„Continental“ mobilumo technologijos – saugesniems miesto tramvajams

22 liepos 2018, 22:59

„Continental“ strategija „Vision Zero“ apima ir miesto tramvajų tinklą;

  • Didesnį saugumą užtikrins aplinką stebintys jutikliai ir kameros.

Hanoveris / Berlynas, 2018 m. liepos mėn. Technologijų kompanijos „Continental“ tikslas „Vision Zero“ – keliai be eismo įvykių – apjungia ir mieste bėgiais riedančius tramvajus.

„Saugus ateities mobilumas svarbus ne tik kalbant apie automobilius. Turime itin pažangias technologijas ir žinias, galinčias sumažinti eismo įvykius su tramvajais, kurių metu sunkiai sužeidžiami ar žūva žmonės,“ – sako Hansas-Jürgenas Duensingas, „Continental“ valdybos narys prieš „InnoTrans“ parodą, kuri vyks rugsėjo mėnesį Berlyne.

Kasdien Vokietijoje daugiau kaip dešimt milijonų keleivių naudojasi patogių maršrutinių autobusų ir tramvajų paslaugomis. Bet didesnį saugumą užtikrintų tokios pažangios technologijos kaip radarai ir kameros, kurios padeda laiku pastebėti pėsčiuosius, dviratininkus ir automobilius bei laiku išvengti avarijos. Projekciniame ekrane tramvajų vairuotojai matytų stotelėse ar šalia tramvajaus vaikštančius žmones, taip pat važiuojančius automobilius ir kitas kliūtis, būtų perspėjami apie galimą pavojų, o, esant būtinybei, tramvajus būtų automatiškai stabdomas.

„Išsiblaškymas, neatidumas, skubėjimas, o kartais – ir situacijos neįvertinimas – tai lemia eismo įvykius, kurių galima išvengti. Mūsų technologijos gali būti naudojamos siekiant padidinti aktyvų ir pasyvų tramvajų saugumą mieste. Be to, realiu laiku gaunami duomenys apie kitus eismo dalyvius ir eismo sąlygas taip pat padidintų ateities tramvajų saugumą,“ – sako p. Duensingas.

Vokietijos draudikų asociacija 2016 metais pirmą kartą atliko išsamią daugiau kaip 4000 eismo įvykių su tramvajais susijusių avarijų, įvykusių 2009–2011 metais, analizę. Net 86 procentai įvykių buvo užfiksuoti perėjose arba šalia jų. Dėl tramvajų vairuotojų kaltės įvyko mažiausiai eismo įvykių (16 proc.) – daugiausiai jų sukėlė kiti automobiliai (45 proc.). Maždaug trys ketvirtadaliai žuvusių eismo įvykiuose yra pėstieji, 16 proc. – dviratininkai. Vokietijoje kasdien vidutiniškai įvyksta keturi su tramvajais susiję eismo įvykiai, kurių metų stipriai sužalojami ar žūva pėstieji.

www.continental-corporation.com

Continental plėtoja pažangias technologijas ir sprendimus, skirtus tvariam ir apjungtam žmonių ir krovinių pervežimui. 1871 metais įkurta technologijų kompanija siūlo saugius, efektyvius, sumanius ir prieinamus sprendimus automobiliams, įrenginiams, eismo ir transporto parko valdymui. 2017 metais Continental apyvarta siekė 44 milijardus eurų ir šiuo metu 61 pasaulio šalyje esančiuose įmonės padaliniuose dirba daugiau kaip 238 000 darbuotojų.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!