Originalūs „ksenonai“ – saugumas su garantija

16 gruodžio 2014, 4:37

Ksenono lempos kelią apšviečia gerokai veiksmingiau nei halogeno lempos, tačiau su sąlyga, kad jas keičiant bus pasirenkami originalūs produktai. Tik tokie produktai garantuos aukštą kokybę, didelį matymo lauką bei ramybę ilgam laikui.

Žinoma, kalbame apie žibintus, kurie gamykliškai pritaikyti šio tipo šviesos šaltiniui, su automatinio reguliavimo ir plovimo mechanizmais. Savarankiškas halogeno lempų keitimas į ksenono lempas yra draudžiamas. Taip pakeistos lempos gali akinti priešais važiuojančius vairuotojus, nes ksenono lempos šviesos lankas yra kitoje vietoje nei kaitinimo lempos siūlas, be to, aukšta temperatūra gali pažeisti žibintą

.

Ksenono lempos ne tik šviečia dvigubai stipriau nei halogeno lempos, bet ir sunaudoja mažiau energijos (dauguma ksenonų yra 35 W, o kaitinimo lemputės – 55-60 W). Tai mažina ir kuro sąnaudas. Kitas šio šviesos šaltinio privalumas yra ilgaamžiškumas – ksenono lempa šviečia apie 3000 valandų, o standartinė kaitinimo lemputė, priklausomai nuo jos tipo, gali šviesti maždaug nuo 550 iki 900 valandų. Kai kurie gamintojai rinkai siūlo ksenono lempas su garantija, pavyzdžiui, „OSRAM Xenarc Original“ suteikiama keturių metų garantija. Būtent tokios lempos – „Original“ linijos – yra naudojamos pirmajam montavimui daugelyje automobilių modelių. „Xenarc Original“ lempų šviesos temperatūra – apie 4150 K, o šviesos srautą sudaro apie 3200 liumenų (palyginimui – halogeno lemputės šviesos srautas siekia apie 1550 liumenų).

Vairuotojai, kurie pasirenka baltai-melsvą šviesą, privalo žinoti, kad taisyklių didžiausia leistina automobilių ksenono žibintų šviesos temperatūra yra 5000 k po 12 valandų darbo (būtina atsiminti, kad ksenono žibintų šviesos temperatūra darbo metu kyla, o skleidžiamos šviesos kiekis mažėja). Rinkoje prieinamos lempos, kurių šviesos temperatūra 8000 K ar net 12000 K, yra ne tik pavojingos, tačiau ir nelegalios. Norintiems turėti baltai melsva spalva šviečiančius žibintus, bet nepažeisti taisyklių, verta rinktis originalius produktus, pavyzdžiui, lempas „OSRAM Xenarc Cool Blue Intense“. Tokių lempų šviesos spalvos temperatūra neviršija leistinų ECE normų, o svarbiausia – šios lempos skleidžia 20% daugiau šviesos nei „Original“ linijos produktai.

Kita vairuotojų kategorija – tai klientai, reikalaujantys kuo geresnio kelio apšvietimo. Žinoma, nepažeidžiant taisyklių. Jiems idealiai tiks ksenono lempos „Xenarc Night Breaker Unlimited“. Tai puikus pasirinkimas tiems vairuotojams, kurie prioritetą teikia saugumui. „Xenarc Night Breaker Unlimited“ lempų šviesos diapazonas yra 20 m didesnis nei standartinių produktų, o generuojamas šviesos srautas net 70% didesnis. Šviesos spalva yra tarp jau minėtų serijų – „Original“ ir „Cool Blue Intense“, o šviesos temperatūra – 4350 K.

Ksenono lempos turi būti keičiamos poromis, nes pakeitus tik vieną lempą, abu žibintai švies visiškai skirtingai. Taip yra dėl to, kad ksenono lempos palaipsniui išdega, todėl keičiasi jų skleidžiamos šviesos kiekis ir spalva. Sumontavus iš pradžių jos gali šviesti šiek tiek gelsva spalva, todėl vairuotojai, tikėjęsi labai mėlynos šviesos, kartais gali nusivilti. Tiktai po tam tikro laiko lempų šviesa įgauna „ksenonams“ būdingą baltai melsvą atspalvį. Eksploatuojant jų spalva tampa vis šaltesnė. Jei šviesos spalva pasikeičia į rožinę arba violetinę, tai reiškia, kad senokai praėjo laikas, kai reikėjo pakeisti lempas. Svarbu atsiminti, kad per tą laiką pasikeitė ne tik spalvos temperatūra, bet ir skleidžiamos šviesos kiekis. Taigi, kyla klausimas, kada reikėtų keisti ksenono lempas? Teoriškai, jei jų skleidžiamas šviesos srautas sumažėjo daugiau kaip 80%. Bet kaip tai įvertinti? Galima mėginti pastebėti momentą, kai lempos pradeda šviesti maždaug taip pat kaip halogeno lemputės, tai yra perpus silpniau nei naujos. Galima paskaičiuoti jų atsparumą pagal automobilio ridą ir keisti jas, pavyzdžiui, pravažiavus apie 120 tūkst. km (jei nenaudojame dienos šviesų). Saugumo sumetimais, nerekomenduojama lempų keisti savarankiškai.

Komentarai

Komentaras turi būti ilgesnis nei 5 ženklai.

Atkreipkite dėmesį į taisykles!

Komentarų nėra. Būkite pirmas!