Išrinktas geriausias jaunasis automechanikas

9 balandžio 2017, 22:39

Šeštadienį, balandžio 1 dieną Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje dėl geriausiojo titulo varžėsi 8 geriausi profesinių mokyklų auklėtiniai iš visos Lietuvos. „Geriausio jaunojo automechaniko 2017“ titulą iškovojo finalistus priėmusios mokyklos auklėtinis Kęstutis Mockus.

Finalui – profesionalų darbai

Ketvirtą kartą iš eilės vykstančiame „Geriausiojo jaunojo automechaniko“ konkurse dalyvavo visų Lietuvoje esančių profesinio rengimo mokyklų mokiniai, besiruošiantys tapti automobilių mechanikais. Pirmajame etape dalyvavo daugiau kaip 400 moksleivių iš 32 mokyklų. Sudėtingas testas atsijojo 60 geriausiųjų. Dar sudėtingesnės antrojo etapo užduotys finalui paliko 8 pačius geriausius jaunuosius automechanikus iš skirtingų šalies mokyklų.

„Tokie konkursai yra viena iš profesinio mokymo populiarinimo priemonių, jais parodomos profesinio mokymo galimybės. Mums labai svarbu, kad tokiuose konkursuose dalyvautų ne tik valstybės įstaigos, bet kad būtų pritrauktas ir verslas. Šiandien matome būtent vieną iš tokių pavyzdžių, kai turime socialiai atsakingą verslą, kuris ėmėsi organizuoti savo srities nacionalinį konkursą, pritraukiantį šimtus būsimųjų profesionalų“ – džiaugėsi į renginį atvykęs Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Saulius Zybartas.

Kai ankstesniuose etapuose mokiniai įrodinėjo savo teorines žinias, finale gebėjimai turėjo būti pademonstruoti praktiškai. Dalyvių laukė profesionalų rankų reikalaujančios keturios užduotys – paskirstymo diržo keitimas, stabdžių sistemos patikra ir remontas, priekabos žibintų jungties prijungimas bei automobilio techninės būklės patikra prieš kelionę ir valdymo bloko klaidų nuskaitymas. Automechaniko profesijos moksleiviai turėjo mokėti ne tik keisti detales, bet ir diagnozuoti problemas bei jas išspręsti.

„Užduotys pasirodė tikrai gerokai sunkesnės nei mokykloje. Tačiau jas spręsti buvo įdomiau, buvo įdomu išmėginti savo jėgas,“ – įspūdžiais dalijosi nugalėtojas Kęstutis Mockus.

Mokyklos bendradarbiauja su verslu

Dirbančius vaikinus vertino nepriklausomi ekspertai, įvairių servisų atstovai, šio darbo profesionalai. Ir tikrino ne tik darbo rezultatus bei proceso eigą, išmanymą, bet ir darbo kultūrą – kaip tvarkingai paliekama darbo vieta, kaip nuo tepaluotų rankų apsaugomas kliento automobilio interjeras. Kokybiškas paslaugas teikiantiems moderniems servisams tai yra svarbu, būtent jie ieško geriausių mokinių.

„Automechaniko profesija yra deficitinė mūsų rinkoje. Mūsų partneriai, autoservisai labai dažnai skundžiasi kad neturi pakankamai darbuotojų. Mes norime paskatinti daugiau jaunimo eiti į šią profesiją, kad joje dirbtų ir būtų su mumis“, – sakė konkurso organizatorius, „Inter Cars Lietuva“ vadovas Artur Ilkevič.

„Matau šiame konkurse dvi naudas. Pirma mokykloms. Kadangi čia teisėjauja verslo atstovai, kurie išmano šio darbo specifiką, jie iš karto mums duoda grįžtamą ryšį parodydami kur net ir geriausi vaikai daro klaidas. Grįžtamasis ryšys ugdymo procesui labai svarbus. Antra – pačios mokyklos, gavusios atgalinį ryšį galės tobulinti mokymo procesą. Jas baigę mokiniai gebės geriau analizuoti automobilio techninę būklę, dirbdami suteiks geresnes paslaugas ir šalies keliuose važinės saugesni automobiliai,“ – tuo, kad verslas bendrauja su mokyklomis džiaugėsi Saulius Zybartas.

Laimėtojams – kelionė ir automobilis

Patekti į „Geriausio jaunojo automechaniko“ konkurso finalą – didelis žygdarbis. Jis rodo, kad gabus mokinys moka daugiau nei kad moka mokykloje, geba mąstyti ir spręsti įvairias automobilių problemas. Taip pat finale jie papuola į šios srities profesionalų rankas kurie jaunimui gali plačiai atverti karjeros duris.

Na, o geriausi iš geriausių turės galimybę pademonstruoti savo įgūdžius tarptautinėje arenoje. Pirmųjų trijų vietų laimėtojai Kęstutis Mockus iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, Andrius Flederis iš Kauno technikos profesinio rengimo centro ir Tomas Masevičius iš Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos gavo po kelialapį į tarptautinį „Geriausių jaunųjų automechanikų 2017“ konkurso finalą, 2017 m. gegužės 15-16 dienomis vyksiantį Lenkijoje, Varšuvoje, „Inter Cars S. A.“ mokymų centre. Po jo – pažintinė dalyvių kelionė į Elring gamyklą Vokietijoje. Beje, absoliutus nugalėtojas Kęstutis Mockus Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklai savo pergale padovanojo konkurso organizatoriaus „Inter Cars Lietuva“ kartu su „Inchcape Motors“ įmone įsteigtą prizą – 2013 metų gamybos „Ford Mondeo“ automobilį su dyzeliniu varikliu ir 6 laipsnių pavarų dėže. Visiškai funkcionalus automobilis mokiniams taps puikia praktinio mokymosi priemone.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!