Pusašių apsaugos, pagamintos iš termoplastinių elastomerų (TPE)

28 spalio 2014, 21:26

TPE – tai labai tamprus, lengvai vulkanizuojamas polimeras, kitaip vadinamas termoplastine guma, kurią galima apdirbti pasitelkus termoplastines technologijas (liejimą, 2K liejimą ir ekstruziją). TPE – tai junginiai, sudaryti iš kietų termoplastikų (PP, PBT ar PA) ir minkštos gumos su įvairiais priedais, pvz., aliejum ir užpildais.Visi kieti/minkšti TPE junginiai pasižymi gumai būdingomis savybėmis, skiriasi tik jų lankstumas ir atsparumas temperatūrai, cheminėms medžiagoms bei gniuždomajai deformacijai (atsistatymas po suspaudimo).

Homokinetinio (lygių kampinių greičių) lankstosandarinimo sistema – tai labiausiai pažeidžiama transmisijos grandinės dalis, o jos nepriekaištingas veikimas turi lemiamą reikšmę visos pavaros sistemos ilgaamžiškumui. Tai svarbi priežastis, kodėl negali būti jokių kompromisų parenkant detalės atitikimo tikslumą bei medžiagų kokybę.

GKN TPE apsauga yra kruopštus tolesnis įprastos guminės apsaugos tobulinimas. Ji patikimai tenkina vis sudėtingesnius naujausios kartos pavarų sistemų našumo keliamus reikalavimus. Ši konstrukcija užtikrina puikų derėjimą su originaliu pusašiu ar lankstu. Nerūdijančio plieno sąvaržos, privalomai montuojamos nurodytu sukimo momentu, taip pat garantuoja patikimą apsaugos tvirtinimą.

Labai svarbu, kad TPE apsaugas, sumontuotas gamykloje, būtų galima pakeisti remontuojant autorizuotame ar nepriklausomame autoservise. Čia turi būti garantuojamas terminis stabilumas, sandarumas ir užveržimo stiprumas. Išvardinti faktoriai daro pusašio lanksto TPE apsaugą optimaliu ir patikimu remonto sprendimu atsarginių detalių rinkoje.

 

 

GKN TPE apsaugos yratvirtinamos nerūdijančio plieno sąvaržomis, reikalaujančiomis specialaus sukimo momento 23-30 Nm. Jei jos užveržtos per stipriai arba per laisvai, gali sukelti šias pasekmes: nesandarumą, nepatikimą tvirtinimą ar netgi apsaugos sugadinimą.

GKN gaminamos TPE apsaugosa tsarginių detalių rinkoje tiekiamos prekiniais ženklais SPIDAN ir LÖBRO.

Pritaikytos individualiai kiekvienam pusašio lankstui

Sandarinimo sistemos fiksuotiems” lankstams (paprastai ratų pusėje)

Šios apsaugos privalo dirbti iki 50 laipsnių kampu ir daugiau, esant nuolatinei aplinkos temperatūrai nuo -40 iki +100°C. Dauguma fiksuotų lankstų sandarinimo sistemų šiandien jau gaminamos iš termoplastinių elastomerų (TPE).

Sandarinimo sistemos plaukiojantiems” lankstams (paprastai transmisijos pusėje)

Šios sistemos privalo dirbti iki 31 laipsnių kampu su ašiniais poslinkiais iki 60 mm, esant nuolatinei aplinkos temperatūrai nuo -40 iki +140°C, o piko metu netgi iki +160°C. Dauguma „plaukiojantiems” lankstų sandarinimo sistemų yra pagamintos iš guminių medžiagų, tačiau TPE technologijos taikymas čia taip pat pastebimai auga.

www.gknservice.com/lt

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!