Salono filtro keitimas – Denso patarimai

19 gegužės 2013, 22:00

Pavasaris suteikia puikią galimybę paskatinti klientus keisti salono filtrus. „Denso“ ekspertai primena, kad užsikimšęs salono filtras blogina oro kokybę automobilio viduje. Gali atsirasti pėlėsis ir bakterijos, kurios sukelia alergiją ir diskomfortą.

Kodėl reikia keisti salono filtrą?

Salono filtras yra terpė tarp išorinio oro įsiurbimo ir automobilio ventiliacijos sistemos. Salono filtro užduotis – sulaikyti lapus ir kitas smulkias daleles, patenkančias į automobilio vidų. „Denso“ salono filtrai sulaiko daleles, kurios yra 1 000 kartų mažesnės, nei žmogaus plauko skersmuo. „Denso“ salono filtrai neutralizuoja kvapus ir pavojingas dujas, kurias įkvepia vairuotojai stovėdami automobilių kamščiuose.

Yra dviejų rūšių salono filtrai: standartiniai ir aktyvuotos anglies salono filtrai. Pirmasis filtras sulaiko dulkes, bakterijas, žiedadulkes, suodžius ir išmetamąsias dujas. Filtras su papidomu aktyvintos anglies sluoksniu, pasižymi tomis pačiomis savybėmis, kaip ir standartinis filtras, bet taip pat pašalina kvapus ir neleidžia skverbtis kenksmingoms dujoms. Aktyvuotos anglies sluoksnis veikia kaip papildoma filtro terpė, kuri pagerina filtro veikimą net 25%. „Denso“ salono filtrus sadaro iki penkių atskirų sluoksnių, pagamintų iš aukštos kokybės medžiagų.

Salono filtras surenka dulkes ir nešvarumus, todėl laikui bėgant filtras užsikemšą ir tampa ne toks efektyvus. Salono filtrų nesidėvėjimas neturėtų nieko stebinti, nes per metus yra perfiltruojamas milžiniškas kiekis oro. Jei per metus automobilio visutinė rida yra 15 000 km, o greitis bent 60 km / h, bendras salono filtro darbo laikas bus 250 valandų. Vidutinis oro srautas per salono filtrą yra 300 m3/h, o tai reiškia, kad per metus perfiltruojama 75.000 m3 oro. Vienas iš labiausiai pastebimų salono filtro nusidėvėjimo ženklų yra aprasoję langai ir nemalonus kvapas, atsirandantis dėl besivystančio pelėsio ir bakterijų. Nešvarumai gali įtakoti ir salono ventiliatoriaus perkaitimą.

Norint pakeisti salono filtrą, nereikia turėti jokių specialių įrankių, o visas procesas trunka apie 15 min.

„Denso“ salono filtrų asortimentą antrinei rinkai sudaro 309 pozicijos, kurios tinka 1 200 automobilių, o tai apima 80 % Europos parko. Daugiau informacijos galima rasti gamintojo salono filtrų kataloge „DENSO 2012/13“, kurį galima rasti „Denso“ internetiniame puslapyje.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!