Tiksliosios mechanikos specialistai iš Lenkijos – kviečiame į pokalbį su Anna Ścieszko-Osińska, WUZETEM SA valdybos prezidente

21 rugsėjo 2023, 6:00

Warszawskie Zakłady Mechaniczne WUZETEM jau daugiau nei 70 metų kuria tiksliuosius plieno komponentus daugeliui pramonės šakų, įskaitant automobilių pramonę. Pastarieji metai buvo intensyvios įmonės plėtros, taip pat plėtros į užsienį, už Lenkijos rinkos ribų, metas. Kalbėjomės su Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie SA valdybos pirmininke Anna Ścieszko-Osińska, ar taip iš tikrųjų yra.

WUZETEM verslo profilį sunku apibūdinti vienu sakiniu. Jūs pristatote save platesnei auditorijai kaip pasaulinį tiksliųjų plieno komponentų tiekėją. Kokias vertybes slepia šis šūkis?

Anna Ścieszko-Osińska: Mūsų įmonė specializuojasi purkštukų, purkštukų, presavimo elementų gamyboje, dažnai naudojamų įvairių tipų transporto priemonėse, mašinose ir įrenginiuose. Tokioms sudėtingoms ir visapusiškoms produktų tinkamumo ir kokybės sistemų gamybai reikalingas modernus mašinų parkas, taip pat nuosavas tyrimų ir plėtros centras bei pilna ir patyrusių inžinierių komanda. Daugiau nei 70 metų patirtis daugelyje pramonės šakų – be automobilių pramonės, dirbame ginklų, žemės ūkio ir sunkiosios pramonės srityse – leido mums sukurti visapusišką pasiūlymą. Pasaulinio tiekėjo titulas tiesiogiai priklauso nuo mūsų tarptautinės veiklos, t. y. fakto, kad mūsų produktai jau prieinami 33 šalyse.

Tiek daug metų buvimo rinkoje rodo, kad turite didelę jūsų paminėtą patirtį. Kita vertus, „senos“ įmonės dažnai kenčia nuo polinkio į rutiną ir nenoriai nuolat vystosi. Kaip yra jūsų atveju?

Mums tikrai negresia šie negalavimai (juokiasi). Nors mums jau 70 metų, mes vis dar tobulėjame, ką liudija ir tai, kad 2020-2021 metais ėmėmės didelių investicijų į techniką ir gamybos organizavimą. Tada įvedėme pakeitimus praktiškai visuose lygmenyse – nuo ​​gamybos planavimo, gamybos iki prekybos. Pas mus dirba žmonės, turintys didelę patirtį tarptautinėse gamybos ir prekybos įmonėse. Dėl to gamyba beveik padvigubėjo, o tai lėmė daugiau nei dvigubai padidintą apyvartą. Šiuo metu 100% gamybos vyksta mūsų pačių gamykloje. Šiandien pas mus iš viso dirba 258 darbuotojai ir mes dar nesame paskutinio žodžio dėl savo įmonės plėtros.

Pakalbėkime apie mūsų svetainės skaitytojus labiausiai dominantį Jūsų veiklos sektorių – automobilių pramonę. Ką teikiate šiam automobilių skyriui?

WUZETEM yra vertinamas partneris teikiant paslaugas, susijusias su įpurškimo sistemų remontu ir regeneravimu. Specializuojamės aukščiausios kokybės purkštukų, purkštukų ir presavimo elementų gamyboje. Mūsų gaminami purkštukų komponentai daugelį metų buvo laikomi patvariais ir patikimais. Pagrindinis WUZETEM produktas yra dyzelino įpurškimo sistemų purkštukai, t.y. purkštukai. Siūlome tiek įprastas įpurškimo sistemas, kurių darbinis slėgis siekia iki 230 barų, tiek moderniausias sistemas, atitinkančias Euro6 emisijos standartus, kurių slėgis siekia iki 3500 barų.

Dabartinė Europos automobilių pramonės tendencija yra sumažinti anglies pėdsaką. Vienas iš šios strategijos ramsčių yra padidinti dalių regeneravimo vaidmenį. Jūsų įmonė ilgą laiką buvo susijusi su šia rinka.

Taip, WUZETEM yra įmonė, kuri neabejotinai žengia į ateitį ir nori ją kurti vadovaudamasi darnaus vystymosi vertybėmis, kurios yra įmonės technologijų ir procesų tobulinimo pagrindas. Ilgą laiką remiame perdirbimo sektorių, kuris daro teigiamą poveikį platesnei ekonomikai, pavyzdžiui, aplinkos apsaugai ir žaliavų taupymui – procesui, kuris sunaudoja tik 55% energijos, palyginti su naujo įrenginio gamyba.

Kitas privalumas – saugumas, nes perdirbti gaminiai atitinka visus techninius reikalavimus ir garantuoja kokybę, prilygstančią originalioms detalėms. Atsarginių dalių įmonė, tokia kaip WUZETEM, galutiniam vartotojui siūlo optimalų pasirinkimą, siūlydama geriausią kokybę už priimtiną kainą, palyginti su originaliu gaminiu.

