Dažniausiai žiemą vairuotojų daromos klaidos

4 sausio 2021, 7:31

Žiema tampa išbandymų metu ne tik vairuotojams, bet ir jų transporto priemonėms. Deja, pastebima daug klaidų, kurias, nepaisant vairavimo patirties, vairuotojai daro kiekvieną žiemą. Jos susijusios tiek su vairavimu, tiek su reikalinga automobilio priežiūra. Kad nekiltų grėsmė eismo dalyvių saugumui, būtina paruošti savo automobilį žiemai ir vengti tam tikrų įpročių kelyje, kurie gali sukelti skaudžias pasekmes. Apžvelgsime dažniausiai matomas klaidas, kurias vairuotojai kelyje daro šaltuoju metų laikotarpiu.

Prastas automobilio paruošimas žiemai

Gauti tai, ko reikia, šiandien ypač lengva – įvairios priemonės ir autodalys internetu įsigyjamos lengvai ir patogiai. Orams pradėjus signalizuoti žiemos pradžią, prieš važiuojant ledu pasidengusiais ir apsnigtais keliais, rekomenduojama patikrinti automobilio dalių būklę, įsigyti žiemos sąlygoms pritaikytą autochemiją ir atlikti šias automobilio apžiūros užduotis:

Pakeisti dyzelinių automobilių pakaitinimo žvakes.

  • Pakeisti langų plovimo skystį.
  • Pripildyti naudojimui itin žemai temperatūrai skirtu antifrizu automobilio aušinimo sistemą.
  • Patikrinti automobilio akumuliatoriaus būklę ir įkrovos lygį.
  • Jei automobilio alyva nekeista seniai ar yra per tiršta žiemos sezonui, rekomenduojama ją pakeisti.
  • Jei žibintų lemputės silpnai šviečia ar yra perdegusios – jas pakeisti naujomis.
  • Įsigyti žieminius salono kilimėlius.
  • Pasikeisti vasarines padangas į žiemines.

Pasirūpinę tinkama šių komponentų priežiūra, į žiemos keliones galėsite leistis užtikrinčiau ir saugiau. Atminkite, kad savalaikė patikra yra prevencija, kuri neleis, kad būtų pažeistos ir kitos autodalys. Internetu užsakytos priemonės Jus pasieks greitai ir leis sutaupyti laiko.

Saugaus vairavimo taisyklių nesilaikymas

Sumažėjęs matomumas ir slidūs keliai reiškia, kad reikia sulėtinti automobilį. Net jei vairuotojai mano, kad jų automobilis turi puikias padangas ir gali įveikti nedidelį sniegą, vairavimas įprastu greičiu vis vien gali būti pavojingas. Labai dažnai vairuotojai nesilaiko reikiamo saugaus atstumo ir palieka neužtektinai vietos tarp savo ir priekyje esančio automobilio. Tai reiškia, kad dėl atsiradusių netikėtų kliūčių ar staigaus stabdymo padidėja avarijos rizika, kurios metu gali nukentėti žmonės ar būti apgadintos autodalys. Internetu plinta registratoriais užfiksuoti eismo įvykiai, kuriuose neretai avarines situacijas sukelia saugaus atstumo nesilaikymas.

Savo galimybių pervertinimas

Nuostabos nekeltų tai, jog šią klaidą daro pradedantieji vairuotojai, tačiau yra ne ką mažiau didelį stažą turinčių vairuotojų, kurie mano, kad viską žino puikiai ir gali susitvarkyti su bet kokia situacija. Realybė, deja, dažnai būna visai kitokia.

Neretai pernelyg pasitikima ir keturių varančiųjų ratų sistema. Vairuotojai, turintys keturių varomų ratų (4WD) automobilius, žiemą gali patirti klaidinantį saugumo jausmą. Jie galvoja, kad neslystų užvažiavę ant ledo ir todėl žieminės padangos nėra būtinos. Nors keturi varantys ratai yra tikrai naudingi kebliose situacijose, tačiau net ir juos turinčios transporto priemonės gali tapti nevaldomos. Be to, autodalys, internetu įsigytos iš nepatikimų ir nežinomų pardavėjų, gali taip pat sukelti skaudžių padarinių.

Netinkamas važiavimas ledu ar slidžia kelio danga

Kai automobilis tampa nevaldomas ant itin slidaus paviršiaus, daugelis vairuotojų supanikuoja ir pradeda stabdyti. Tai yra netinkamas veiksmas: kojos nuėmimas nuo greičio pedalo ir vairavimas slydimo kryptimi yra saugesnis ir efektyvesnis būdas išvengti susidūrimo ar išslydimo nuo važiuojamosios kelio dalies. Juk ne veltui šiandien populiarus šonaslydis pirmiau atsirado ne kaip pramoga, o kaip automobilio kontrolės pratimas, siekiant kritinėje situacijoje suvaldyti automobilį lenktynių trasoje.

Saugumas kelyje žiemą priklauso nuo to, ar visi eismo dalyviai pasiruošę, pasirūpinę gera automobilio technine būkle ir tinkamai elgiasi vairavimo metu.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!