GERIAUSIAS JAUNASIS AUTOMECHANIKAS 2014

13 gruodžio 2013, 20:19

Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJA, KVALIFIKACIJŲ IR PROFESINIO MOKYMO PLĖTROS CENTRAS, VARIKLINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ, LAIVŲ IR ORLAIVIŲ PROFESINIO MOKYMO METODINĖ KOMISIJA ir įmonė INTER CARS LIETUVA organizavo nacionalinį Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių, kurie mokosi pagal automobilių mechaniko ir automobilių elektromechaniko programas, profesinio meistriškumo konkursą.

Pirmajame nacionaliniame konkurse „Geriausias jaunasis automechanikas 2014“ iš trisdešimt penkių šios profesijos specialistus rengiančių mokyklų dalyvauja net dvidešimt devynių mokyklų mokiniai, kurių konkursui prasidėjus buvo net trys šimtai! Šis konkursas yra ypatingas tuo, kad jo dalyviai – tai Lietuvos profesinio mokymo įstaigų, vykdančių automobilių mechaniko ir automobilių elektromechaniko formaliojo mokymo programas, baigiamųjų grupių mokiniai (ne vyresni nei 23-jų metų). Taigi, tai būsimieji automobilių remonto dirbtuvių darbuotojai bei savininkai – mūsų šalies automechanikos ateitis. Įmonė UAB „Inter Cars Lietuva“ šiame konkurse dalyvauja ne tik kaip organizatorius, bet ir kaip generalinis remėjas. Taip pat šio konkurso remėjas yra ir „Robert Bosch Automotive Aftermarket“ atstovas Lietuvoje – įmonė UAB „Robert Bosch“.

Pirmojo nacionalinio konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2014“ tikslai yra šie:

1. Ugdyti mokinių profesinį meistriškumą bei kelti automechaniko prestižą.

2. Didinti profesinio mokymosi motyvaciją.

3. Tobulinti jaunimo teorinių žinių, praktinių įgūdžių bei techninių naujovių įsisavinimą, ugdyti mokinių iniciatyvą ir bendradarbiavimą.

4. Skatinti profesijos mokytojų iniciatyvumą.

Konkurse „Geriausias jaunasis automechanikas 2014“ yra numatyti trys etapai:

I etapas jau įvyko 2013 metų lapkričio 28 dieną. Pirmojo etapo užduotis – specialaus testo sprendimas internetinėje aplinkoje. Testo dalyviams buvo pateikta 100 klausimų. Vienam klausimui buvo skirti 4 atsakymų variantai, iš kurių tik vienas teisingas. Vienam klausimui atsakyti buvo skirta viena minutė. Pirmajį etapą įveikė ir pateko į antrajį net šešiasdešimt du mokiniai.

II etapas yra suplanuotas 2014 metų vasario 6 dieną. Antrojo etapo užduotis – specialaus testo sprendimas raštu. Kaip ir pirmojo testo metu, antrajame teste bus pateikta 100 klausimų ir vienam klausimui bus skirti 4 atsakymų variantai, iš kurių galimi nuo vieno iki keturių teisingų atsakymų. Testui spręsti bus skiriamos 2 valandos.

III etapas (finalinis) yra suplanuotas 2014 metų balandžio 26 dieną. Finalinio etapo užduotis – specialiosios praktinės užduotys. Bus pateiktos aštuonios praktinės užduotys, kurias atliks kiekvienas dalyvis, po antrojo etapo patekęs į finalą. Praktinės užduotys bus atliekamos realioje darbo vietoje, naudojant šiuolaikinę technologinę įrangą. Kiekvienai užduočiai atlikti bus skiriama po pusę valandos.

www.jaunasisautomechanikas.lt.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!