiklo, o kiekvieną rudenį pakeiskite valytuvus į naujus.

• Būna, kad ploviklio bakelyje yra, bet jo neįmanoma užpurkšti ant stiklo. Kodėl? Tiesiog esant ypač žemai temperatūrai ploviklis sutirštėja, seno siurbliuko tarpinės susitraukusios, todėl nėra slėgio ir skystis neišpurškiamas.

• Ploviklis iš tiesų užšalo ir dabar bakelyje košė – greičiausiai nusipirkote nekokybišką ploviklį.

3. Kodėl į specialų bakelį verta pilti langų ploviklį, o ne vandenį?

Žiemą vanduo tiesiog užšąla ir sugadina stiklų plovimo sistemą. Vasarą įpiltas vanduo palieka kalkių nuosėdų – jos taip pat kenkia stiklų plovimo sistemai. Be to, vanduo negali taip veiksmingai pašalinti purvo ir vabzdžių likučių nuo automobilio stiklo kaip kokybiškas vasarinis skystis langams plauti.

4. Kuo skiriasi skirtingų spalvų langų plovikliai ir ar spalva ką nors reiškia?

Ploviklio spalva visiškai nieko nereiškia.

5. Kokios sudėties langų skysčiu galima prekiauti parduotuvėse, o kokį leidžiama parduoti tik automobilių servisuose? Kodėl?

Parduotuvėse galima prekiauti įvairiais stiklų plovikliais, išskyrus toksiškus. Jie pažymėti kaukole ir raide „T“. Tokius ploviklius galima naudoti tik specializuotose dirbtuvėse, kur darbuotojai išmokyti dirbti su toksinėmis medžiagomis.

6. Ar yra rekomendacijų, kokį skystį naudoti, jei yra vadinamieji vėduokliniai valytuvai?

Vėduokliniai valytuvai niekuo ne ypatingi, tad tinka visi kokybiški stiklų plovikliai.

7. Kokį skysti geriau pirkti – koncentruotą ar skiestą? Kodėl?

Reikėtų pirkti jau paruoštą, nes gamintojas tikrina savo produkto kokybę ir už ją atsako. Be to, gaminant naudojamas kokybiškas vanduo, iš kurio pašalintos kalkės. Jis labai svarbus: apsaugo apiplovimo skysčio bakelį – šis neapkalkėja. Kalkės itin kenkia plovimo sistemai, nes kaupiasi ant bakelio sienelių, byra ant dugno ir galiausiai užkemša purkštukus. Koncentruotus stiklų ploviklius reikėtų naudoti tik tada, kai artėja labai stiprūs šalčiai, o Jūs nesate tikras dėl ploviklio kokybės.

8. Kodėl kai kurie plovikliai po tam tikro laiko pradeda smirdėti, o kiti visą laiką išlieka malonaus kvapo?

Yra kelios priežastys. Pirma, tai nekokybiškas alkoholis, naudojamas plovikliams gaminti. Iš esmės tai atliekos, kurios lieka distiliuojant alkoholį. Jos pigios, tad tokie plovikliai paprastai randa vietą didžiųjų prekybos centrų lentynose.

Antra priežastis ta, kad naudojamas denatūruotas alkoholis. Jis denatūruojamas laikantis Lietuvos teisės aktų nustatytos tvarkos, o tai reiškia, kad privaloma naudoti acetoną – šis gadina automobilio dažus, valytuvų gumas ir skleidžia nemalonų pašalinį kvapą. Europoje tokių reikalavimų nėra ir iš ten atvežamas alkoholis paprastai būna be acetono. Beje, Lietuvoje kai kurie gamintojai naudoja kokybišką alkoholį.

Pirkėjams patarčiau prieš perkant atsukti bakelį tiesiog parduotuvėje ir stiprų alkoholio kvapą skleidžiančio skysčio nepirkti – tokiu būdu paskatinsite prekybos centro darbuotojus pasitempti ir prekiauti kokybiškais produktais.

9. Kiek laiko ir kokiomis sąlygomis galima laikyti skystį langams plauti plastikinėje taroje?

Paprastai pats gamintojas nurodo ploviklių galiojimo terminus. Tačiau jei skystis supiltas į plastikinę gamintojo tarą, tamsioje vėsioje vietoje galima laikyti neribotą laiką. Tai iš esmės priklauso nuo alkoholio kiekio ir konservantų ploviklio sudėtyje.

10. Ar užsienyje pagamintas langų plovimo skystis kokybiškesnis už gaminamą Lietuvoje?

Jei Lietuvos gamintojai laikosi visų gamybos technologijos reikalavimų, jų gaminamo skysčio kokybė nė kiek ne prastesnė nei pagaminto užsienyje.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!