Lengvi stabdžių diskai – naujas BREMBO projektas

16 rugsėjo 2013, 21:23

BREMBO sukūrė naujus stabdžių diskus, kurie yra 10-15% lengvesni už įprastus stabdžių diskus. Projekto metu BREMBO bendradarbiavo su įmone „Daimler AG“. Lengvesni stabdžių diskai mažina kuro sąnaudas bei poveikį aplinkai.

Inovatyvūs BREMBO stabdžių diskai

Nauji stabdžių diskai pagaminti iš dviejų skirtingų medžiagų: geležies ir plieno. Svarbiausias stabdžių diskų privalumas – plieninė disko galva, kuri yra tik 2,5 mm storio, kai tuo metu išlaikant tuos pačius veiklos parametrus, įprastų stabdžių diskų galvos storis 7,5 – 9 mm. To rezultatas yra žymiai sumažintas svoris, priklausomai nuo geometrijos 10 – 15 %.

Naujų lengvų stabdžių diskų koncepcija yra svarbus žingsnis, siekiant sumažinti automobilio svorį. Tai padeda sumažinti kuro sąnaudas ir neigiama poveikį aplinkai, kas šiuo metu yra prioritetas projektuojant naujus automobilius. Pagrindinis indėlis į šį išradimą buvo BREMBO sukurti dantys ant stabdžių disko galvos, naudojant tikslius technologinius įrankius, kurie yra naudojami šveicariškų laikrodžių mechanizmų gamyboje.

Nauji lengvi stabdžių diskai BREMBO yra pirmasis produktas pagamintas tuo pačiu metu visame pasaulyje – BREMBO gamyklose Europoje, Kinijoje ir Amerikoje. Tokia pasaulinio masto gamyba yra įmanoma dėka plieno, kuris visada turi tokias pačias savybes.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!