Profesionalus PTFE (teflonas) veleno sandarinimo žiedo montavimas

4 sausio 2018, 5:19

Šiuolaikiniuose dyzeliniuose ir benzininiuose varikliuose keliami vis didesni reikalavimai velenų sandarinimo žiedams. Tai susiję su didesniais veleno apsisukimų dažniais ir variklio alyvos temperatūra.

Be to, tarp variklio alyvos keitimo yra vis ilgesnis ir ilgesnis laikotarpis, todėl alyvos, kurioje yra daug skirtingų priedų, daro agresyvesnį poveikį sandarinimo medžiagoms. Veleno sandarinimo žiedai, pagaminti iš fluorinės gumos (FKM), gali atitikti didesnius reikalavimus tik dalinai.

Žiedai, pagaminti iš politetrafluoretileno (PTFE), elgiasi kitaip negu ankstesni sandarinimo žiedai. Tefloniniai sandarinimo žiedai yra atsparūs ekstremalioms apkrovoms, nes:

  • turi platesnį, griežtesnį sandarinimą be metalinės spyruoklės;
  • jie yra atsparūs aukštai temperatūrai šiuolaikiniuose varikliuose;
  • jie išsiskiria mažais trinties nuostoliais;
  • siūlo labai gerą sandarumo koeficientą.

Be to, tefloną galima naudoti esant nepakankamam sutepimui arba visai sausai, kaip ir negrūdintiems velenams. Abi tefloninės lūpos, sandarinimo ir dulkių, yra vulkanizuotos – ir nesvarbus surinkimo būdas, jos gali būti nukreiptos tiek į išorę, tiek į vidų. Tefloną pritaikius darbui sausai, nereikia užpildyti tarpų tarp sandarinimo lūpos ir tarp priešdulkinės lūpos jokiu tepalu.

Tefloninių žiedų profesionalus surinkimas yra itin svarbus tinkamam tefloninių žiedų veikimui.

Laikykitės šių montavimo taisyklių:

PTFE žiedas yra plastikiniame įdėkle, apsaugančiame nuo pažeidimų jautrią sandarinimo lūpą. Įdėklas taip pat garantuoja geometrinę, vienodą sandarinimo lūpos formą ir optimalią jos adaptaciją prie veleno paviršiaus. Atminkite, kad plastikinį įdėklą reikia pašalinti tik surinkimo metu – jokiu būdu ne anksčiau. Jautri sandarinimo lūpa negali būti judinama, spaudžiama ar vyniojama, nes tai gali padaryti nepataisomą  žalą, nematomą plika akimi.

 

Prieš montuojant sandarinimo žiedus, veleno paviršius turi būti atidžiai patikrintas – ar nėra griovelių, įdubimų ir kitų pažeidimų. Jei tokie atsiranda, reikia pašalinti tuos pažeidimus. Kilus abejotiniems atvejams, velenas turi būti perduotas į specializuotas dirbtuves.

Svarbu: PTFE žiedus reikia montuoti tik sausai. Norint sumontuoti žiedą, nenaudokite variklio alyvos ar kito tepalo.

Plastikinis įdėklas yra sukonstruotas taip, kad žiedą būtų galima lengvai pritvirtinti prie veleno. Norėdami sumontuoti žiedą, naudokite tinkamus įrankius, kurie leis jums tolygiai ir be nereikalingų apkrovų uždėti ar įspausti žiedą ant veleno. Priešingu atveju kyla pavojus, kad sandarinimo lūpa bus pažeista, o velenas nebus užsandarintas.

Kad tefloninis žiedas veiktų geriausiai, palaukite 4 valandas po to, kai žiedas buvo sumontuotas ant veleno ir įjungtas variklis.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!