Didelio efektyvumo nanopluoštas MANN FILTER

16 kovo 2015, 20:47

Komerciniai automobiliai dažnai dirba stipriai užterštoje aplinkoje. „Euro VI“ standartas reiškia, kad švarus oras yra kaip niekada svarbus komercinių automobilių varikliams. Filtravimo specialistė „MANN+HUMMEL“ priėmė šį iššūkį savo oro filtro elementui panaudodama itin efektyvias nanopluošto dangas. Nuo rugsėjo mėnesio nepriklausomoje atsarginių detalių rinkoje „MANN-FILTER“ siūlo „MICROGRADE A-NF“ filtro elementą, skirtą naujiems nedidelės ir vidutinės keliamosios galios sunkvežimiams.

Įprasta, kad statybos vietose ir karjeruose aplinka būna pilna dulkių bei suodžių. Sunkvežimiai čia naudojami sudėtingomis sąlygomis. Varikliams ir jų komponentams apsaugoti nuo spartesnio dilimo ir gedimų reikalingi efektyvūs oro filtrai. Tai ypač aktualu nuo 2014 m. naujai registruotiems sunkvežimiams, kuriems taikomas „Euro VI“ standartas. Vienintelis būdas atitikti vis griežtėjančias emisijos normas yra optimalus variklio valdymas. Dėl to sunkvežimių gamintojai savo komerciniuose automobiliuose įdiegia vis daugiau oro srauto matuoklių. Vis dėlto tokie jutikliai tinkamai veikia tik tada, kai į variklį patenka švarus oras.

Itin švarus oras varikliui net ir stipriai užterštoje aplinkoje – šiam tikslui pasiekti „MANNFILTER“

naudoja nanopluošto technologiją. Filtrų gamintoja šiuo metu rinkai siūlo naujausius nanopluoštu padengtus oro filtro elementus „MICROGRADE A-NF“, skirtus mažiems ir vidutinio dydžio „MAN“ gaminamų „TGL“ ir „TGM“ modelių sunkvežimiams. Be to, Liudvigsburge įsikūrusi įmonė nepriklausomai atsarginių detalių rinkai tiekia nanopluošto oro filtrų elementus, skirtus „DAF“ vidutinio dydžio „CF“ sunkvežimiams.

Itin ploni pluoštai – dideliam našumui

„MICROGRADE A-NF“ elementą sudaro celiuliozės laikančioji medžiaga, padengta itin plonais polimerinių pluoštų sluoksniais. Pluoštai plika akimi nematomi. Jų vidutinis skersmuo yra 0,15 mikrometro arba 0,00015 milimetro. Jie yra iki 500 kartų plonesni už žmogaus plauką ir iki 300 kartų plonesni už laikančiosios medžiagos pluoštą. Dėl to paviršius, ant kurio gali nusėsti dulkės, yra daug didesnis ir filtras yra dar efektyvesnis. „MANN+HUMMEL“ tai įrodė laboratoriniais testais, naudodama 0,7 mikrometro (0,0007 mm) skersmens daleles. Rezultatai parodė, kad naudojant tik laikančiąją medžiagą be nanopluošto, filtro elementas sulaiko 40 procentų visų tokio dydžio dalelių. Vadinamasis atskyrimo efektyvumas padideja iki 99,98 procento, jeigu filtruojama per plonus nanopluošto tinklelių sluoksnius. Todėl „MICROGRADE A-NF“ filtruoja beveik visas, netgi mažiausias daleles iš įsiurbiamo oro. Nešvarumų dalelės prilimpa prie elemento paviršiaus. Pranašumu yra tai, kad dalelės negali įsiskverbti į celiuliozę ir užkimšti jos porų. Dar vienas privalumas – ilgi techninės priežiūros intervalai.

Inovatyvi patentuota programinė įranga

Nepaisant didelio atskyrimo efektyvumo, „MICROGRADE A-NF“ srauto pasipriešinimas yra labai mažas. Čia teigiamą įtaką daro mažas nanopluošto skersmuo. Be to, pluošto skersmuo yra svarbiausias pluošto tinklelio stabilumo veiksnys, neleidžiantis suplyšti ar įtrūkti. „MANN+HUMMEL“ pagamintam nanopluoštui tikrinti ir vertinti sukūrė specialią programinę įrangą. Ši programinė įranga gali būti naudojama pluoštų skersmeniui iš skenuojančio elektroninio mikroskopo nuotraukų automatiškai nustatyti. Šis sprendimas yra tik viena iš daugelio patentų paraiškų, kurias įmonė pateikė Vokietijos patentų ir prekių ženklų biurui (DPMA). Per pastaruosius metus „MANN+HUMMEL“ pateikė 114 paraiškų ir yra įvardijama DPMA kaip viena aktyviausių vietos patentų paraiškų teikėjų.

Apie „MANN+HUMMEL”

„MANN+HUMMEL“ grupė yra pasaulyje pirmaujanti filtravimo sprendimų ekspertė ir kūrimo partnerė, originalios įrangos automatikos ir mechanikos gamybos pramonei tiekėja tarptautiniu mastu. Turėdama 14 575 darbuotojus ir 50 vietų pasaulyje, 2012 m. įmonė pasiekė maždaug 2,6 mlrd. eurų apyvartą. Grupės gaminių paketą sudaro oro filtravimo sistemos, įsiurbimo kolektorių sistemos, skysčio filtravimo sistemos, kabinų filtrai bei plastikiniai garso komponentai (dar vadinami „symposer“) ir, savaime suprantama, filtrų elementai automobilių techninei priežiūrai bei remontui. Bendrosios mašinų gamybos, technologinio paruošimo ir pramoninės gamybos sektoriams skirta įmonės gaminių grupė apima pramoninius filtrus, dyzelinių variklių anglies dvideginio emisijai mažinti skirtą gaminių seriją, membraninius filtrus vandeniui filtruoti ir filtrų sistemas. Išsamesnę informaciją apie „MANN+HUMMEL“ galima rasti adresu www.mann-hummel.com.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!