Būkite atidūs keisdami spyruokles!

17 balandžio 2014, 23:20

Kiekvieno patikimo automobilių serviso darbuotojai žino, kad automobilis, išvažiuojantis iš autodirbtuvių turi išlikti toks pats saugus, kaip ir išleidžiamas iš gamyklos. Spyruoklės ir amortizatoriai yra vieni iš svarbiųjų elementų, įtakojančių automobilio stabilumą ir saugų vairavimą.

Panagrinėkime pavyzdį – populiarusis VW Transporter/Multivan T5

Pateikiamu pavyzdžiu SPIDAN spyruoklių tiekėja įmonė GKN paaiškina, kodėl automobilių servisams yra taip svarbu naudoti originalių detalių atitikmenis keičiant spyruokles. Tokių transporto priemonių kaip VW Transporter T5 valdymas visiškai skiriasi, kai jos yra tuščios ir kai pakrautos.

Kai tokios konstrukcijos automobilis naudojamas kaip krovininis automobilis ar keleivinis automobilis (pavyzdžiui mokyklinis autobusiukas) šių prieštaringų reikalavimų suderinimas yra kasdieninė realybė. Kai automobilis yra visiškai pakrautas – svarbiausia yra stabilumas, siekiant išvengti grėsmės keleiviams bei kitiems eismo dalyviams. Dėl pakankamai didelio išvystomo T5 greičio, ieškoti pakaboje kompromisų tiesiog negalima. Visų T5 modelių galinėje ašyjegamykliškai sumontuotos kintamo skersmens „Miniblock“ spyruoklės. Tai yra progresyvinės spyruoklės, sudarytos iš kintamo žingsnio vijų. Spyruoklė yra dvigubo kūgio formos ir jos galuose vijos skersmuo visada yra mažesnis, nei viduryje esančių vijų. Suspaudimo metu tai leidžia vijoms nesiliesti ir kartu sumažina aktyvių vijų kiekį. To pasekoje spyruoklė tampa kompaktiškesnė, todėl daugiau automobilio erdvės lieka automobilio konstruktoriams-dizaineriams. Dėl mažesnio vijų skersmens spyruoklės galuose „Miniblock“ spyruoklės suteikia daugiau komforto lengvai pakrautiems automobiliams. O didėjantis spyruoklės skersmuo garantuoja puikų sunkiai pakrauto automobilio valdymą.

Skirtingai nuo kitų spyruoklių konstrukcijos, ši spyruoklės konstrukcija neleidžia greitai nusidėvėti ir užtikrina puikų vairavimo stabilumą esant įvairiems automobilio pakrovimo svoriams. Jei  „Miniblock“ spyruoklė bus pakeista paprasta spyruokle su tolygia vija, pasekmės bus aiškiai jaučiamos ne tik dėl sunkesnio automobilio valdymo ar automobilio aukščio pokyčio, bet ir dėl nenuspėjamo automobilio stabilumo kelyje bei stabdant.

Todėl keičiant T5 galinės ašies spyruokles, labai svarbu keisti jas abiejose pusėse ir montuoti tik originaliai numatytas pačių automobilio gamintojų. Siekiant užtikrinti važiavimo komfortą ir stabilumą, originalias spyruokles būtina keisti į identiškas gamintojo rekomenduojamas ir OE kokybę atitinkančias spyruokles. Transporter T5 SPIDAN spyruoklių kokybė tiksliai atitinka gamintojo nustatytus reikalavimus.

Stiprus prekės ženklas kuria pasitikėjimą

Automobilių servisas gali užtikrinti patikimą remontą, naudodamas galinės ašies SPIDAN spyruokles „Miniblock“, kurias tiekia GKN. Šios spyruoklės atitinka visus originalios kokybės reikalavimus, keliamus transporto priemonės saugumui privalomos techninės apžiūros metu. Tai papildoma svarbi priežastis pasirinkti tinkamas naujas spyruokles.

SPIDAN galinių spyruoklių kataloginiai kodai: 85527, 85528, 85529, 86865 (2009-)

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!