Oro filtrai: montavimo instrukcijos ir klaidos

14 spalio 2023, 10:42

Kada reikia keisti oro filtrą? Į ką reikia atkreipti dėmesį keičiant? Ar galima „prapūsti“ oro filtrą? Kokias klaidas galima padaryti keičiant oro filtrą? Kaip teisingai pakeisti? Straipsnyje rasite reikiamą informaciją.

Oro filtro keitimo instrukcija

Keičiant oro filtrą reikia laikytis šių taisyklių:

  • Niekada nekeiskite oro filtro, kai veikia variklis.
  • Išmontuojant senus oro filtrus negalima leisti nešvarumams patekti į ortakius.
  • Nevalykite seno oro filtro suslėgtu oru.
  • Pasirinkite tinkamą filtrą, kitu atveju skirtingi sandarinimo ir filtravimo parametrai gali sukelti rimtus variklio pažeidimus
  • Įdėkite naują filtrą pagal gamintojo instrukcijas. Prieš įdėdami naują filtrą, nuvalykite dangtelį ir korpusą švaria, minkšta šluoste. Nenaudokite šepečio ar kitų įrankių, kurie galėtų sukelti dulkes.
  • Patikrinkite ar nepažeistos tarpinės. Net mažiausi įtrūkimai ir deformacijos gali stipriai užteršti sistemą. Jei abejojate tarpinėmis, pakeiskite visas tarpines.
  • Įdėkite filtro elementą į vidurį.
  • Tvirtinant dangtelį, įsitikinkite, kad tarp dangčio ir korpuso nėra tarpo, per kurį nefiltruotas oras pateks į degimo kameras.

Pastaba:

Jeigu automobilis dažnai važinėja dulkėtais keliais, oro filtro elementas turėtų būti keičiamas dažniau nei paprastai.

Montavimo klaidos

Filtras niekada neturi būti prapučiamas suslėgtu oru (žr. žemiau).  Prapūtimas pagilina  mikroskopinių priemaišų įspaudimą į filtro popierių, taip dar labiau sumažindamas oro srauto filtravimo kokybę. Be to, aukšto slėgio oras gali suplėšyti filtravimo popierių.[

Reikia įsitikinti, kad tvarkydami filtrą nepažeidėte popieriaus filtro ir sandarinimo paviršiaus (pav. žemiau). Filtras neturėtų būti stuksenamas ir purtomas. Dėl nepakankamo sandarumo arba filtravimo popieriaus suplyšimo į variklį gali patekti nešvarumai, sukeldami rimtus gedimus.

Jokiomis aplinkybėmis negalima montuoti deformuotų arba įplyšusių filtrų (pav. žemiau).

Parengta, remiantis  „MS Motorservice” medžiaga.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!