Ispanijoje MAZDA nubausta už monopolinius veiksmus

5 vasario 2013, 23:00

Ispanijos konkurencijos institucija skyrė bendrovei MAZDA 181 856 eurų baudą. Bauda skirta už tai, kad bendrovė trukdė neįgaliotiems autoservisams teikti savo paslaugas. Bendrovė MAZDA trukdė neįgaliotiems autoservisams gauti atsarginių automobilių detalių bei reikiamos techninės informacijos, reikalingos remontuojant japoniškus automobilius.

Ispanijoje MAZDA gavo baudą.

Ispanijos konkurencijos tarnyba 2011 m. balandžio 11 d. pradėjo oficialų tyrimą dėl MAZDA bendrovės antikonkurencinio elgesio tikimybės. Tai galėjo įvykti dėl tiesioginių ir netiesioginių tarp Mazdos ir autorizuotų automobilių servisų, kas galėjo apriboti remonto galimybes neautorizuotuose automobilių servisuose.

Tyrimas buvo inicijuotas, gavus skundą, kuriame nurodomi konkurencijos taisyklių pažeidimai. Bendrovė atsisakydavo remontuoti automobilį pagal garantijos sutartį, jei prieš tai jis buvo remontuotas neįgaliotame autoservise.

2012 m. lapkričio 16 d. Ispanijos konkurencijos tarnyba nustatė pažeidimus, kurie pažeidžia Ispanijos konkurencijos įstatymo 1.1 straipsnį ir sutarties dėl veiklos Europos Sąjungoje 101.1 straipsnį. Taryba atkreipė dėmesį į tai, kad tokie veiksmai gali trukdyti konkuruoti neįgaliotiems autoservisams su įgaliotais autoservisais. Tokie veiksmai tai pat apriboja vartotojų teisę rinktis autoservisą.

Duomenys tyrimui buvo imami nuo 2005 m. Jai skirta 181 856 eurų bauda.

Prieš kelias dienas mes pranešėme apie panašų atvejį, kai automobilių gamintojas gavo baudą už monopolinius veiksmus.

Švedijos teismas nuteisė bendrovę KIA už garantinio aptarnavimo pažeidimus.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!