Jūsų sėkmė rinkoje labai priklauso nuo jūsų gaminių gavėjų, t. y. dirbtuvių, užsiimančių purkštukų remontu ar regeneravimu, žinių lygio. Ar stengiatės kaip nors šviesti ir iš esmės paremti su jumis bendradarbiaujančias įmones?

Natūralu, kad mes stengiamės sukurti realias mokymosi galimybes galutiniam vartotojui, siūlydami prieigą prie techninės informacijos kaip atsarginių dalių regeneravimo dalį. Bendrovė yra unikalių techninių instrukcijų, kaip pakeisti visų rinkoje esančių purkštukų purkštukus visomis pagrindinėmis kalbomis, autorė.

Jau daugelį metų siekiame, kad detalių perdirbimas kuo greičiau būtų pripažintas pageidaujama perdirbimo forma oficialiuose teisiniuose dokumentuose. Tai glaudžiai atitinka mūsų strategiją ir plėtros viziją, kurią trumpai vadiname 3RE strategija.

Kas slypi už šio hermetiškai skambančio termino?

Pagrindinės mūsų verslo ypatybės, t. y.

– iš naujo apibrėžti verslo plėtros kryptį – atsiverti naujoms technologijoms, produktams ir paslaugoms, nuolat plečiant pasiūlą;

– regeneracija, įterpta į WUZETEM DNR, kurią sudaro transporto priemonių ir kitų prietaisų gyvavimo ciklo pratęsimas, ir;

– poveikio gamtinei aplinkai mažinimas.

Minėjote įmonės veiklą 33 šalyse. Kurios eksporto rinkos šiuo metu WUZETEM yra svarbiausios?

Pagrindinė užsienio rinka mums yra Jungtinės Amerikos Valstijos, kur pradėjome veiklą devintajame dešimtmetyje. Tai reikli rinka su didžiausiomis perdirbimo gamyklomis, kurios tikisi komponentų kokybės ir patikimumo. Šiuo metu 43% mūsų produkcijos yra skirta klientams JAV, o įmonė kasmet didina savo dalį šioje rinkoje.

Tačiau mūsų gaminiai gerai žinomi ir visos Europos Sąjungos rinkose, kur jų dalis pardavimuose sudarė 8 proc. ir čia taip pat fiksuojame metinį augimą.

Jūs nuolat kalbate apie savo gaminių kokybę ir, kaip žinome, už kokybę turite mokėti. Taigi, kaip jūsų produktai yra rinkoje? Aš vis dar klausiu apie automobilių pramonę.

WUZETEM produktų kokybė prilygsta originalioms dyzelino įpurškimo sistemų dalims iš tokių prekių ženklų kaip Bosch, Denso, Delphi ar Siemens. Perdirbtos automobilių dalys užtikrina beveik tokią pat aukštą kokybę kaip ir nauji komponentai, tačiau yra daug pigesnės – skaičiuojame, kad iki maždaug 50 proc.

Tarp dažniausiai regeneruojamų dalių yra įpurškimo sistemos, kurios yra vienas brangiausių šiuolaikinių dyzelinių variklių komponentų. Daugelis veiksnių turi įtakos tinkamam jų atnaujinimo procesui. Įpurškimo sistemos regeneravimo sėkmė priklauso nuo to, ar tai atlieka patyręs servisas, naudojant aukščiausios kokybės atsargines dalis. Tai garantuoja tolesnį jo veikimą be gedimų. Mūsų gaminami purkštukų komponentai, įskaitant purkštukus ir presavimo elementus, daugelį metų buvo pripažinti patvariais ir patikimais.

Ar neseniai atliktas technikos modernizavimas skirtas jūsų gamyklas paversti gamykla, atitinkančia Industry 4.0 idėją?

Taip, visus naujus sprendimus įgyvendiname pagal šią idėją. Naujausios bendrovės investicijos yra dalis ilgalaikės strategijos, kuria siekiama didinti gamybos efektyvumą, diversifikuoti pasiūlą ir didinti įmonės konkurencingumą. Įrangos, pvz., DLC (deimantų pavidalo anglies) dangų dengimo mašinos, specializuotų automobilių plovyklų ar tikslios purškimo skylių gręžimo mašinos, įsigijimas turi esminės įtakos produkcijos kokybei, kuri yra svarbiausias statybos elementas. konkurencinį pranašumą

Kas yra šis DLC apvalkalas? Skaičiau, kad jį naudojate ne tik automobilių, bet ir aviacijos bei ginklų pramonėje.

Detalus technologinis dangų dengimo procesas buvo sukurtas ir įgyvendintas specialiai purkštuvų adatų, iš kurių gaminami įmonės siūlomi flagmanai, poreikiams. Prieš padengiant adatos paviršių DLC danga, ji yra tiksliai nušlifuota, o tai užtikrina labai mažą šiurkštumą.

