Įmonei „Castrol“ 115 metų

23 liepos 2014, 21:14

Prieš 115 metų Charles Wakefield įkūrė įmonę dabar žinomą kaip „Castrol“. Iš pradžių įmonė kūrė tepalus lokomotyvams ir kitai sunkiajai technikai. Pradžioje įmonės pavadinimas buvo – „C.C. Wakefield“. Prekės ženklas „Castrol“ atsirado vėliau, kai Wakefield‘as pastebėjo jog ricinos aliejaus (castroloil) žymiai pagerina tepimo savybes.

Šiandien „Castrol“ nuo 2001 m. priklauso BP grupei ir yra tepimo bei eksploatacinių skysčių specialistė. Įmonė kuria naujausias inovacijas savo tyrimų centruose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Indijoje bei Kinijoje. Lenkijoje „Castrol“ yra net 85 metus.

Sutapimas jog „Castrol“ 115 metų proga sukūrė tepalų šeimą „Castrol EDGE Titanium FST“. Pagrindinė šių sustiprintų metalo organiniu polimero titaninių tepalų savybė yra dvigubai stipresnė tepalų apsauga, kuri apsaugo variklį. Darbas kuriant šiuos tepalus truko penkis metus, o tepimo savybių parametrai leidžia šiuos tepalus naudoti varikliuose, kurie net nėra sukurti.

Daugelį metų įmonė kuria tepalus sportiniams automobiliams. Tokie automobiliai kaip „Audi“, BMW ar „Volkswagen“ papuošti „Catsrol“ logotipu jau laimėjo daugelį varžybų. Galima paminėti tik keletą iš jų: Dakaro ralio triumfas, pasaulinės vairuotojų ir gamintojų varžybos pasauliniame ralio etape, DTM lenktynių laimėjimas ir LeMans laimėjimas.

Įdomu tai, jog „Castrol“ kuria tepalus ne tik mechaninėms transporto priemonėms. Viena iš „Castrol“ tradicijų ir vienas iš pirmų sukurtų gaminių yra tepalas arklių kanopoms, šis tepalas yra iki šiol gaminamas Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos arkliams.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Anonimas, 24 liepos 2014, 12:00 0 0

Koks autoriaus išsilavinimas? Pradinę mokyklą tikiuosi jau baigė?

Atsakyti