Automobilių, aviacijos ir kitose pramonės šakose, tiek OEM, tiek antrinės rinkos segmentuose, DLC dangos gali būti naudojamos ten, kur dalys ir atskiri komponentai yra veikiami ekstremalios trinties ir sunkių eksploatavimo sąlygų. Tai taip pat varomieji ir alkūniniai velenai, cilindrų galvutės, vožtuvai ir jų svirtys, krumpliaračiai, krumpliaračiai, variklio stebulės ir kt.

Ką jūsų tyrimų ir plėtros centras veikia kasdien?

Tyrimų ir plėtros laboratorija leidžia tobulinti su jų gamyba susijusius produktus ir procesus. Čia išnagrinėtos visos detalių charakteristikos, kurių pagrindu rengiama statybos dokumentacija. Tai reiškia, kad bendrovė nuolat plečia savo gaminių asortimentą naujesnio dizaino, atitinkančio rinkos lūkesčius. Dėl šios priežasties gamykla gali gaminti bet kokius tikslius plieninius elementus, skirtus naudoti bet kokiose transporto priemonėse, mašinose ar įrenginiuose. Gatavi gaminiai yra tikrinami gamybos proceso metu – laboratorijoje yra įrengtos dvi CR purkštukų testavimo lentelės – Eragon EDX611D ir Hartridge Sabre Expert bei blokų purkštukų testavimo bandymų lentelė – Cambox. Skyriuje taip pat yra specializuoti mikroskopai ir pneumatiniai matavimo prietaisai.

WUZETEM Plėtros, tyrimų ir statybos skyriaus struktūra ir funkcionavimas leidžia įmonei lanksčiai reaguoti į pokyčius ir pasiūlyti klientui reikalingą produktą. Tai sustiprina įmonės pozicijas, taip pat ir tarptautinėje arenoje.

Kokie įmonės planai artimiausioje ir tolimoje ateityje? Juk gyvename smunkančiais įpurškimo sistemų arba plačiau – vidaus degimo variklių naudojimo automobilių pramonėje laikais.

Priešingai nei atrodo, vidaus degimo variklių dar laukia ilgas vystymosi perspektyvas, ypač sunkvežimių ir specializuotų transporto priemonių sektoriuje, kur siunčiama didelė dalis mūsų produkcijos. Elektros sistemos vis dar turi apribojimų, kuriuos įveikti prireiks daugelio metų, galbūt dešimtmečių. Be to, paminėjome atkūrimo rinką, kuri mums yra labai svarbi. Neabejoju, kad net ir įvedus draudimą gaminti naujus lengvuosius automobilius su vidaus degimo varikliais, jau eksploatuojami dar ilgus metus išliks keliuose, o juose veikiančios įpurškimo sistemos reikalaus priežiūros ir remonto. Persistence Market Research duomenimis, 2018-2026 metais pasaulinė automobilių dalių perdirbimo rinka pasieks 7,1% CAGR, o tai atitinka beveik 91 mlrd. Kaip rodo naujausio Otomoto tyrimo rezultatai, kelių metų senumo automobilių savininkai vis dažniau perka atnaujintus komponentus. Jie suteikia beveik identišką kokybę naujiems komponentams ir yra daug pigesni.

Mūsų planuose visiškai nesitraukti iš automobilių pramonės ir sutelkti dėmesį į kitas pramonės šakas, kuriose veikiame. Priešingai, kiekvienais metais pristatome kelias dešimtis naujų produktų, kurie naudojami vėlesniuose transporto priemonių modeliuose.

Kalbant apie kitus jūsų veiklos sektorius, negalima ignoruoti ginklų pramonės, kurios vaidmuo Ukrainos įvykių kontekste tapo žymiai svarbesnis. Kaip Lenkijos įmonė tikriausiai glaudžiai bendradarbiaujate su Lenkijos ginkluotosiomis pajėgomis.

Taip, šis bendradarbiavimas tęsiasi jau seniai, tačiau negalima paneigti, kad dėl įvykių už mūsų rytinės sienos pastaruoju metu jis suaktyvėjo. WUZETEM yra pasirengęs vykdyti ginkluotųjų pajėgų užsakymus tiksliosios mechanikos srityje. Tai, be kita ko, apima: apie tankų ir pėstininkų kovos mašinų kuro purkštukus, pagamintus naudojant DLC technologiją ant purkštuvo adatų. Taip pat tiekiame tikslius dronų komponentus, kreipiamųjų galvučių elementus ir raketų saugiklius. Tarp universitetų, su kuriais bendradarbiaujame, yra Karo technologijos universitetas, padedantis tobulinti krašto apsaugos sektoriui tiekiamus produktus.

Skaitytojams įdomus faktas, kad mūsų įmonė gavo Vidaus reikalų ir administravimo ministerijos licenciją vykdyti verslo veiklą sprogmenų, ginklų, šaudmenų ir karo ar policijos reikmėms skirtų gaminių bei technologijų gamybos ir prekybos srityje. Tai atvėrė naujas WUZET galimybes.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!